Emerytura. (zdj. Il. ) ; Marek BAZAK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Września 2020

Emeryci mogą być wściekli. Wszyscy Polacy będą dostawali tyle samo?

Emerytura wciąż nie zapewnia Polkom i Polakom godnego życia. Przedstawiono kolejny postulat, który znacznie pogorszy sytuacje wielu seniorów. Chodzi o wyrównanie świadczeń dla wszystkich obywateli, którzy zakończyli aktywność zawodową. Eksperci ostrzegają przed rozwiązaniem.

Prawo i Sprawiedliwość wciąż prowadzi debatę o trudnej sytuacji seniorek i seniorów. Wciąż nie przedstawiono projektów, które kompleksowo zakończyłyby kryzys dotyczący jakości życia emerytów. Świadczenia przyznawane przez nasze państwo często nie pozwalają na zaspokojenie nawet najbardziej podstawowych potrzeb. Postulaty o poprawę sytuacji osób najstarszych są podnoszone w każdej kampanii wyborczej. Niestety, po wyborach sprawy seniorów są chowane do tak zwanych zamrażarek.

12-letni chłopiec z autyzmem zbudował Titanica z klocków Lego. Jak oceniacie jego pracę?12-letni chłopiec z autyzmem zbudował Titanica z klocków Lego. Jak oceniacie jego pracę?Czytaj dalej

Emerytura obywatelska to dobry pomysł? Padły kolejne deklaracje

Parlamentarzyści nieustannie przedstawiają indywidualne rozwiązania na problemy seniorów. Polskie Stronnictwo Ludowe postanowiło przedstawić projekt, który zdjąłby opodatkowanie emerytur. Lewica złożyła ustawę wprowadzającą emeryturę minimalną. Prawo i Sprawiedliwość zaś wdrożyło tak zwaną trzynastkę. Podczas ostatniego posiedzenia Senatu Koalicja Obywatelska zaproponowała pełne wyrównanie świadczeń dla seniorów. Jarosław Gowin zaprezentował ideę tak zwanej "emerytury obywatelskiej". Niestety, propozycje wciąż nie rozwiązują systemowych problemów osób, które pracowały na nasz kraj przez wiele lat.

Pacjent czekający kilka godzin w szpitalnej poczekalni zmarł. Zaniedbanie i bagatelizowanie człowieka potrzebującegoPacjent czekający kilka godzin w szpitalnej poczekalni zmarł. Zaniedbanie i bagatelizowanie człowieka potrzebującegoCzytaj dalej

Postulat Jarosława Gowina może nie wzbudzić entuzjazmu. Emerytura przy przyjęciu założeń polityka wzrośnie dla najbiedniejszych, jednak wciąż nie pozwoli na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Gazeta.pl wskazuje, że lider Porozumienia prowadzi działania mające na celu wdrożenie projektu. Medium przedstawia, że wówczas każdy otrzymywałby około 1,1-1,5 tysiąca złotych. Dodatkowym problemem jest finansowanie inicjatywy koalicjanta prezesa PiS-u. Niższe emerytury oznaczają płacenie niższych składek. Gazeta.pl deklaruje, że braki finansowe miałoby wypełnić pełne oskładkowanie umów cywilnoprawnych.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
2. Alarm dla wszystkich. Są pozornie zdrowe, ich jedzenie powoli osłabia organizm

3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

Emerytura obywatelska może nie być rozwiązaniem na problemy seniorów i seniorek. Eksperci w ramach raportu "Przyszłość Emerytalna" przedstawili swoje założenia dla najstarszych. Gazeta.pl wymienia, że wśród postulatów znalazło się wyrównanie wieku emerytalnego u kobiet i mężczyzn oraz podniesienie go do 67 roku życia. Mogłoby to zwiększyć świadczenia nawet o 40%. Medium podaje, że każdy dodatkowy rok pracy przekłada się na emeryturę wyższa o nawet 10-15%. Rozwiązanie to może jednak nie przypaść do gustu Polkom i Polakom.

Co dalej z Co dalej z "Milionerami"? Teleturniej jest w ciężkiej sytuacji, ujawniono zatrważające daneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klin podatkowy coraz potężniejszy. Zarobisz 2 tys., a zabiorą 3,3 tys. zł
  2. Ognisko koronawirusa na budowie metra? Wszyscy pracownicy przeszli testy na COVID
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

Źródło: [Gazeta.pl]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News