Edward Janiak mógł trafić do szpitala? KEP wyjaśnia. YouTube/Maskacjusz TVŹródło: YouTube/Maskacjusz TV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Czerwca 2020

GW: Biskup Edward Janiak pilnie trafił do szpitala, był całkowicie nietrzeźwy. Jest oficjalna odpowiedź Episkopatu

Edward Janiak, zdaniem Gazety Wyborczej, na początku czerwca znalazł się w szpitalu. GW podaje, że przyczyną miał być stan upojenia alkoholowego. Konferencja Episkopatu Polski wydała oficjalne stanowisko w tej sprawie. Ich deklaracja nie pozostawia złudzeń.

Gazeta Wyborcza przedstawiła opinii publicznej kolejne doniesienia w sprawie stanu zdrowia biskupa Edwarda Janiaka. Medium podaje, że do kapłana miała przyjechać karetka pogotowania. Dziennikarze twierdzą, że kapłan w momencie interwencji medyków mógł być pod wpływem dużych ilości alkoholu. Rzekome wydarzenia miały mieć miejsce 2 czerwca, zaledwie dwa tygodnie po premierze filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". GW przekonuje, że biskup podczas pobytu w szpitalu nie mógł się nawet wysłowić.

Edward Janiak kilkanaście dni temu miał znaleźć się w Kaliszu. GW informuje, iż trafił prosto na szpitalny oddział ratunkowy. Medium relacjonuje, że biskup miał być badany pod kątem ewentualnego udaru mózgu. Testy wykonane przez medyków miały nie wykazać jednak żadnych nieprawidłowości. Redaktorzy wskazali, że Janiak miał rzekomo we krwi blisko 3.44 promila alkoholu. Z placówki, według GW, miał wyjść o 3 w nocy po podaniu kroplówek.

Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfeleMasz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfeleCzytaj dalej

Edward Janiak: KEP wydało oficjalne stanowisko

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Paweł Rytel-Andrianik odniósł się do medialnych doniesień. PAP wskazuje, że w opinii duchownego sytuacja ta, jeśli faktycznie miała miejsce, nigdy nie powinna się wydarzyć.

"W odpowiedzi na pytania dotyczące publikacji na temat bp. Edwarda Janiaka stanowczo oświadczam, że jeśli informacje przekazane w mediach się potwierdzą, to opisywana sytuacja nigdy nie powinna się wydarzyć. Jest zrozumiałym, że każda taka informacja wzbudza liczne reakcje społeczne oraz wywołuje emocje wśród wiernych. Obecnie oczekujemy na rzetelne wyjaśnienie doniesień medialnych w sprawie tego zdarzenia, które [...] nigdy nie powinno mieć miejsca, szczególnie wśród ludzi Kościoła" - wskazuje rzecznik KEP, Rytek-Andrianik dla PAP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromne emocje podczas programu Moniki Olejnik. Nagle Michał Dworczyk nie wytrzymał i padły ostre słowa
2. Otwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzję

Edward Janiak jest antybohaterem produkcji Sekielskich. Biskup musi mierzyć się z oskarżeniami o tuszowanie przemocy seksualnej w Kościele. Działalność braci Sekielskich miała ujawnić kolejne nadużycia, do których miało dojść w diecezji kaliskiej. Zdaniem skrzywdzonych, Edward Janiak miał ukrywać wiedzę o krzywdzie, z jaką mierzyły się molestowane dzieci.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z wystąpienia Edwarda Janiaka, emitowanego 22 maja 2015 roku przez Maskacjusz TV.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Zalało polskie elektrownie. Sytuacja jest bardzo ciężka, ceny prądu mogą pójść w górę

Źródło" [Gazeta Wyborcza, PAP, RMF FM]