Eleni, polska piosenkarka pochodzenia greckiego, nie miała łatwego życia. Przeżyła tragiczną śmierć swojej nastoletniej córki. Jak wygląda grób Afrodyty po latach?. (zdj. il.) TRICOLORS/East NewsŹródło: (zdj. il.) TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Lipca 2020

Widok grobu córki Eleni jest smutny. Po 26 latach tak wygląda, nikt się nie spodziewał

Eleni jest polską piosenkarką disco polo pochodzenia greckiego. Niedawno byliśmy świadkami jej występu w TV Trwam. Mimo sławy i udanej kariery, nie miała łatwego życia. Wszystko początkowo zapowiadała się świetnie. Niestety wokalistkę spotkał prywatny dramat, który odebrał jej radość życia. Najgorsze chwile już za nią, a czas leczy rany, jednak strata dziecka pozostanie w sercu już na zawsze i jest niewątpliwie traumatycznym doświadczeniem. Jak wygląda grób Afrodyty po latach?

Eleni, inaczej Helena Dzoka, która rozpoczęła karierę solową w 1980 roku i zdobyła serca polskiej publiczności, w 1994 roku w wyniku niewyobrażalnej tragedii straciła swoją nastoletnią córkę. Piękna i młoda Afrodyta miała przed sobą jeszcze całe życie, które odebrał jej były chłopak. 17-latka została przez niego brutalnie zamordowana. 21-latek nie mógł się pogodzić z ich rozstaniem i zastrzelił dziewczynę. Nastolatka zginęła na miejscu. W wyniku tej tragedii piosenkarka straciła swoje jedyne dziecko. Sprawca morderstwa został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności. Po 26 latach od tragedii, widok grobu córki Eleni wciąż wywołuje bardzo silne emocje. Dziennikarz portalu Super Express, Maciej Gąsiorowski, nagrał przejmujący reportaż, w którym przypomniał dramatyczną historię piosenkarki oraz pokazał, jak wygląda grób jej córki. 

Nie tylko Kurski miał unieważnione małżeństwo. Okazuje się, że takich przypadków jest więcej, ale nikt nie miał świadomościNie tylko Kurski miał unieważnione małżeństwo. Okazuje się, że takich przypadków jest więcej, ale nikt nie miał świadomościCzytaj dalej

Eleni przeżyła tragiczną śmierć swojej nastoletniej córki. Jak wygląda grób Afrodyty po latach?

Do tragedii doszło w 1994 roku. Były chłopak córki Eleni zaprowadził dziewczynę w głąb lasu i prawdopodobnie ją uprowadził. Tam dokonał zemsty za rozstanie, z którym nie mógł się pogodzić. Oddał dwa strzały w kierunku Afrodyty: w skroń oraz w serce ukochanej. 17-latka pochowana została 26 lat temu w Poznaniu, na cmentarzu Junikowo. Jak donosi lokalna prasa, tragedia ta wstrząsnęła miastem i cały Poznań płakał razem z piosenkarką i jej rodziną.

Nieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczuNieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczuCzytaj dalej

W reportażu Macieja Gąsiorowskiego z Super Expressu, pt. "(Nie)Zapomniani" dziennikarz, przypominał poruszającą historię Eleni i tragedii, jaka ją spotkała. Jest to prawdopodobnie największa tragedia, jaka w życiu może spotkać człowieka - strata swojego dziecka. Jest to szczególnie bolesne, kiedy tracimy nasze jedyne dziecko, z którym ma się silne więzi, a ponadto tracimy je w wyniku wypadku czy takiej tragedii, jak morderstwo. Dziennikarz Super Expressu odwiedził po latach grób córki Eleni, afrodyty, która dziś byłaby już dorosłą kobietą i miałaby już 43 lata. W chwili zabójstwa miała zaledwie 17 lat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz bez żadnych ogródek „Wykorzystywaliśmy ślepego chłopca, było nas dziesięciu! Bóg mi wybaczy”. Najbardziej zatrważająca historia w Kościele
2. Przy bankomacie możesz się naprawdę mocno zdziwić. Spora zmiana w wypłatach już weszła w życie

Mimo upływu lat, ciągle pozostaje w sercu swojej matki, 64-letniej piosenkarki Eleni - W moim sercu Afrodyta będzie żyła zawsze. Nadal obchodzę każde jej urodziny, rocznicę śmierci, zastanawiam się, jaka by była, co by robiła, czy miałaby dzieci. Ale na co dzień nie rozpaczam. Pogodziłam się z myślą, że moje dziecko jest już w lepszym świecie, do którego wszyscy zdążamy. Nie czuję złości ani nienawiści. Mam pokój w sercu. Bez tego nie mogłabym żyć ani śpiewać - powiedziała Helena Dzoka w wywiadzie, który przytoczony został w artykule portalu "Viva".

Piosenkarka w wywiadzie zdradziła, że nieustannie odwiedza także pokój swojej córki, który od 1994 pozostał w stanie nienaruszonym. To daje jej ukojenie i poczucie bliskości. - Przychodzę, siadam i jestem blisko niej. Jest obecna w moim życiu bardzo mocno - zwierzyła się Eleni w rozmowie z portalem "Viva".

Zdjęcia grobu córki Eleni pochodzą z oficjalnego kanału na YouTube/Super Express, udostępnione uprzednio przez Pikio.pl.

YouTube/Super Express

 YouTube/Super Express

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. Tragedia na Pomorzu. Pociągi zablokowane. Widok był druzgocący. Na miejscu są służby

Źródło: Super Express / Viva / Pikio