Elżbieta Jaworowicz Jacek Kurski TVP. Wikimedia Commons / Ja Fryta / Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0
Źródło: Wikimedia Commons / Ja Fryta / Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Sierpnia 2020

Trudno uwierzyć, co w przeszłości połączyło Jaworowicz i Kurskiego. Niewielu wie o ich bliskiej współpracy w TVP

Elżbieta Jaworowicz pozostaje twarzą TVP od 1984 roku i trudno przypuszczać, by fakt ten uległ zmianie w niedalekiej przyszłości. Dziennikarka o legendarnym już nieomal statusie od lat zarabia bowiem ogromne pieniądze dla telewizji publicznej. Mediom nie umknął z kolei fakt, że z Jackiem Kurskim Jaworowicz poznała się już w latach 90.

Któż z nas nie zna obrazu przedziwnie splecionych ze sobą nóg dziennikarki, jej oburzenia wobec działań urzędników i prawników, którzy skrzywdzili bohaterów "Sprawy dla reportera", czy malującego się na jej twarzy wyrazu absolutnej empatii, gdy ta wysłuchuje częstokroć oszukiwanych, pochodzących zwykle z niewielkich miejscowości ofiar. Szczególna osobowość Elżbiety Jaworowicz towarzyszy nam już od czasu PRL-u i nic nie wskazuje na to, by popularny program miał prędko zniknąć z anteny Telewizji Polskiej.

Niespodziewana awantura pod Ministerstwem Sprawiedliwości. Poszło o tęczową flagę, na miejscu jest służba więziennaNiespodziewana awantura pod Ministerstwem Sprawiedliwości. Poszło o tęczową flagę, na miejscu jest służba więziennaCzytaj dalej

Elżbieta Jaworowicz i prezes

Nie sposób odmówić Jaworowicz profesjonalizmu, choć i w tym zakresie pojawiały się już skargi. Jednocześnie niewielu zaprzeczy, że dziennikarka przynosi publicznym mediom doprawdy ogromne pieniądze. W artykule z 2016 roku "Rzeczpospolita" zwracała uwagę, że średnia oglądalność "Sprawy dla reportera" oscyluje w granicach od 3 do 3,5 miliona widzów. W szczytowym momencie, w czasach największej popularności programu, przed telewizorami zasiadało nawet 8 milionów Polek i Polaków.

Tylko w roku 2011 prowadząca miała zarobić dla TVP 25 mln zł. Biorąc zaś pod uwagę, że na antenie Telewizji Polskiej Elżbieta Jaworowicz pojawia się od 36 lat, kwota, jaką "Sprawa dla reportera" przyniosła stacji, przeciętnego obywatela przyprawić może o zawrót głowy. Licząc na piechotę, szybko przekonamy się, że mówimy o setkach milionów złotych.

Miłosz został boleśnie pobity, oprawcy wykrzykiwali homofobiczne hasła. Powód? Zafarbowane włosyMiłosz został boleśnie pobity, oprawcy wykrzykiwali homofobiczne hasła. Powód? Zafarbowane włosyCzytaj dalej

Czwartkowe wieczory dla widzów TVP wyglądały tak samo od niemal 4 dekad. Dziennikarka jedzie z kamerą do osób będących zwykle ofiarą systemu, wysłuchuje ich historii, po czym zaprasza do studia. W czasach PRL były to zwykle ludzie pokrzywdzeni przez bezwzględny aparat partyjny. W latach 90. zaś, jak wskazuje "Rzeczpospolita", przede wszystkim ofiary prywatyzacji czy słynnego planu Balcerowicza.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z Magdą Gessler jest bardzo źle. Media obiegła zapierająca dech wiadomość, nastąpił przełom
2. Marża na długi weekend wyraźnie w górę. Każdy kierowca dobitnie odczuje

Wówczas właśnie, już przed blisko 30 laty, na antenie w czasie popularnego programu stosunkowo często pojawiał się Jacek Kurski, ten sam, który dekady później został prezesem stacji. Najczęściej robił to w roli gościa. Działacz miał także przez dłuższy czas współtworzyć program, pracując z Jaworowicz i dobrze ją wówczas poznając. Choć wówczas często gościł na antenie, dziś wielu widzów nie pamięta go z podobnych występów, do których miało jednak dochodzić względnie regularnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszła na jaw porażająca prawda o komunikacji miejskiej. Okropne, odechciewa się wsiadać
  2. Fake news: popularne zdjęcie nie pochodzi z manifestacji w Polsce, tylko na Białorusi
  3. Za tę zbrodnię Tomasz Komenda przesiedział w więzieniu 18 lat. Ireneusz M. może wyjść z aresztu po 2 latach?
  4. Sekretny przepis na babcine pierogi. Doskonałe ciasto i przepyszne nadzienie. Danie stanie się hitem każdej kuchni
  5. Wiadomości TVP w poważnych tarapatach? Media dotarły do zadziwiających informacji, chodzi o "ukryte przekazy"
  6. Polscy studenci zaginęli za granicą. Rodzina prosi o pomoc

Źródło: Rp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!