Na Facebooku pojawił się kolejny kontrowersyjny wpis Edyty Górniak. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 15 Listopada 2020

Edyta Górniak ubliża krytykom: "Wy *****y bezmyślne". Sceptycy jej teorii wciąż czekają na dowody naukowe

Natchniona Edyta Górniak postanowiła zaapelować do ludzi, aby ci ocknęli się i przestali dawać łapać się na fałszywe informacje na temat skali problemu związanego z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Umierający na całym świecie ludzie oraz realny ból ich rodzin to dla wokalistki niewystarczające dowody na to, że w szpitalach leczą się prawdziwe osoby. Na Facebooku postanowiła opublikować długi post, gdzie odnosi się do zamieszania, jakie pojawiło się po jej słynnej już instagramowej rozmowie.

Od jakiegoś czasu Edyta Górniak uważana jest, nie tylko przez środowisko artystyczne, za osobę ekscentryczną. Natchniona wokalistka odnalazła swoją duchową ścieżkę, którą podąża, jednak w swoim oświeceniu zapomina, że nie wszyscy muszą podzielać jej zdanie. Niestety, najbardziej szkodliwym elementem próby nawrócenia ludzi z całego świata jest fakt wykorzystywania gwiazdorskich zasięgów do rozpowszechniania szkodliwych i niepotwierdzonych pseudonaukowych informacji.

Giertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje CzarneckiemuGiertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje CzarneckiemuCzytaj dalej

Ostatnio ulubionym tematem Edyty Górniak jest pandemia koronawirusa. Diwa dołączyła do ekskluzywnego grona i wraz z Violą Kołakowską dzierży buławę naczelnych koronasceptyków. Na Facebooku postanowiła odnieść się do słów oraz opinii, jakie pojawiły się po jej ostatnim wystąpieniu na Instagramie. O ironio, live miał być jej pożegnaniem z mediami społecznościowymi — długo nie wytrzymała.

Oburzona Edyta Górniak zwraca się do "kolegów" z branży: "żałosne te debaty"

Czy Edyta Górniak wkroczyła na zupełnie nowy poziom odklejenia od rzeczywistości? Wszystko wskazuje, że diwa, która od dawna bardziej niż z muzyką kojarzona jest z dziwnymi zachowaniami oraz wypowiedziami zdecydowała się zupełnie zagłębić w duchową ścieżkę i znalazła taki poziom oświecenia, który dla zwykłych śmiertelników jest zupełnie niedostępny. Niemniej niosąca kaganek oświaty i troszcząca się o innych Edyta Górnika przyjęła za cel ocucenie z marazmu narodu i od jakiegoś czasu dzieli się kontrowersyjnymi tezami na temat światowej pandemii wirusa SARS-CoV-2.

Kolejna kuriozalna wpadka TVP, niekończąca się opowieść. Widzowie jednak teraz nie wybaczą, rozpętała się burzaKolejna kuriozalna wpadka TVP, niekończąca się opowieść. Widzowie jednak teraz nie wybaczą, rozpętała się burzaCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Edyta Górniak wierzy, iż w szpitalach leżą statyści, którzy mają podpisane umowy na odgrywanie roli "pacjenta COVID", a zamieszczone w internecie dowody w postaci zdjęć ich umów przekonały diwę, że tak właśnie jest. Warto w tym momencie przypomnieć, że wiele informacji w sieci to fake newsy — niektóre wyjątkowo wiarygodne — i zawsze należy sprawdzać źródło. Niestety Edyta Górniak nie zna tej podstawowej zasady wartościowego researchu i powiela treści szkodliwe, na które brak realnych dowodów.

Na tę oraz resztę kontrowersyjnych tez gwiazdy odpowiedział szereg osób znanych z pierwszych stron gazet, oraz autorytetów naukowych. Chociażby leżący w szpitalu były szef GIS-u, Marek Posobkiewicz postanowił wykorzystać język Edyty Górniak i nagrał dla niej piosenkę, gdzie udowadnia, że w szpitalach o życie walczą prawdziwi ludzie, a nie statyści. Teraz ogrom krytyki, jaki wylał się pod adresem diwy, zmusił ją do złamania danej obietnicy i ponownego pojawienia się w mediach społecznościowych. Zamieściła długi post opatrzony spirytualną grafiką, a słowa skierowała głównie do swoich znajomych z branży. Niemniej wszyscy sceptycy jej koronasceptycyzmu również zostali wywołani do tablicy.

- [...] wy barany bezmyślne jeden z drugim, „koledzy” z branży szukający widoczności i poklasku dla odwagi za chamstwo. [...] Rozumiem potrzebę „kolegów” wypuszczenia ciśnienia, które nagromadziło się po wielu trudnych wydarzeniach w tym roku. [...] Choć żałosne te debaty „kolegów”, to i tak Nie o stan faktyczny wątków się oparły. Puste w próżne (pisownia oryginalna - przyp. red.) - pieszczotliwie odpowiada sławnym znajomym Edyta Górniak. Niemniej więcej elementów posta wokalistki zasługuje na wspomnienie. Niektóre fragmenty są dużo powyżej granicy absurdu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrzymani po Marszu Niepodległości zostali zbadani alkomatem. Wynik zatrważa
2. Czeka nas aż pół tygodnia bez handlu. Mało kto ma w ogóle pojęcie, znamy już termin
3. OKO.press: Jarosław Kaczyński pilnuje, czy pod kościołami stoją policjanci

Koronasceptyczna Edyta Górniak znów uderza

Internet to błogosławieństwo i przekleństwo XXI wieku jednocześnie. Dostęp do nieograniczonych źródłem informacji powoduje również zalewanie sieci wiadomościami będącymi teoriami spiskowymi, które nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości. I o ile są one kuszące i ciekawe, tak dorosła i świadoma osoba powinna wiedzieć, że szukając w internecie wiadomości, podstawową regułą powinna być zasada ograniczonego zaufania.

Edyta Górniak z uporem maniaka powtarza treści klikalnych artykułów pseudonaukowych, a przez jej zasięgi w mediach społecznościowych sytuacja robi się wyjątkowo niebezpieczna. Polskie autorytety naukowe, mogące pochwalić się tytułami profesorskimi i doktorskimi zwracają uwagę, że wypowiedzi diwy są zwyczajnie szkodliwe i nieprawdziwe. Sam prof. Andrzej Horban postanowił wypowiedzieć na temat tez stawianych przez "przebudzoną" Edytę Górniak. Nieprzywykła do krytyki gwiazda z ego Mariah Carey po raz kolejny postanowiła zamieścić w sieci post potwierdzający, że to ona ma rację. Niestety przypomina to nieco sytuacje, gdy dziecko obrażone na opiekunów zaczyna płakać, wrzeszczeć. i tarzać się po podłodze w sklepie.

- [...] powstają na zlecenia „sceny grozy”, które mają uwiarygodnić dla Naszych oczu ZAGŁADĘ dla wszystkich. Nagrywają to sami aktorzy, pokazują kontrakty z opisem postać w roli pt. „pacjent covid” i pokazują proces charakteryzacji - grzmi Edyta Górniak, jednocześnie chwilę wcześniej pisząc, że nigdy nie powiedziała, że ludzie nie chorują. Zdaniem gwiazdy na zamówienie powstają produkcje mające zastraszyć społeczeństwo i również w tym upatruje powód tak masowego chorowania ludzi na całym świecie. Jednocześnie podzieliła się "sprawdzonym" sposobem na pokonanie praktycznie każdej choroby.

Jak leczyć COVID-19? Edyta Górniak zna odpowiedź

Wraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnieWraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnieCzytaj dalej

- Uważam, że ludzie masowo chorują także dlatego, że oglądając takie sceny boją się żyć! Bo nie mają warunków uwierzyć, że pokonają chorobę. Miliony ludzi pokonywało nawet nowotwory. Udało im się bo uwierzyli, że się uda. Medycyna to jedno, ale również siła Ducha czyni cuda - przekonuje gwiazda reprezentująca swego czasu Polskę na Eurowizji. Wypowiedź Edyty Górniak pełna jest sprzeczności, a na swoje tezy nie potrafi przedstawić naukowych badań. Na szczególną uwagę zasługuje końcówka postu wokalistki.

- Z ukłonem dla Przebudzonych i Prawdziwych Edyta Górniak - żegna się z obserwatorami na Facebooku jurorka The Voice of Poland. Ciekawe czy i na tę wypowiedź gwiazdy posypie się lawina krytyki. Widać, że Edyta Górniak jest przekonana do swojej racji, możliwe, że poziom jej oświecenia jest zwyczajnie zbyt duży dla zwykłych śmiertelników i nigdy nie zrozumiemy "logiki" jej rozumowania.

Źródło: Wprost / Facebook.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirusa może zabijać pewien niepozorny preparat. Okazuje się, że wszyscy mamy go w apteczkach
  2. Wskazano 3 najzdrowsze produkty świata. Niedowierzanie, ale nie ma wśród nich ogórków kiszonych ani buraków
  3. 36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia
  4. Rozpoznajesz tych narodowców? Policja prosi o pomoc
  5. Koszmar każdego pasażera. Anna Lewandowska zdradziła, co ją spotkało na lotnisku, ręce opadają
  6. Naukowcy chcą panować nad pogodą. Aż ciężko uwierzyć czego dokonali, ogromna rewolucja