Emerytura. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 13 Września 2020

Ile powinna wynosić emerytura minimalna? Niebawem będzie wyższa

Ile wyniesie minimalna emerytura w przyszłym roku? Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z „Super Expressem” zdradził te dane. Na jakie świadczenia mogą liczyć emeryci?

Emerytura minimalna w przyszłym roku ma wzrosnąć o 50 zł. Tak w rozmowie z „Super Expressem” stwierdzi Stanisław Szwed pełniący funkcję wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Oznacza to, że każdy z emerytów otrzyma wyższą trzynastą emeryturę, która równa się wysokości emerytury minimalnej.

Czy Jolanta Kwaśniewska nie zasłużyła na więcej? Znamy wysokość jej emeryturyCzy Jolanta Kwaśniewska nie zasłużyła na więcej? Znamy wysokość jej emeryturyCzytaj dalej

Wzrost wysokości emerytur

Stanisław Szwed, zapytany o emerytury powiedział: „Chcemy, żeby najniższe emerytury, tak jak do tej pory, wzrastały. Szczególnie najbiedniejszym seniorom trzeba pomagać i robimy to konsekwentnie. W tym roku podnieśliśmy minimalną emeryturę do 1200 zł, a w przyszłym będzie to już 1250 zł. Chciałoby się oczywiście więcej, ale możliwości budżetowe są, jakie są” – mówi Szwed w rozmowie z „Super Expressem”.

Wstrząsające nagranie obiega całą Polskę. We wsi tata z synem rzucili się na policjantów, interweniujących w ich sprawieWstrząsające nagranie obiega całą Polskę. We wsi tata z synem rzucili się na policjantów, interweniujących w ich sprawieCzytaj dalej

Trzynasta emerytura

 
Seniorzy swoją trzynastą emeryturę otrzymają w maju 2021 r. Będzie ona równa emeryturze minimalnej, czyli w przyszłym roku wyniesie dokładnie 1250 zł brutto. W sejmie wciąż trwają prace nad projektem czternastej emerytury. Partia rządząca pragnie, aby można ją było wypłacić seniorom w listopadzie 2021 roku.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladła
 

Nie wszyscy otrzymają jednak całość czternastej emerytury. Jest ona głównie skierowana do osób z niższymi świadczeniami. Całość kwoty otrzymają osoby, których emerytura wynosi mniej niż 2400 zł brutto. Wszyscy przekraczający ten próg otrzymają świadczenie proporcjonalnie mniejsze, według zasady „złotówka za złotówkę”.

Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadekCzytaj dalej


 
[„Super Express”]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek ze srogą podwyżką od przyszłego roku. Mało kto ma szansę uniknąć opłaty
  2. Właśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznych
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie