Emeryci mogą liczyć na potężne wsparcie. Rząd tego nie wyklucza.. Pixabay/Alexas_FotosŹródło: Pixabay/Alexas_Fotos
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 27 Stycznia 2020

Potężne wsparcie dla emerytów. Zapowiedziano więcej niż 13. emeryturę

Emeryci mogą liczyć na potężne wsparcie. Rząd tego nie wyklucza. I nie chodzi o trzynastkę, która już jest pewna i jest dużym wsparciem, a ponadto jeszcze o... czternastą emeryturę. I można liczyć na wypłacanie jej co roku. "Jeśli budżet pozwoli, czternastka będzie też w kolejnych latach" - mówi wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Jak się okazuje, w 2021 roku, poza trzynastym świadczeniem emerytalnym, polscy emeryci mogą liczyć także jeszcze na czternastą emeryturę. Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z "Super Expressem" nie wyklucza, że będzie ona wypłacana co roku.

- Mam nadzieję, że tak będzie. Jeśli budżet pozwoli, czternastka będzie też w kolejnych latach - mówi dla "SE" wiceminister Szwed.

Agata Duda bezskutecznie próbowała uspokoić męża. Teraz znowu jest o niej głośnoAgata Duda bezskutecznie próbowała uspokoić męża. Teraz znowu jest o niej głośnoCzytaj dalej

Emeryci mogą liczyć na potężne wsparcie w 2021 roku. 14. emerytura wypłacana co roku. Rząd tego nie wyklucza

Zgodnie z nowym pomysłem i planami rządu, przepisy w sprawie czternastej emerytury mają być gotowe na przełomie lutego i marca 2020 roku. Projekt ustawy przewiduje pierwsze wypłacenie czternastki na listopad 2021 roku. Jednak aby ją otrzymać, należy spełnić kryterium dochodowe - zarobki emeryta lub rencisty nie będą mogły przekroczyć 2700 zł.

Zastosowana będzie przy tym zasada "złotówka za złotówkę". Polega to na tym, że osoby o najniższych dochodach dostaną pełną kwotę (wysokość minimalnego, gwarantowanego świadczenia na rok 2021), a każdy, kto zarabia więcej, dostanie odpowiednio mniejszą czternastkę. Emeryci zastanawiają się jednak, czy mogą liczyć na świadczenie również w kolejnych latach, a tego rząd nie wyklucza.

W rozmowie z "Super Expressem", wiceminister Stanisław Szwed mówi: "Jeśli budżet pozwoli, to nie wykluczam corocznej czternastki dla seniorów".

Z tych wieści emeryci zapewne ucieszą się bardzo, gdyż dla nich każdy grosz jest na wagę złota. Nie kryje swojej radości m.in. pani Wanda Krawczak. - Mam tylko 1400 zł emerytury, więc każde dodatkowe pieniążki mi się przydadzą, bo ledwo wiążę koniec z końcem - mówi emerytka dla "SE".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Państwo zabierze ci 32 proc. pensji. "Haracz od krezusa" za przekroczenie jednego limitu

2. Film ze szpitala w Wuhan wyciekł do sieci. Nagrano objawy chorej osoby, okropny widok

3. Co niedzielę dokładnie liczyli, ilu mieszkańców idzie do kościoła. Wynik powala a postawa księży oburza

4. Politycy chcieli przepchnąć uchwałę przeciwko LGBT. Udało się, ale pomylili skróty

5. Co się dzieje? Młody ministrant popełnił samobójstwo, kolejny taki przypadek

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski