Emerytura czternastka. Flickr / Narodowy Bank PolskiŹródło: Flickr / Narodowy Bank Polski
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 24 Lutego 2020

14. emerytury pełne limitów i obostrzeń. Nowe informacje nie ucieszą emerytów

Emerytura od lat pozostaje burzliwym tematem publicznej debaty. Podobne emocje wywołuje tzw. czternastka, która w przyszłym roku trafi do polskich seniorów. Nie wszyscy otrzymają jednak zapowiadane świadczenie.

Emerytura spędza sen z powiek milionów Polaków. Pomocą dla seniorów miały więc okazać się tzw. trzynastka i czternastka, które zostały zaproponowane wyborcom przez rząd z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jak donosi Money.pl, szczegóły wypłat 14. emerytury zostały już starannie ustalone, choć nadal w pełni ich nie ujawniono.

Zarzucająca Dudzie romans fanka ujawniła się i nagrała film. Postawiła prezydentowi ultimatumZarzucająca Dudzie romans fanka ujawniła się i nagrała film. Postawiła prezydentowi ultimatumCzytaj dalej

Po raz pierwszy tzw. czternastka trafi do polskich emerytów w 2021 roku. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszyscy seniorzy zostaną włączeni do programu wypłat. Dlaczego? Politycy zadecydowali, że o przyznaniu świadczenia będzie decydował próg wynoszący 120% średniej emerytury. Redakcja Money.pl przekazała, że będzie to najpewniej 2900 zł brutto miesięcznie. Najbogatsi nie dostaną nic.

14. emerytura nie dla wszystkich seniorów

Sama 14. emerytura wyniesie najpewniej 1,3 tys. zł. Duża część seniorów otrzyma jednak niższe kwoty w myśl zasady "złotówka za złotówkę". Każda złotówka powyżej ustalonego progu będzie więc odejmowana od wysokości świadczenia. Tzw. czternastka w pełnym wymiarze ominie więc ok. 2 mln polskich emerytów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Akcja straży w parku Moczydło. Łabędź zaplątał się w linkę wędkarską
2. ZUS rozpoczął obławę. Wcześniej zatrzymał wypłatę świadczeń dla 40 tys. osób

Wiadomo już, że zapomoga trafi do seniorów w listopadzie 2021 roku. Czy wypłata świadczeń będzie kontynuowana w następnych latach? Tego na razie nie wiemy. Politycy podjęli bowiem konkretne decyzje jedynie w odniesieniu do przyszłego roku. Dalsza przyszłość programu pozostaje nieznana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw
  2. Ruszają kontrole w całym kraju. Wystawią ci karę na 681 zł za brak wpisu w rejestrze
  3. Była jedną z najzdolniejszych polskich aktorek. "Czterej pancerni i pies" zrujnowali jej karierę
  4. Dziennikarz w szale po głośnej publikacji "Gazety Wyborczej". "Zera, powinny zniknąć"
  5. Klienci Biedronki i Aldi tracą nawet po 150 zł. Urząd przyjrzy się cwanemu procederowi
  6. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów

Źródło: Money.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News