Emerytura księdza. (zdj. Il. ) ; PixabayŹródło: (zdj. Il. ) ; Pixabay
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 13 Września 2020

Jaką emeryturę powinni dostawać księża? Pozostali emeryci mogą tylko pomarzyć o stawkach duchownych

Emerytura księży wzbudza nie lada kontrowersje. Jest znacznie wyższa od tej, otrzymywanej przez przeciętnego seniora. W wyniku stałej waloryzacji oraz najróżniejszych dodatków kwota jaką otrzymują duchowni stale rośnie. Najwyżej postawieni hierarchowie mogą liczyć nawet na 10 tysięcy złotych.

Emerytura przeciętnego seniora znacznie różni się od tej, którą otrzymują duchowni Kościoła katolickiego. Przeciwności losu, drożyzna oraz kryzys epidemiologiczny z pewnością uderzył w kieszenie najstarszych. Kapłani jednak nie mają powodów do obaw. Świadczenia, które otrzymują od naszego państwa pozwalają na prowadzenie spokojnego i godnego życia. Redakcja "Super Expressu" ujawnia, na jaką emeryturę może liczyć ksiądz.

TVP relacjonowało mszę, nagle z ambony padły zdumiewające słowa. Szykuje się potężny konfliktTVP relacjonowało mszę, nagle z ambony padły zdumiewające słowa. Szykuje się potężny konfliktCzytaj dalej

Emerytura księdza sięga nawet do 10 tysięcy złotych

Przypomnijmy, że składki emerytalne duchownych są odkładane z Funduszu Kościelnego. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami dziennika "Rzeczpospolita" w 2019 roku na rzecz świadczeń kapłanów przeznaczono prawie 100 milionów złotych. Przypomnijmy, że idęą tego funduszu była wypłata odszkodowań na rzecz utraconego przez Kościół mienia za czasów PRL-u. 

Sytuacja, jakiej nie było od 4 lat. Po Wiadomościach TVP mogliśmy zobaczyć sceny, jak sprzed kadencji Jacka KurskiegoSytuacja, jakiej nie było od 4 lat. Po Wiadomościach TVP mogliśmy zobaczyć sceny, jak sprzed kadencji Jacka KurskiegoCzytaj dalej

Emeryci są grupą, która wciąż walczy o realizację wielu postulatów. Przyznawane im pieniądze często nie starczają na pokrycie wielu podstawowych potrzeb. Podczas każdej kampanii wyborczej najróżniejsze komitety składają seniorom wielkie obietnice, które często są nierealizowane. Trzeba przyznać, że Prawo i Sprawiedliwość przynaje najstarszym tak zwane "trzynastki" i dba o regularną waloryzację ich świadczeń. Kapłani w naszym kraju wciąż jednak nie muszą przejmować się swoimi emeryturami.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladła
 

Emerytura księdza, zdaniem "Super Expressu", sięga niemałych kwot. Redaktory medium wskazują, żę kapłan na stare lata może otrzymywać nawet 5 tysięcy złotych. "SE" wyjaśnia jednak, że dane te są jednak nieoficjalne. Niemal identyczne informacje w tej sprawie przedstawił też portal Newscafe.pl oraz "Gazeta Krakowska". Warto jednak wskazać, że według wyliczeń "Gazety Krakowskiej" emerytowani biskupi dostają nawet do 10 tysięcy złotych.

Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek ze srogą podwyżką od przyszłego roku. Mało kto ma szansę uniknąć opłaty
  2. Właśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznych
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie