Edyta Górniak zastrzega, że nie pozwoli się zaszczepić przed koronawirusem.. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Listopada 2020

Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna

Gwiazda muzyki rozrywkowej Edyta Górniak wyrosła ostatnimi czasy na główną twarz koronasceptyków. Tym razem wokalistka odniosła się do szczepionek przeciw koronawirusowi. Artystka zaznaczyła, że jest gotowa, by wyjechać z kraju.

Edyta Górniak nie przestaje przekonywać, że skupia się na rozwoju duchowym. Artystka raz po raz przekazywała, że stara żyć w zgodzie z naturą i korzystać z medycyny zakrawającej o alternatywną.

Zmiany wśród prowadzących Zmiany wśród prowadzących "Pytanie na śniadanie". Niespodziewanie powraca zwolniony dziennikarz, TVP podjęło decyzjeCzytaj dalej

Wraz z owym rozwojem przyszedł, jak się zdaje, sceptycyzm do przeróżnych naukowych kwestii, swoje apogeum osiągając w temacie epidemii koronawirusa. Prywatne odczucia wokalistki to jedno. Problem w tym, że chętnie oglądana w internecie jurorka "The Voice" ochoczo dzieli się nimi w mediach społecznościowych.

Zdaniem Górniak COVID-19 jest wymysłem mediów, za którym na dodatek stoi gotowy wyludnić planetę Bill Gates, a najlepszym lekiem na koronawirusa jest oregano oraz witamina D. Do całości doliczyć należy leżących w szpitalach statystów, którzy udają chorych, oraz bezwzględną szkodliwość szczepionek.

Edyta Górniak na misji

Warto dodać, że pani Edyta ma oczywiście prawo do swoich opinii. Fundamentalne wartości, na których oparto demokratyczny ustrój, umożliwiają pełną, niewarunkowaną specjalistyczną wiedzą swobodę wypowiedzi.

wtv.pl - portal informacyjny"Ratują inną część ciała, bo na twarz już za późno". Ostre starcie na antenie Polsatu ws. Strajku KobietCzytaj dalej

Bycie osobą publiczną w naturalny sposób stwarza jednak możliwość dotarcia do wyjątkowo szerokiego grona odbiorców, przez co odpowiedzialność za własne słowa gra tu nadrzędną rolę. Tego rodzaju refleksja zdaje się być obca jurorce popularnego programu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Wokalistka najwyraźniej wyznaczyła sobie misję uświadamiania nieuświadomionych, a słów krytyki nie szczędzą jej zarówno koledzy z branży, jak i specjaliści z zakresu medycyny.

Wirtualna Polska wskazywała, że o krok dalej poszedł Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Profesor Andrzej Matyja podkreślał, że postawy negujące istnienie koronawirusa powinny być ścigane z urzędu.

Górniak: "Nie pozwolę sobie aplikować jakiejkolwiek chemii"

Artystka najwyraźniej nie zamierza jednak nieco spokojniej podchodzić do formułowanych tez. "Super Express" wskazywał, że tym razem Edyta Górniak zapowiedziała, że jeśli szczepionki przeciw wirusowi okazałyby się obowiązkowe, nie zawaha się wyjechać z kraju.

Rząd niejednokrotnie deklarował, że szczepienia nie będą obowiązkiem. Górniak raz po raz odnosi się jednak do ewentualnej konieczności przyjęcia preparatu.

– Nie planuję się zaszczepić i nie planuję także zaszczepić mojego syna. Jeśli to będzie oznaczało, że muszę się przenieść do innego kraju, gdzie szczepienia nie są obowiązkowe, to tak zrobię. A jeśli byłyby jakiekolwiek przymusy, to niestety będziemy musieli się pożegnać. Dobrowolnie na pewno nie pozwolę sobie aplikować jakiejkolwiek chemii – przekazała.

źródło: WP / SE

TVN zdążył wyemitować wstrząsający materiał, zanim doszło do tragedii. Z okna na 6. piętrze wypadł 60-letni pacjent szpitala w PoznaniuTVN zdążył wyemitować wstrząsający materiał, zanim doszło do tragedii. Z okna na 6. piętrze wypadł 60-letni pacjent szpitala w PoznaniuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"