Elton John. wikipedia.org
Źródło: wikipedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Grudnia 2019

Elton John nie mógł dłużej milczeć. W końcu szczerze opowiedział o swojej śmiertelnej chorobie

Elton John ujawnił niedawno informację o ukrywanej dotychczas chorobie. Przed dwoma laty gwiazdor chorował na raka prostaty. Trasa po Ameryce Południowej, podczas której komplikacje związane z przebytą chorobą dały o sobie znać, mogła skończyć się dla niego tragicznie.

72-letni muzyk po przeszło 50 latach postanowił zakończyć artystyczną karierę. W tym roku światło dzienne ujrzała również jego autobiografia zatytuowana "Me: Elton John", w której opowiada między innymi o trasie koncertowej, która o mały włos nie zakończyła się tragicznie

Elton John w tajemnicy zmagał się z rakiem

Brytyjski gwiazdor od pewnego czasu rozlicza się ze swojej niezwykle kolorowej kariery. W 2018 roku wyruszył w pożegnalną trasę koncertową "Farewell Yellow Brick Road". W tym roku swoją premierę miał również opowiadający o jego życiu film "Rocketman" oraz wspomniana wcześniej autobiografia, na łamach której wyznaje, że w 2017 roku chorował na raka prostaty.

Jak twierdzi, odmówił chemioterapii i poddał się operacji wycięcia nowotworu. Choć zabieg przebiegł pomyślnie, reperkusje z nim związane dały o sobie znać. Jedną z nich była infekcja, której nabawił się podczas trasy po Ameryce Południowej. W efekcia trasa została przerwana.

Rodzice Roksany Węgiel zdradzili jej ambicje. Porównanie do ikony nie wszystkim się spodobaRodzice Roksany Węgiel zdradzili jej ambicje. Porównanie do ikony nie wszystkim się spodobaCzytaj dalej

– Lekarze powiedzieli mojemu mężowi, że byłem 24 godziny od śmierci. Jeśli trasa koncertowa w Ameryce Południowej potrwałaby dzień dłużej, to byłbym martwy – wyznaje artysta.

Zaznacza, że po przebytej infekcji musiał na nowo nauczyć się chodzić. Po dwóch miesiącach rekonwalescencji muzyk wrócił do grania, jednak już w styczniu 2018 roku ogłosił zakończenie kariery.

W wydziadzie, którego 28. listopada udzielił Grahamowi Nortonowi dla BBC1, opowiedział o szczegółach przebytej choroby.

– Byłem na scenie w Las Vegas zaledwie dwa tygodnie po operacji. Za kulisami stałem ze łzami w oczach, to był okropny ból... Machałem do tłumu, a ludzie mnie dopingowali, machali... Pomyślałem wtedy, że gdyby tylko wiedzieli, że w tym samym momencie sikam, to mogliby nie być równie zachwyceni – wyjawił.

Pożegnalna trasa artysty potrwa do 2020 roku. Po jej zakończeniu zamierza skoncentrować się na swoich dzieciach i mężu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Tadeusz Rydzyk nie spoczywa na laurach. Jego nowy biznes wygeneruje prawdziwą fortunę

2. Strasburger się przyznał. Bez oporów oświadczył, że nie było go przy żonie, mieszane opinie

3. Rodzice Roksany Węgiel zdradzili jej ambicje. Porównanie do ikony nie wszystkim się spodoba

4. Zygmunt Chajzer dokonał niewyobrażalnego. Powinien być wzorem dla swojego syna

5. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy

6. Błyskawiczne w wykonaniu ciasto z twarogiem. Każdy kawałek rozpływa się w ustach