Emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 13 Września 2020

Czy Jolanta Kwaśniewska nie zasłużyła na więcej? Znamy wysokość jej emerytury

Emerytura byłej pierwszej damy, Jolanty Kwaśniewskiej może zaskakiwać. W jednym z ostatnich wywiadów, żona jednego z najpopularniejszych, polskich prezydentów wyznała, na ile pieniędzy może liczyć od naszego państwa. Kwota może stanowić zaskoczenie dla wielu. Czy lata pracy dla Polski faktycznie się opłaciły?

Była pierwsza dama od wielu lat cieszy się wielkim zaufaniem ze strony Polek i Polaków. Swoją działalność charytatywną i społeczną prowadzi do dziś. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego wspiera głównie osoby wykluczone, biedne oraz przewlekle chore. Nie boi się też komentować bieżących wydarzeń społeczno-politycznych czego nie można, niestety, powiedzieć o Agacie Dudzie. Każdy wie, że dawna para prezydencka przekroczyła już wiek emerytalny. Byłemu politykowi SLD za pełnienie funkcji głowy państwa przysługują stałe i wysokie świadczenia. Nie można powiedzieć tego samego o pierwszej damie, której uposażenie wyliczono na zasadach obowiązujących każdego z nas.

Tadeusz Rydzyk powinien przejść na emeryturę i zniknąć z życia społecznego? Są wyniki przełomowej sondyTadeusz Rydzyk powinien przejść na emeryturę i zniknąć z życia społecznego? Są wyniki przełomowej sondyCzytaj dalej

Emerytura Jolanty Kwaśniewskiej zapewnia godne życie?

W ostatnim czasie w Polsce rozgorzała debata na temat sytuacji żon prezydentów. Przedstawicielki ruchów feministycznych wielokrotnie uskarżały się na zależność pierwszych dam od swoich mężów. Kobiety muszą rezygnować z aktywności zawodowych. Nie pobierają też pensji i nie odprowadzają składek. Może to odbić się na ich świadczeniach. Emerytura Jolanty Kwaśniewskiej nie należy do najwyższych. Sama społeczniczka wskazuje jednak, że nie ma powodów do narzekania. W rozmowie z "Wirtualną Polską" ujawniła, ile otrzymuje od naszego państwa za lata aktywności i ciężkiej pracy u podstaw.

Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadekCzytaj dalej

Jolanta Kwaśniewska skomentowała propozycję Prawa i Sprawiedliwości w sprawie stałego wynagrodzenia dla pierwszych dam. Jej zdaniem sytuacja oraz narracja prowadzona wokół inicjatywy rządzacych budzi niechęć i oburzenie społeczne. - Uważam, że jest rzeczą oczywistą konieczność opłacania składek ZUS. Pozbawienie Pierwszej Damy możliwości pracy i niepłacenie składek, w przypadku pani Dudy przez 10 lat, jest nieporozumieniem. Ja opłacałam sobie składki sama i przy mojej wysłudze lat wyszło, że mam 2,5 tysiąca emerytury - zadeklarowała w rozmowie z "Wirtualną Polską". Przypomnijmy, że podobne stanowisko zajęła Małgorzata Trzaskowska podczas ostatniej kampanii prezydenckiej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladła
 

Emerytura Jolanty Kwaśniewskiej uzależnia kobietę od jej męża. Społeczniczka od zawsze podkreślała, że rozmowy z Polakami były i są jej priorytetem. Pierwsza dama od zawsze chciała odpowiadać na codzienne problemy zwykłych ludzi. To właśnie z tego powodu po wielu latach wciąż jest uznawana za najlepszą pierwszą damę w historii III RP. Jak sama deklarowała, Polki i Polacy oczekują aktywności po żonach prezydentów. Jej zdaniem strategia Agaty Dudy jest co najmniej niezrozumiała. 

Zajadali się sosem, dopóki nie zobaczyli co leży na dnie słoika. Odrażające odkrycieZajadali się sosem, dopóki nie zobaczyli co leży na dnie słoika. Odrażające odkrycieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek ze srogą podwyżką od przyszłego roku. Mało kto ma szansę uniknąć opłaty
  2. Właśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznych
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie