Elżbieta Jaworowicz. Sprawa dla reportera/26,11,20/ScreenŹródło: Sprawa dla reportera/26,11,20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Listopada 2020

Elżbieta Jaworowicz kontra Zenek Martyniuk? "Sprawa do reportera" pojechała nagle do jego domu, niespodziewane

Najbliższy czwartek Elżbieta Jaworowicz spędzi w towarzystwie króla disco polo. Zenek Martyniuk, bo o nim mowa, zafascynował dziennikarkę. W jednym z następnych odcinków "Sprawy dla reportera" zostanie podjęta próba zrozumienia jego fenomenu.

"Sprawa dla reportera" od 1983 roku podejmuje wyjątkowo trudne tematy społeczne. Konflikty rodzinne, systemowe niesprawiedliwości oraz ludzie dramaty są przedmiotem regularnych interwencji Elżbiety Jaworowicz. Prowadząca osobiście stawia się w domach bohaterów. Sama też odpowiada za przygotowanie materiałów, zadawane pytania oraz atmosferę zarówno w terenie, jak i na planie.

Ogromne kontrowersje wokół stacji TVN. Wielu nadal nie kryje oburzenia, w końcu chodzi o przemocOgromne kontrowersje wokół stacji TVN. Wielu nadal nie kryje oburzenia, w końcu chodzi o przemocCzytaj dalej

- Nie tworzy materiałów na podstawie rozmów telefonicznych, a jeździ po całej Polsce i angażuje się w konflikty, mimo że często ludzie potrafią być wobec niej agresywni. Zna wszystkich swoich bohaterów, żyje ich sprawami - komentowali dla "Rewii" współpracownicy Elżbiety Jaworowicz.

Najbliższy czwartek Elżbieta Jaworowicz spędzi w towarzystwie Martyniuka

Niesamowita oglądalność jej projektu interwencyjnego wielokrotnie przyczyniała się do rozwiązania problemów Polek i Polaków. Po ukazaniu reportażu gwiazda Telewizji Polskiej zaprasza do merytorycznej dyskusji strony sporu, polityków, a nawet przedstawicieli społecznych instytucji jak związki zawodowe czy duchownych. 

Tym razem Elżbieta Jaworowicz postanowiła podjąć nieco lżejszy, acz równie wymagający temat. "Super Express" odkrył, że jeden z odcinków będzie poświęcony Zenonowi Martyniukowi. Poznanie drugiego człowieka od podszewki, zwłaszcza gdy jest sławny, stanowi nie lada wyzwanie. Prowadząca "Sprawy dla reportera" odczuwa potrzebę zrozumienia jego fenomenu.

- Mój reportaż jest próbą zrozumienia „fenomenu” Zenona Martyniuka. Jest powrotem do jego rodzinnych stron, których nigdy nie opuścił i jako „chłopak z sąsiedztwa” włączył się w pomoc choremu dziecku. Zenon wychował się z kotami na podlaskiej ziemi, która stanowi jego bazę i siłę - komentuje dla "Super Expressu" Elżbieta Jaworowicz.

Sławomir Świerzyński wyznał sekret o byciu krzywdzonym jako dziecko. Nie każdy pamięta, co mówił na wizjiSławomir Świerzyński wyznał sekret o byciu krzywdzonym jako dziecko. Nie każdy pamięta, co mówił na wizjiCzytaj dalej

Gwiazdor niejednokrotnie angażował się z akcje charytatywne. Ostatnim razem gościł w Telewizji Polskiej, opowiadając o zbiórce pieniędzy dla ciężko chorego półtorarocznego chłopca. Filipek potrzebował aż 9 milionów złotych na leczenie rdzeniowego zaniku mięśni typu 1. Zbiórka funduszy wciąż trwa, a na koncie można doliczyć się ponad 3 milionów złotych.

Martyniuk przez całe życie był związany wyjątkową relacją ze swoją mamą. Jego rodzinny dom w Gredelach stanowi dla gwiazdy nie tylko ciepłe cztery ściany, ale też miejsce o charakterze sentymentalnym. Co ciekawe, przyszły gość Elżbiety Jaworowicz, jak podaje "Super Express" dzieciństwo spędzał w towarzystwie kotów.

Kamera TVP zarejestruje zarówno prawdziwe oblicze muzyka, jak i jego bliskich. - Mama czuje się dobrze. Żyje sobie spokojnie na wsi, ma czyste powietrze, swoje ulubione zajęcia i oczywiście koty - podaje Martyniuk dla "Super Expressu". 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Już 5 grudnia kluczowa zmiana dotycząca dokumentów. Warto znać swoje prawa
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Wizerunek artysty znacznie odbiega od niektórych jego kolegów z branży. Martyniuk, pomimo sławy, wciąż sprawia wrażenie szczerego i otwartego, jak mówi Jaworowicz, chłopaka z osiedla. Materiał może jednak mieć długofalowe skutki. Poza rosnącą sympatią do wokalisty, może dojść do wyciszenie negatywnych głosów o disco polo. 

Co więcej, sam fenomen disco polo zdaje się wciąż niezbadanym tematem. W mediach społecznościowych oraz w codziennych rozmowach wielokrotnie słyszymy krytyczne słowa pod adresem artystów z gatunku dominującego muzyczny rynek. Wbrew ostrym deklaracjom opinii publicznej, to właśnie disco polo towarzyszy nam na weselach, podczas rodzinnych spędów, czy dyskotekowych imprez. Skąd więc bierze się niechęć do miłych dla ucha utworów? Na to pytanie z pewnością spróbuje odpowiedzieć Elżbieta Jaworowicz.

Bracia Golec stanęli przed bardzo ważnym wyborem. Podjęli decyzję, aby nie ryzykować, chodzi o bezpieczeństwoBracia Golec stanęli przed bardzo ważnym wyborem. Podjęli decyzję, aby nie ryzykować, chodzi o bezpieczeństwoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wszystko jest już jasne. Naukowcy podali, gdzie najczęściej dochodzi do zakażeń koronawirusem
  2. Słynnymi żeberkami w miodzie Michałowej zachwycał się sam biskup Sądecki. Mamy na nie przepis
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. WP potwierdza: Polska jest na liście. Zniesienie zakazu coraz bliżej. Za granicą waży się sprawa swobodnego podróżowania
  7. Niezwykłe doniesienia naukowców. Ogromna tajemnica Ziemi i Wenus

Źródło: [Super Express]