Emerytura. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Listopada 2019

ZUS: Średnia emerytura wyniesie 21 tys. zł. Ale większość z nas jej nie dożyje

Emerytura, którą otrzyma przeciętny obywatel i obywatelka, będzie wyższa z każdym rokiem. Nie oznacza to, oczywiście, że pokolenie nasze, czy naszych dzieci, może ze spokojem myśleć o swojej starości. 21 tys. zł dostaniemy dopiero w 2080 roku. Jak sytuacja będzie wyglądała wcześniej, i co z siłą nabywczą pieniądza?

- Prognozowana przeciętna wysokość emerytury wypłacanej z FUS w 2080 roku wyniesie blisko 21 tys. zł, co stanowi dzisiejszą równowartość 4,5 tys. zł – poinformował wczoraj ZUS.

13. emerytury mają być szybciej. Znamy terminy13. emerytury mają być szybciej. Znamy terminyCzytaj dalej

Prognozy, dotyczące wysokości emerytur w przyszłych latach, wzbudzają ogromne emocje. Oliwy do ognia dolał wpis Bartosza Marczuka.

- Pasy zapięte? Kto ma słabe nerwy niech nie czyta. Oficjalny szacunek wysokości emerytur w przyszłości jaki dostałem z @zus_pl. Teraz dostajemy 53,8 proc. ostatniej pensji (ok. 2,2 tys. zł). W 2045 będzie 32 proc., w 2060 - 24,9 proc., a 2080 - 23,1 proc. To będzie ok. 1 tys. zł na mc (na dzisiejsze pieniądze) - zakomunikował na Twitterze wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Emerytura a siła nabywcza pieniądza

ZUS broni się, mówiąc o wyższej sile nabywczej pieniądza w następnych latach, oraz zachęca do odkładania oszczędności poza sektorem publicznym. Świadczenia mają rosnąć na fali wzrostu gospodarczego.

W 2055 r. średnia emerytura wynosić ma 7,6 tys. zł. a średnie wynagrodzenie 28,9 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

1. TVN naraził życie uczestnika "Masterchef"? Nie zobaczymy go już w programie

2. Ile w czasach PRL kosztował chleb a ile wódka? Niektóre z cen mogą was zaskoczyć

3. Pani Lidia, kobieta która steruje Rydzykiem? Zaskakujące powiązania

4. Prokuratura postawiła zarzuty granicznemu lekarzowi weterynarii. On ocenił stan tygrysów, jako dobry

5. Będziemy płacić podatek od grzechu? Nowa danina opustoszy nam portfele

6. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii