Od jakiegoś czasu Eleni jest częstym gościem o. Tadeusza Rydzyka. Twitter.com/RadioMaryja
Źródło: Twitter.com/RadioMaryja
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 15 Listopada 2020

Jeszcze miesiąc temu Eleni grała koncert „Jan Paweł II – Brat naszego Boga”, chwilę wcześniej dała show u o. Rydzyka na Jasnej Górze. Kiedyś znana z piosenki "Tylko w twoich dłoniach"

Swego czasu każdy znał słowa piosenek Eleni, jednak obecnie próżno szukać jej utworów w radio, czy telewizji. Wyjątkiem jest Telewizja Trwam oraz Radio Maryja, gdzie artystka gości na zaproszenie ojca Tadeusza Rydzyka. W mediach łatwo można znaleźć zapisy z jej występów w religijnych mediach, obie strony chętnie się tym chwalą. Jeszcze miesiąc temu oglądać ją można było na koncercie na cześć Jana Pawła II.

Na Twitterze Radia Maryja z łatwością można znaleźć wspomnienia występów Eleni na uroczystościach religijnych. Artystka, która kiedyś kojarzona była głównie z piosenek o miłości i uczuciach zdecydowała się na ulokowanie swoich artystycznych sympatii w widzach, którzy pamiętają czasy, gdy była ogólnokrajową sławą. 64-letnia wokalistka nie ma zamiaru schodzić ze sceny, co udowadnia na religijnych eventach, gdzie określana jest jako "gwiazda".

Giertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje CzarneckiemuGiertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje CzarneckiemuCzytaj dalej

Obecnie próżno szukać tłumnych koncertów, jednak Eleni dzięki sympatii wpływowego Tadeusza Rydzyka, jeszcze miesiąc temu pojawiła się na scenie przed tłumami. Pamiętacie jeszcze jej piosenkę "Tylko w twoich dłoniach"? Słuchacze Radia Maryja ewidentnie doceniają jej wieloletnie doświadczenie w zabawianiu publiczności.

Gwiazda z dawnych lat, Eleni, wciąż świeci jasno na scenach religijnych wydarzeń

„Jan Paweł II – Brat naszego Boga” to koncert, gdzie właśnie Eleni stanowiła główną atrakcję wieczoru. Polska wokalistka greckiego pochodzenia miała okazję wystąpić przed tłumem jeszcze niecały miesiąc temu, 16 października. Dla większości osób z branży było to niczym nierealne marzenie i wspomnienie nieraz nawet sprzed roku. Skierowanie się w stronę nowej grupy docelowej ewidentnie przyniosło Eleni spore korzyści.

Kolejna kuriozalna wpadka TVP, niekończąca się opowieść. Widzowie jednak teraz nie wybaczą, rozpętała się burzaKolejna kuriozalna wpadka TVP, niekończąca się opowieść. Widzowie jednak teraz nie wybaczą, rozpętała się burzaCzytaj dalej

Na stronie ekai.pl znaleźć można archiwalny artykuł zapraszający na występ Eleni w ramach koncertu będącego formą uczczenia 42. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dodatkowo parafia św. Brata Alberta w Krakowie oraz Fundacja Ignatium postanowiły połączyć to z 100. urodzinami papieża Polaka przypadającymi w tym roku. Oczywiście z racji obecnej sytuacji zdecydowano się na zamieszczenie specjalnego komunikatu.

- W trakcie koncertu należy przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych: zakrywać usta i nos, zdezynfekować dłonie, zachować dystans społeczny - przekazywali organizatorzy, jednak kwestia zastosowania się do komunikatu widowni to już zupełnie inna sprawa.

Eleni nie musiała się martwić, że jej fenomenalny występ ominie szerszą publiczność, mocno ograniczona przez pandemię. Organizatorzy zadbali, aby legendarna gwiazda została odpowiednio doceniona i koncert ku czci Jana Pawła II został wyemitowany przez Telewizję Trwam. Nie podano oficjalnych liczb dotyczących oglądalności, jednak pewne jest, iż wszyscy spragnieni kontaktu z uduchowioną Eleni mogą odnaleźć fragmenty jej występów w mediach społecznościowych Radia Maryja oraz telewizji Tadeusza Rydzyka. To jednak nie koniec występów gwiazdy sprzed lat na scenach religijnych wydarzeń.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrzymani po Marszu Niepodległości zostali zbadani alkomatem. Wynik zatrważa
2. Zakupy dzisiaj zrobimy, jednak nie wszędzie. W sklepach sporo ograniczeń
3. OKO.press: Jarosław Kaczyński pilnuje, czy pod kościołami stoją policjanci

Eleni powróciła na pierwsze strony gazet w niezbyt korzystnym świetle?

Chociaż życie Eleni od lat fascynowało jej fanów, to przez długi okres próżno było szukać jakichkolwiek artykułów na jej temat. Zmieniło się, to kiedy autorka "Tylko w twoich dłoniach" uświetniła swoim występem pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja. XXIX Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja chętnie zabawiała ojca Tadeusza Rydzyka, jednak nie wszystkim fanom mogło przypaść to do gustu. Inwestycja, jak widać, się opłaciła, bo od dłuższego czasu Eleni może liczyć na zaproszenia na wiele wydarzeń organizowanych przez fundacje religijne, czy parafie w całej Polsce.

"Bądźmy dla siebie ziemią i niebem, na zimę, wiosnę, lato, jesień..." śpiewała w swoim hicie Eleni, jednak podczas występów chętnie transmitowanych przez Telewizję Trwam nikt nie oczekuje od artystki prezentowania nowej twórczości. Większość publiczności liczy właśnie na to, że wokalistka zaprezentuje dobrze znane hity sprzed lat. Nostalgia podczas jej występów jest naprawdę ogromna. Można poczuć się, jak niemal podróżnik w czasie. Pytanie brzmi, czy sama Eleni utożsamia się, chociażby ze słowami, które poprzedzały jej występy. Brak zaprzeczenia to potwierdzenie? Nie wszystkim fanom gwiazdy sprzed lat może się to podobać.

Tadeusz Rydzyk w ostrych słowach tuż przed występem Eleni

Wraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnieWraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnieCzytaj dalej

- W czasie, gdy potężne siły pragną zniszczyć rodzinę, gdy są ataki na prawo naturalne, na Dekalog, na świętość, na kapłanów, na Kościół, na patriotyzm, właśnie w tym czasie idziemy do Matki Najświętszej - grzmiał zmartwiony losem polskiego Kościoła Tadeusz Rydzyk. Na szczęście czarne chmury przegonił występ uśmiechniętej Eleni, a refleksje wiernych zgromadzonych na XXIX Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja przełożone zostały zapewne na później.

Zdjęcie wyróżniające to fragment występu Eleni transmitowany przez Telewizję Trwam, całość materiału znaleźć można pod adresem Twitter.com/RadioMaryja

Źródło: ekai.pl / Twitter.com @RadioMaryja

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  2. Ciasto nie bez powodu nazywane "Szczęściem", smakuje jak czysta radość. Wykonanie jest banalnie proste, a efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania
  3. 36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia
  4. Rozpoznajesz tych narodowców? Policja prosi o pomoc
  5. Polacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajem
  6. Ceny PlayStation 5 na polskich serwisach aukcyjnych zwalają z nóg. Nie do uwierzenia