Edyta Górniak. Instagram/Edyta Górniak/Screen z InstaStoriesŹródło: Instagram/Edyta Górniak/Screen z InstaStories
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Listopada 2020

Edyta Górniak odwraca kota ogonem? Teraz twierdzi, że koronawirus istnieje, a wszystko zwala na manipulację medialną

Edyta Górniak ponownie opublikowała nagranie, w którym prostuje doniesienia na swój temat. Tym razem odcięła się od części deklaracji, jakie miały paść po emisji pierwszego materiału dotyczącego sytuacji epidemicznej w Polsce.

Deklaracje Edyty Górniak od dwóch tygodni dominują w debacie publicznej. Wokalistka podzieliła się z fanami osobistymi przemyśleniami o kryzysie epidemicznym. W nagraniu pojawiły się sprzeczności, a sam materiał stwarzał swego rodzaju niebezpieczeństwo.

Trenerka dla wielu Polaków stanowi niezaprzeczalny autorytet. Jej osiągnięcia muzyczne, choć budzą podziw, nie są równoznaczne z posiadaniem wiedzy medycznej. Przekazywanie nieprawdziwych informacji o wirusie może nakłaniać opinię publiczną do rezygnowania z zasad bezpieczeństwa.

Uczestniczka Uczestniczka "Millionerów" została okrutnie zhejtowana za swoją niefortunną odpowiedź. Internauci troszkę jednak przesadziliCzytaj dalej

Edyta Górniak opublikowała kolejny materiał 

Słowa jurorki "The Voice of Poland" wywołały reakcję kolegów z branży, polityków, a nawet byłego Głównego Inspektora Sanitarnego. Wielokrotnie zachęcano artystkę do osobistego odwiedzenia polskich placówek ochrony zdrowia. Fala krytyki doprowadziły do kolejnego sprostowania ze strony autorki materiału.

Edyta Górniak przygotowała dla swoich fanów kolejną, jak sama wskazała, niespodziankę. Na wstępie przekazała widzom najserdeczniejsze życzenia. Zaapelowała też o sprzeciwienie się manipulacjom dotyczącym jej wypowiedzi o koronawirusie. Artystka podała, że od czasu wygłoszenia swojego zdania o pandemii, otrzymuje wiele ciepłych wiadomości. Wsparcie oraz porady są dla wokalistki bezcenne. W pewnym momencie odcięła się od słów o rzekomym negowaniu istnienia kryzysu. 

 - Wszyscy się wypowiedzieli, to ja też chcę coś powiedzieć. Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa - zaczęła relację na Instagramie. Według Edyty Górniak, jej słowa zostały zmanipulowane, a ludziom można wszystko wmówić. - Nie powiedziałam, że ludzie nie chorują, że szpitale są puste. Wirus jest - zapewniała i podkreślała, że chodziło jej o coś zupełnie innego. Trenerka poinformowała, że włożono jej do ust nie jej słowa. 

Edyta Górniak tłumaczy, że nie chciała leczyć wirusa za pomocą naturalnych składników. Miała jedynie wskazywać na naturalny okres osłabienia odporności, jakim jest jesień. W przesłaniu do internautów słyszymy o zastąpieniu "chemii" powszechnie dostępnymi przyprawami, warzywami i owocami. Poleciła swoim fanom witaminę C, D, magnez, wapno, jak i oregano.

Oburzająca wypowiedź Michała Piróga ws. sprawcy wykorzystywania dziecka. Oburzająca wypowiedź Michała Piróga ws. sprawcy wykorzystywania dziecka. "Nadal tak łatwo nam przychodzi wydawanie wyroku i strącanie ludzi w przepaść" - OpiniaCzytaj dalej

- Odpowiadać na kłamstwa można bez końca, ale to bez sensu - deklaruje Edyta Górniak, której ma nie dziwić gniew i żal. Padł również apel o rozsądek i nieuleganie manipulacjom. Muzyczka poinformowała także, że przytyła, jednak nie jest w ciąży, co miały sugerować niektóre portale plotkarskie. 

 Przypomnijmy więc, jak o kryzysie epidemicznym wypowiadała się gwiazda. - powstają na zlecenia „sceny grozy”, które mają uwiarygodnić dla Naszych oczu zagładę dla wszystkich. Nagrywają to sami aktorzy, pokazują kontrakty z opisem postać w roli pt. „pacjent covid” i pokazują proces charakteryzacji - grzmiała. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Popularny bank z ważnym apelem do klientów. Nawet się nie zorientujesz jak zabiorą wszystkie pieniądze
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Diwa podkreślała również wielką rolę wsparcia duchowego w zwalczaniu pandemii. - Uważam, że ludzie masowo chorują także dlatego, że oglądając takie sceny boją się żyć! Bo nie mają warunków uwierzyć, że pokonają chorobę. Miliony ludzi pokonywało nawet nowotwory. Udało im się bo uwierzyli, że się uda. Medycyna to jedno, ale również siła Ducha czyni cuda - komentowała Edyta Górniak. 

Sprzeczne informacje o deklaracjach artystki mogą wywoływać zamieszanie. Nagranie było emitowane na Instagramie, a relacja trwała przez całe 1,5 godziny. Całość została ujęta przez "Vogule Poland" i podana dalej na platformie YouTube. Każdy może osobiście przekonać się, czy Edyta Górniak negowała pandemię oraz obecność cierpiących ludzi w szpitalach. 

Pamiętajmy, by wiedzę o epidemii czerpać z wiarygodnych źródeł medycznych i naukowych. 

Meghan Markle poroniła dziecko. Informacja wstrząsnęła zagranicznymi mediamiMeghan Markle poroniła dziecko. Informacja wstrząsnęła zagranicznymi mediamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. WHO wydało nowe zalecenia. Każdy pacjent z dusznościami powinien je znać
  2. Często pijesz sok jabłkowy? Możesz się zdziwić odkrywając jakie ma właściwości
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Ministerstwo Zdrowia zabiera głos. Zła wiadomość dla Polaków na sezon zimowy, chodzi o hotele
  7. Rozebrał najdroższego iPhone'a na części pierwsze. Jeden szczegół robi piorunujące wrażenie

Źródło: [Instagram/Edyta Górniak]