Elżbieta Jaworowicz pozostaje twarzą TVP od 1984 roku.. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Lipca 2020

Jak zaczynała Elżbieta Jaworowicz? Dotarliśmy do nieznanych materiałów, wielu może być zaskoczonych

Elżbieta Jaworowicz pozostaje twarzą TVP od niemal czterech dekad i nie sposób przypuszczać, by fakt ten uległ zmianie w ciągu najbliższych kilku lat. Prowadząca "Sprawę dla reportera" rokrocznie przynosi ogromne zyski publicznym mediom. I choć telewidzowie nie wyobrażają sobie Telewizji Polskiej bez dziennikarki, niewielu pamięta zapewne jej początki w stacji.

Jaworowicz przyszła na świat 31 marca 1946 roku w Nisku, a wzrastała z kolei w Stalowej Woli. Przyszła dziennikarka ukończyła Wydział Filologiczny Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia hebrajska. W 1976 została również absolwentką Wyższego Studium Zawodowego Realizacji Telewizyjnych Programów Dziennikarskich w Łódzkiej Szkole Filmowej. Od lat 80. Elżbieta Jaworowicz pozostaje najbardziej rozpoznawalną twarzą Telewizji Polskiej.

Co wiemy o żonie Jacka Kurskiego? Kilka zaskakujących faktów, które mogą zmienić perspektywę wieluCo wiemy o żonie Jacka Kurskiego? Kilka zaskakujących faktów, które mogą zmienić perspektywę wieluCzytaj dalej

Elżbieta Jaworowicz przed 30 laty

Przedziwnie splecione ze sobą nogi dziennikarki, jej autentyczne oburzenie wobec działań nieuczciwych urzędników i prawników, którzy skrzywdzili bohaterów programu, a także wyraz uwagi i empatii, który maluje się na twarzy Elżbiety Jaworowicz, gdy ta wysłuchuje historii pokrzywdzonych – oto obrazy, które z pewnością nie są obce nikomu, kto choć kilkukrotnie miał okazję widzieć dziennikarkę na ekranie.

Ksiądz Natanek, który twierdzi, że ma numer telefonu do Boga, prowadzi sektę? Nazywają się rycerzami, porażające doniesieniaKsiądz Natanek, który twierdzi, że ma numer telefonu do Boga, prowadzi sektę? Nazywają się rycerzami, porażające doniesieniaCzytaj dalej

Choć trudno wyobrazić nam sobie publiczne media bez udziału Jaworowicz, niewielu będzie zapewne w stanie przypomnieć sobie jej początki. "Sprawa dla reportera" towarzyszy nam bowiem już od czasów PRL. W serwisie YouTube (kanał podpisany jako Mateusz Gnaczy) odnaleźć można m.in. unikalny materiał z 1987 roku, z którego klatki prezentujemy poniżej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Zakaz handlu. Czy 26 lipca zrobimy zakupy?
 

Elżbieta Jaworowicz w materiale z 1987 roku.

Elżbieta Jaworowicz w materiale z 1987 roku.

Formuła programu przynosi efekt, wobec czego w zasadzie nie zmieniła się ona od niemal 4 dekad. Dziennikarka jedzie z kamerą do osób będących ofiarami systemu, wysłuchuje ich historii, a następnie zaprasza do studia. I tak w czasach PRL były to zwykle ludzie pokrzywdzeni przez aparat partyjny. W latach 90. przede wszystkim ofiary prywatyzacji czy słynnego planu Balcerowicza.

Warto wspomnieć, że według informacji "Rzeczpospolitej" tylko w roku 2011 Elżbieta Jaworowicz miała zarobić dla TVP 25 mln zł. Biorąc zaś pod uwagę, że "Sprawa dla reportera" jest emitowana na antenie Telewizji Polskiej od 36 lat, mówimy najprawdopodobniej o setkach milionów złotych. Trudno zatem przypuszczać, by przyszłość dziennikarki w stacji była w jakikolwiek sposób zagrożona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Skandal w Zakopanem. Oburzeni mieszkańcy się skarżą. Władze rozkładają ręce

Źródło: youtube / rp.pl