Emerytury, nawet w dobie pandemii, to temat ważny i stale powracający. Najwięcej zamieszania robią tzw. "trzynastki".. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Kwietnia 2020

ZUS wysyła ważne pisma. Lepiej je przeczytać

Emerytury, nawet w dobie pandemii, to temat ważny i stale powracający. Najwięcej zamieszania jest wokół tak zwanych "trzynastek". Komu dokładnie i na jakich zasadach przysługują? Emeryci powinni oczekiwać pisma z ZUS, w którym zakład informuje o przyznaniu takiego świadczenia.

Szalejąca w Polsce epidemia wirusa SARS-CoV-2, to temat i problem obecnie główny, jednak dla wielu osób niejedyny. Bowiem nic nie stoi na przeszkodzie w wypłacaniu długo oczekiwanych "trzynastek". Jak ustalił "Fakt", ZUS wypłacił pierwszą turę pieniędzy już w zeszły piątek, tak by pierwsze tego typu świadczenia mogły trafić na konta seniorów już w środę. Jednak, jak się okazuje, nie wszyscy emeryci mogą na nie liczyć lub nie zawsze w takiej samej wysokości. Potwierdzić przyznanie takiego świadczenia może list przysłany nam z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zobacz, czy dotyczy to Ciebie i na ile możesz liczyć pieniędzy.

Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersowaćRydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersowaćCzytaj dalej

Emerytury. Oczekuj pisma z ZUS w sprawie "trzynastek". Potwierdza ono, czy świadczenie zostało nam przyznane

Jak czytamy na stronie Faktu, trzynasta emerytura w tym roku trafi w ręce nawet 9,8 mln emerytów i rencistów. Większość z nich, niezależnie od wysokości wypłacanej emerytury lub renty, dostanie 1200 zł brutto, czyli ok. 981 zł na rękę.

– Pieniądze trafią na konto jednym przelewem, będą jednak oznaczone, tak by komornicy nie mogli ich zająć – mówi Faktowi Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pacjentka z podejrzeniem zakażenia pokazała, jak wygląda szpitalna kolacja. Przykry obraz
2. Dwie kolejne ofiary koronawirusa. Nie żyje pacjent z Warszawy, liczba wykrytych przypadków rośnie

Część seniorów może liczyć na więcej pieniędzy, a część na mniej. Niektórym zaś nie przysługuje nic. Skąd więc senior ma wiedzieć, czy "trzynastka" mu się należy i w jakiej wysokości? Otóż potwierdza nam to pismo z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wysyłka takich listów już została rozpoczęta. ZUS informuje nas w nich o przyznaniu takiego świadczenia. W momencie gdy otrzymasz taki list, dokładnie się z nim zapoznaj.

Fakt/Zakład Ubezpieczeń Społecznych

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty
  3. Sąsiedzi uratowali ulubiony sklep. Właściciel odwdzięczył się w poruszający sposób, będzie pomagał najuboższym
  4. 13-latek jedną z najmłodszych ofiar wirusa na świecie. Media: nie miał chorób współistniejących
  5. Ksiądz głosił u Rydzyka niebezpieczne twierdzenia ws. wirusa. Biskup natychmiast zareagował
  6. Pokazał polskie miasto-widmo na filmie. Opustoszałe przez pandemię ulice robią piorunujące wrażenie

Źródło: Fakt

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News