Elżbieta Jaworowicz i początki jej kariery. Jakim sposobem dostała pracę w TVP w programie, który prowadzi od ponad 35 lat?. YouTube/publicystykatvpŹródło: YouTube/publicystykatvp
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Marca 2020

Nie mówiono o nich od lat. Zaskakujące kulisy kariery Elżbiety Jaworowicz

Elżbieta Jaworowicz od 1984 roku jest prowadzącą i główną twarzą "Sprawy dla reportera", jednego z najbardziej znanych i zarazem najstarszych programów emitowanych w Telewizji Polskiej. Mało kto wie, jakim sposobem Elżbieta Jaworowicz dostała tę pracę. Jak wyglądały początki jej kariery dziennikarskiej, zanim stała się jedną z najbardziej doświadczonych i popularnych dziennikarek w Polsce?

Elżbieta Jaworowicz jest jedną z najbardziej znanych i cenionych dziennikarek i reporterek w naszym kraju. 31 marca skończy 74 lata i wciąż jest aktywna zawodowo, a jej program "Sprawa dla reportera", który prowadzi nieustannie od 1984 roku bije rekordy popularności. Jak wyglądały początki?

Agata Duda znalazla się w trudnej sytuacji. Współpracownica ujawnia kulisyAgata Duda znalazla się w trudnej sytuacji. Współpracownica ujawnia kulisyCzytaj dalej

Elżbieta Jaworowicz i początki jej kariery. Czemu zawdzięcza pracę w programie "Sprawa dla reportera", który prowadzi do dziś?

Elżbieta Jaworowicz nazywana jest przez swoich kolegów po fachu "niezatapialną damą", a nawet sama niejednokrotnie żartowała, że przeżyła więcej prezesów TVP, niż ma lat. Od lat jest ikoną dziennikarzy i reporterów TVP. Zachwyca zarówno swoim wieloletnim doświadczeniem i kunsztem dziennikarskim, jak i dobrą formą i nie myśli o emeryturze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ujawniamy największą tajemnicę Tadeusza Rydzyka. Prawda o rodzinie jest zupełnie inna
2. Czad w domu jednorodzinnym. W środku było sześć osób, jedna trafiła do szpitala

W 1984 roku, kiedy to Jaworowicz nie była jeszcze znaną osobą, nie spodziewano się, że program, który wtedy właśnie startował z młodą, niedoświadczoną dziennikarką, jako prowadzącą, stanie się z tak wielkim hitem. Jak udało jej się dostać tę pracę, mimo braku doświadczenia czy popularności?

Otóż mało kto wie, że Elżbieta Jaworowicz możliwość prowadzenia programu może zawdzięczać pewnemu castingowi, w którym wzięła udział i wygrała konkurs organizowany przez telewizję. Spodobała się producentom i widzom na tyle, że została w nim już na zawsze. Niewiele osób wie o tym, że znana reporterka dostała szansę właśnie przez wygraną w konkursie "Telewizyjny Ekran Młodych" organizowanym przez telewizję. Nim objęła swoje obecne stanowisko, prowadziła kącik mody w TVP.

Elżbieta Jaworowicz jest na tyle lubiana, że widzowie postanowili uhonorować ją w szczególny sposób. Mało kto może liczyć na takie wyróżnienie. Jaworowicz uzyskała bowiem drugie miejsce w klasyfikacji najbardziej opiniotwórczych dziennikarek w naszym kraju, ustępując jedynie Martynie Wojciechowskiej. Wyprzedziła chociażby takie gwiazdy telewizji jak Dorota Wellman, Kinga Rusin, Dorota Gawryluk, Agata Młynarska czy Anita Werner.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy
  2. Zmiana dla 850 tys. Polaków. 500 plus z nowym progiem dochodowym
  3. Duda oburzony niskimi zarobkami wiceministrów. "To po prostu śmieszne"
  4. Powstała katolicka odpowiedź na Netflixa. Zainwestujecie w pakiet?
  5. „Zwycięzca moralny, postąpił honorowo”. Emocjonalny wpis posła PiS o Kurskim, absurdalne?
  6. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News