Edyta Górniak w programie "W Realu 24". screen z programu "W Realu 24" / youtube.com/wRealu24Źródło: screen z programu "W Realu 24" / youtube.com/wRealu24
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Maja 2020

"Wyeliminujemy się sami". Mocne słowa eksperta profilaktyki zakażeń o kontrowersyjnych wypowiedziach celebrytów

Edyta Górniak pojawiła się na antenie "W Realu 24". W programie wokalista przedstawiła nader ciekawe poglądy, m.in. dotyczące wirusa oraz szczepionek. Do teorii artystki odniósł się dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń oraz prezesa Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.

W rozmowie z portalem noizz.pl doktor skomentował absurdalne wypowiedzi części celebrytów, którzy to ostatnimi czasy niezwykle gorliwie dzielą się swoimi przemyśleniami na temat obecnej sytuacji epidemicznej. Nie bacząc na brak naukowych dowodów na stawiane przez siebie tezy, chętnie publikują coraz to ciekawsze informacje dotyczące pandemii. Sprawa, choć pozornie błaha, może okazać się poważna, biorąc pod uwagę niezwykle szerokie grono odbiorców części tzw. influencerów.

Aktorka i modelka Viola Kołakowska stwierdziła m.in. że epidemia jest spiskiem, za którym stoi Bill Gates. Biznesmen miałby następnie stworzyć szczepionkę, która większość ludzkości, a na Ziemi pozostanie jedynie 10 proc. ludzi, którzy zdecydowali się nie zaszczepić.

Jarosław Kaczyński zatrudnił 26-latka na wysokie stanowisko. Zastanawiająca historia młodego mężczyznyJarosław Kaczyński zatrudnił 26-latka na wysokie stanowisko. Zastanawiająca historia młodego mężczyznyCzytaj dalej

Edyta Górniak: "Jak wierzę w to, że jestem zdrowa, to jestem zdrowa"

Do sprawy odniósł się wspomniany powyżej ekspert. – Cóż, nie wszyscy lubią bogatych ludzi, ale ten typ teorii spiskowych jest szczególnie szkodliwy. Podważa zaufanie do instytucji międzynarodowych, które wspomagają darczyńcy. Na razie żadnej szczepionki nie ma, więc jeśli ma dość do depopulacji to raczej wcześniej wyeliminujemy się sami zaatakowani przez wirusa w wyniku nieprzestrzegania zaleceń ostrożnościowych – przekazał w rozmowie z noizz.pl dr Paweł Grzesiowski.

Doktor skomentował także wspomniane słowa Górniak, która w programie "W Cztery Oczy" Marcina Roli (screen z programu widzimy powyżej) przekazała, że "woli odejść z tego świata, niż pozwolić komukolwiek wstrzyknąć coś w jej organizm". – Szczepienia mogą wywołać różne reakcje organizmu. Ja i mój syn nie zgodzimy się na szczepienia. Jeśli będą chcieli nas rozstrzelać, to niech nas rozstrzelają – dodała wokalistka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zamieszanie w centrum Warszawy. Jarosław Kaczyński otoczony przez policję
2. Dzisiaj historyczny moment w dziejach Polski. Wydarzenie, które nigdy wcześniej nie miało miejsca

– Niewiele osób się zastanawia, czy maseczka nas uchroni przed zarazkami, czy zabierze nam resztki zdrowia (...) Wdychamy świeże powietrze, a wydychamy to, czego organizm nie potrzebuje, więc jeśli mamy zamknięte usta i nos w maseczce, to wdychamy własne spaliny. Nie tego potrzebują nasze cząsteczki i krew – stwierdziła w materiale, cytowana przez "Noizz". – Jeśli miałabym się udusić, to lepiej sobie strzelić w łeb, bo co to za życie, nie mogąc oddychać – zapewniała.

Reakcja eksperta do spraw zakażeń była nietrudna do przewidzenia. – Może pani Edyta Górniak ma maseczkę z torebki foliowej? – pytał nieco sarkastycznie. – Proponuję zmienić maseczkę foliową na normalną maseczkę. Maska nie zatrzymuje powietrza, ale je filtruje, nie wdychamy więc tego powietrza, które wydychamy. Działanie maseczki można porównać do durszlaka: woda przez niego przechodzi, a zostaje makaron. Tak samo w maseczce, powietrze przechodzi w obie strony swobodnie, a zostają na niej zanieczyszczenia – tłumaczył.

Przypomnijmy, że wokalistka zapewniała także, że siłą woli jest w stanie sprawdzić, czy jest zakażona, czy też nie. – Jak wierzę w to, że jestem zdrowa, to jestem zdrowa, a jak wierzę, że za chwilę umrę na chorobę zakaźną, to wprowadzę taki program do mózgu, że rozprowadzi tę informację po całym organizmie i wywoła komórki rakowe – tłumaczyła na antenie "W Realu 24".

– Proszę, nie brnijmy w to. Siłą woli pokonajmy… brak rozsądku – skwitował krótko dr Grzesiowski w rozmowie ze wspomnianym portalem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
  2. Snajperzy na dachu, tłumy policji i zamknięte ulice. Szarpanina podczas miesięcznicy
  3. O. Rydzyk o sianiu paniki. Wielu katolików będzie przestraszonych i wściekłych "Daliśmy się puścić w taki kanał zła"
  4. Uwaga ostrzeżenie. Z konta bankowego zniknęła astronomiczna kwota, może dotyczyć każdego
  5. Zatrważające słowa Krystyny Pawłowicz ws. przyszłości naszego kraju. Wzywa do modlitwy, o co chodzi?
  6. Wuhan ujawniło nowe dane. Spełnia się czarny scenariusz?

Źródła: noizz.pl / youtube.com/wRealu24