Emerytura wypłaty. Flickr / Narodowy Bank PolskiŹródło: Flickr / Narodowy Bank Polski
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 24 Marca 2020

Seniorzy mają się czego obawiać? Wiceminister wyjawił przyszłość trzynastej i czternastej emerytury

Emerytury niezmiennie budzą duże emocje. Szczególnie niepokojąca dla seniorów okazuje się obecnie przyszłość tzw. trzynastek i czternastek. Głos w ich sprawie zabrał więc wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Emerytury, a właściwie płynność ich wypłat budzą niepokój w dobie pandemii koronawirusa. Wielu seniorów zastanawia się, czy dodatkowe świadczenia w postaci tzw. trzynastek i czternastek zostaną wypłacone na czas. Ich niepokój jest oczywiście zrozumiały - kraj znalazł się w niezwykle trudnej sytuacji także pod względem finansowo-gospodarczym.

O to, czy emeryci mogą się spodziewać wypłat zapomóg, "Super Express" zapytał więc wiceministra rodziny pracy i polityki społecznej, Stanisława Szweda.

Dyrektor szpitala trafił na kwarantannę. Wcześniej mógł narazić zdrowie położnej z zadziwiającego powoduDyrektor szpitala trafił na kwarantannę. Wcześniej mógł narazić zdrowie położnej z zadziwiającego powoduCzytaj dalej

Emerytury i dodatkowe świadczenia pod znakiem zapytania? Minister uspokaja

- Chcę powiedzieć jasno i dobitnie, że seniorzy otrzymają 1200 zł brutto trzynastej emerytury już w kwietniu, a czternaste emerytury będą z kolei wypłacane na jesieni przyszłego roku. Wszystkie świadczenia dla emerytów będą wypłacane na czas - przekazał polityk.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przez epidemię wiele nadleśnictw ogłosiło zakaz wstępu do lasu. Jeśli do niego wejdziesz, zapłacisz sporą karę
2. Znany reżyser lekceważy zagrożenie koronawirusem? Kręci film w środku Warszawy

W ostatnim czasie temat ten podejmowała także prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska. Ona także zapewniła, że seniorzy nie mają się czego obawiać. Jednocześnie przypomniała najważniejsze szczegóły tzw. trzynastki.

- Całkowity koszt dodatkowego rocznego świadczenia to prawie 12 mld zł. Trzynastki będą wypłacane z urzędu, nie będzie więc trzeba składać wniosków. Większość osób otrzyma je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Trzynaste świadczenie będzie przysługiwało osobom, którym prawo do emerytury lub renty istniało 31 marca 2020 r. - przekazała przedstawicielka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Wielkanoc bez tradycyjnego produktu przez wirusa? Ceny pójdą w górę, niespodziewane komplikacje
  4. Ale wstyd, seryjny złodziej papieru toaletowego w rękach policji. Ręce opadają na wieść, co wyprawiał
  5. Dramatyczna relacja lekarza z Włoch. Brakuje sprzętu, medycy muszą wybierać, kogo ratować
  6. Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważna

Źródło: Polskie Radio / Super Express