Emerytura Beaty Tyszkiewicz. (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 4 Sierpnia 2020

Beata Tyszkiewicz ujawniła wysokość emerytury po 60 latach pracy. Pozostaje tylko załamać ręce

Emerytura Beaty Tyszkiewicz jest niebywale niska. Okazuje się, że po 60 latach zawodowej aktywności, aktorka może liczyć na śmieszne pieniądze. W zeszłorocznym wywiadzie dla "Super Expressu" ujawniła, jakie kwoty otrzymuję po zakończeniu aktywności zawodowej.

- Ja zawsze sobie radziłam. Piszę sobie następną książkę, dwie właściwie. Tak że mam jakieś inne zajęcia i nie nalegam na powrót. Emeryturę mam niską, ale mówiąc o tym, nie biadoliłam, bo ludzie mają niższe. Tylko że to po 60 latach pracy przeszło. Kiedyś nikt nam nie mówił o żadnych składkach, ubezpieczeniach - komentowała legenda kina dla portalu "Super Express". Świadczenie, jakie otrzymuje od naszego państwa, jest nieporównywalne ze skalą jej zasług dla świata kultury.

Protest pod Sejmem, tłum skandował przeciw Andrzejowi Dudzie. Posłanki własnym ciałem zabezpieczyły manifestującego przed zatrzymaniemProtest pod Sejmem, tłum skandował przeciw Andrzejowi Dudzie. Posłanki własnym ciałem zabezpieczyły manifestującego przed zatrzymaniemCzytaj dalej

Emerytura Beaty Tyszkiewicz jest "głodowa"?

Warto podkreślić, że polska aktorka zagrała w ponad stu filmach. Mogliśmy też obserwować jej poczynania w kilkunastu serialach. Tyszkiewicz jest uznawana za prawdziwą damę. Sama jednak nie stosuje się do zasad etykiety. Wielokrotnie opowiadała się za pełną niezależnością kobiet. W jej opinii "prawdziwa dama pije, pali i przeklina". Niestety specyfika wykonywanego przez nią zawodu uniemożliwiła dorobienie się godnej emerytury. Artystka ujawniła, że otrzymuje jedynie 1300 złotych miesięcznie. 

Po dekadach występów wysokość emerytury Maryli Rodowicz zasmuca. Nie może odpocząć, wciąż musi pracowaćPo dekadach występów wysokość emerytury Maryli Rodowicz zasmuca. Nie może odpocząć, wciąż musi pracowaćCzytaj dalej

"Dama polskiego filmu" w ostatnich latach znacznie poupadła na zdrowiu. Używki oraz tryb życia sprawił, że Beata Tyszkiewicz przeżyła zawał serca. Przestała też udzielać się w mediach. Nie udziela wywiadów dla prasy. Po długim czasie zrezygnowala również z pełnienia funkcji jurorki w programie "Taniec z gwiazdami". 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nikt się nie spodziewał. Dagmara przekazała radosną nowinę, zewsząd płyną gratulacje
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Bon turystyczny nie tylko na dziecko. W ustawie jest furtka, dorośli też mogą skorzystać z programu

Emerytura Beaty Tyszkiewicz nie pozwala na zapewnienie wielu potrzeb. Aktorka z pewnością utrzymuje się z gaży. Wyjaśnijmy, że jest to wynagrodzenie za pracę artysty scenicznego. Legenda kina w dawnym wywiadzie dla "Wirtualnej Polski" tłumaczyła, że nie cierpi na brak pieniędzy. - Ja nie jestem uzależniona od nikotyny, bo paliłabym papierosy do końca, a nie do połowy. Robię to dla przyjemności i relaksu. Nie będzie mi nikt mówił, że mam przestać palić, albo ile mam palić. Stać mnie na to, więc mogę palić nawet 1/4 papierosa, a potem wyrzucać go do śmieci - deklarowała. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła decyzja Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o tragiczne wydarzenie
  2. Ministerstwo zapowiada nowy wymóg dot. maseczek. Ekspert: “brak prawnego znaczenia”
  3. Tak w klubach bawić się mieli polscy politycy. Nieprzyzwoity film już w sieci
  4. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało
  5. Stan zdrowia Elżbiety Zapendowskiej coraz gorszy. Niestety, nie ma szans na poprawę
  6. Kolejna poważna plaga coraz bliżej Polski. Część Europy już jest w tarapatach

Źródło: [Pomponik/Biznes Info/Wirtualna Polska]