Emerytury nie tylko dla emerytów (zdjęcie ilustracyjne). pixabay.com / pompiŹródło: pixabay.com / pompi
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Marca 2020

Nie tylko emeryci dostaną trzynastki. Długa lista uprawnionych do świadczenia

Emerytury z dnia na dzień budzą coraz większe emocje. Wszystko za sprawą zbliżającej się wypłaty popularnych trzynastek. Jak się okazuje, na wypłatę dodatkowego świadczenia mogą liczyć nie tylko emeryci i renciści.

Trzynastki to jedna z najważniejszych obietnic wyborczych obozu rządzącego, która zdaniem ekspertów w dużej mierze przyczyniła się do zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach.

Choć temat codziennie wzbogacają nowe, sensacyjne doniesienia, wiele wskazuje na to, że rząd dotrzyma słowa i wypłata trzynastych emerytur nastąpi już w kwietniu. Jednorazowe świadczenie w wysokości 981 zł na rękę otrzyma 9,8 mln seniorów. Sprawdzamy, kto może liczyć na dodatkowe pieniądze. Jak się okazuje, nie są to jedynie emeryci i renciści.

Wrocławski ksiądz: epidemia to kara za homoseksualizm. Skandaliczne kazanieWrocławski ksiądz: epidemia to kara za homoseksualizm. Skandaliczne kazanieCzytaj dalej

Emerytury nie tylko dla emerytów

Trzynastka zostanie wypłacona zarówno seniorom otrzymującym co miesiąc najniższe, jak i bardzo wysokie emerytury. Rząd nie wprowadził bowiem w tej sprawie żadnego progu dochodowego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tajemnicze nocne spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS. Spiskowali?
2. Atak nożownika w Brwinowie. 22-latek walczy o życie w szpitalu

Ustawa gwarantuje, że dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone nie tylko emerytom i rencistom. Jak przypomina "Gazeta Pomorska" na trzynastą emeryturę mogą liczyć również inwalidzi wojenni i wojskowi. Ponadto pieniądze dostaną osoby pobierające: zasiłki i świadczenia przedemerytalne, renty rodzinne, renty socjalne, emerytury matczyne (rodzicielskie świadczenie uzupełniające), emerytury pomostowe, a także nauczycielskie świadczenie kompensacyjne.

Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku, gdy senior pobiera dwa z wymienionych wyżej świadczeń, otrzyma tylko jedną trzynastkę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hitowy transfer lidera reprezentacji Polski. Nasz zawodnik dołączy do giganta
  2. Koniec 500 plus w 2021? Program się nie sprawdził, dalszych planów nie ma
  3. Nie żyje wiceminister. Zmarł były dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, prof. dr hab. Janusz Cisek
  4. Na listach poparcia prezydenta znaleziono podpisy zmarłych. PKW zawiadomiła prokuraturę, chodzi m.in. o Ligę Obrony Suwerenności
  5. Papież Franciszek został przebadany pod kątem koronawirusa. Miał dreszcze od gorączki i silny kaszel
  6. Bilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysu

Źródło: pomorska.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News