emerytura. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 29 Lipca 2020

Emerycie, wiemy, o ile wzrośnie twoje świadczenie. Fatalne wieści dla najuboższych seniorów

Emerytura oraz renta zostanie wkrótce podwyższona w związku z zbliżającą się waloryzacją świadczeń. Niestety, ku rozpaczy najbiedniejszych emerytów, ich wypłaty wzrosną o zaledwie około 38 złotych.

Na wniosek Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Rada Ministrów ustaliła wskaźnik waloryzacji na przyszły rok, który wyniesie 3,84 proc. Oznacza to, że na każde 100 zł otrzymywanego świadczenia, otrzymamy 3,84 zł podwyżki. Jeśli więc otrzymujemy emeryturę w wysokości minimalnego świadczenia, dostaniemy zaledwie ok. 38 zł podwyżki. Im większa emerytura, tym większa podwyżka od rządu.

Kulisy wielkiego konfliktu Jacka Kurskiego z bratem po latach ujrzały światło dzienne. „Mama patrzy na to zrozpaczona z nieba”Kulisy wielkiego konfliktu Jacka Kurskiego z bratem po latach ujrzały światło dzienne. „Mama patrzy na to zrozpaczona z nieba”Czytaj dalej

Emerytury wciąż niskie

Rząd zrezygnował tym samym z tzw. minimalnej waloryzacji, która wynosiła w ubiegłym roku 70 zł. Zgodnie z nią, nawet gdy procentowa podwyżka była niższa niż ta kwota, i tak emeryci otrzymywali gwarantowane 70 zł. W tym roku nie zdecydowano się na wprowadzenie tego rozwiązania. Tym samym wielu emerytów otrzyma dużo niższe podwyżki.

Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystkoSpędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystkoCzytaj dalej

To nie pierwszy cios w portfele emerytów w ostatnim czasie. Na początku miesiąca poinformowano, że 500 plus na wakacje zostanie wprowadzone w pierwotnej formie, przewidującej przyznanie go tylko i wyłącznie beneficjentom zwykłego programu 500 plus. Opozycyjny wobec rządu Senat chciał, by świadczenie zostało rozszerzone o emerytów i rencistów. Rząd zwlekał z decyzją do wyborów prezydenckich, po czym nie przyznał pieniędzy emerytom. Senat argumentował za rozszerzeniem programu jako czymś wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom tych osób. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże
2. Zdecydowali karać nie tylko za kominki. Za grillowanie i koszenie trawy też grożą ogromne mandaty
3. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie
 

Niskie świadczenia emerytalne są potężnym problemem w naszym kraju, uniemożliwiając tysiącom osób normalną egzystencję. Zgodnie z danymi ZUS aż 333,4 tys. Polaków otrzymuje emeryturę niższą niż minimalna, wynosząca obecnie około 1000 zł netto miesięcznie. - Oznacza to, że w ciągu dziewięciu lat liczba osób bez prawa do minimalnej emerytury zwiększyła się blisko 14-krotnie. Obecnie już 5,6 proc. emerytów w ZUS – zarówno z nowego, jak i starego systemu – otrzymuje świadczenie poniżej minimum – wylicza w rozmowie z Gazetą Wyborczą główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski. Odpowiedzią rządu na te wyzwanie mają być dodatkowe emerytury, jednak zdaniem wielu ekspertów mogą się one okazać niewystarczające. 

Źródło: Super Express

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zajrzysz do skrzynki i się zdziwisz. Podobne wezwania może dostać nawet 2 mln Polaków
  2. Porażające wiadomości z Mazowsza. 12-letnia dziewczynka odebrała sobie życie. Kolejna ofiara hejtu na osoby LGBT+?
  3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst
  4. To koniec kariery Łukasza Szumowskiego? Do mediów trafiły zadziwiające przecieki
  5. 7-latek spadł z pierwszego piętra. Był pod opieką babci
  6. Ministrant dopuszczał się w kościele okropnych rzeczy. Został przyłapany
  7. Lamborghini na egzaminie na prawo jazdy. Tak się zdaje w Chojnicach

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!