Emerytura. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Sierpnia 2020

Zamiast podwyżek grosze. Emeryci mogą pomarzyć o pieniądzach, które dostać mieli politycy

Emerytura nie zostanie podniesiona tak, jak oczekiwaliby tego seniorzy. Media ujawniają, o ile wrośnie świadczenie dla najstarszych. Rada Dialogu Społecznego nie wynegocjowała wspólnego stanowiska. Oznacza to, że przyszłość waloryzacji leży w rękach rządu.

W ostatnim czasie debatę publiczną zdominował temat płacy minimalnej, podwyżek dla posłów oraz waloryzacji emerytur. Burzliwe negocjacje Rady Dialogu Społecznego spełzły na niczym. Strona związkowa oraz pracodawcy przedstawiali skrajne stanowiska w sprawie pieniędzy dla Polek i Polaków. Brak porozumienia sprawił, że ostatnie słowo należy do Rady Ministrów. Wiele wskazuje na to, że obietnice składane podczas kampanii wyborczej nie zostaną zrealizowane. 

Poseł nie odpuścił i krytykował Szumowskiego. Nagle do akcji wkroczyła Danuta Holecka, zaskakujące sceny na żywo w TVP InfoPoseł nie odpuścił i krytykował Szumowskiego. Nagle do akcji wkroczyła Danuta Holecka, zaskakujące sceny na żywo w TVP InfoCzytaj dalej

Emerytura przejdzie niewielką waloryzację? Wszystko na to wskazuje

Przedstawiciel Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych ujawnił w rozmowie z "Faktem", na co powinni liczyć emeryci. - Przedstawiciele Ministerstwa Rodziny najpierw nie wykluczali, że faktycznie będą podwyżki kwotowo-procentowe, ale potem zaczęli się z tego wycofywać – deklarował Andrzej Radzikowski. Prasa spekuluje, że waloryzacja emerytur wyniesie zaledwie 3.84%. "Fakt" wyjaśnia, że decyzja ta jest korzystna jedynie dla osób, które pobierają wysokie świadczenia. Dla najbiedniejszych postanowienie to będzie niemal nieodczuwalne.

Była szefowa Wiadomości TVP ujawniła porażające kulisy politycznych roszad. Za ile można kupić posła?Była szefowa Wiadomości TVP ujawniła porażające kulisy politycznych roszad. Za ile można kupić posła?Czytaj dalej

Seniorzy, którzy pobierają emeryturę w wysokości 2000-3000 złotych, nie zyskają na podwyżkach procentowych. Podobne oburzenie może wywołać decyzja w sprawie płacy minimalnej. Rada Ministrów chce zwiększyć najniższe wynagrodzenia z 2600 do 2800 złotych brutto. Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński obiecywał swoim wyborcom podniesienie pensji aż do 3000 złotych brutto. Politycy Prawa i Sprawiedliwości tłumaczą, że kryzys gospodarczy uniemożliwia realizacje postulatu prezesa partii rządzącej. Warto podkreślić, że podwyżki dla posłów nie budziły już takich zastrzeżeń.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: pół Polski w żółtej strefie. Fatalne informacje dla wielu Polaków
2. WHO nie ma dobrych wieści. Świat musi się zmierzyć z jeszcze bardziej śmiercionośną plagą niż wirus

Emerytura nie wzrośnie tak jak wzrosnąć miały uposażenia parlamentarzystów oraz wiceministrów. Ustawa o podwyżkach została jednak zablokowana przez Senat. Poważny kryzys wizerunkowy Koalicji Obywatelskiej i Lewicy wymusił wycofanie swojego poparcia dla inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: wielka ewakuacja. Ludzie muszą natychmiast opuścić swoje mieszkania. Na miejsce jadą służby
  2. Czy pierwsze damy dostają pensje? Sprawdzamy
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Nagły apel Chorwacji do wszystkich turystów. Zła wiadomość, jest coraz gorzej

Źródło: [Fakt]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!