Edward Janiak szpital. Radio Maryja/ScreenŹródło: Radio Maryja/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 23 Czerwca 2020

GW: Biskup Edward Janiak pilnie przewieziony do szpitala. “Był nietrzeźwy”, aż trudno uwierzyć

Edward Janiak może mieć poważne problemy. Skandalizujący biskup został niespodziewanie przewieziony do szpitala. Gazeta Wyborcza podaje, że powodem miał być stan upojenia alkoholowego. Przypomnijmy, że jest on antybohaterem produkcji Sekielskich. Zmaga się też z oskarżeniami o tuszowanie nadużyć seksualnych w Kościele.

Ostatnia produkcja braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" ujawniła kolejne tragedie, do których miało dojść w Kościele katolickim. Filmy o ofiarach molestowania umożliwiły im przedstawienie opinii publicznej swoich historii. Obraz pobił rekordy popularności podobnie, jak pierwszy dokument "Tylko nie mów nikomu". Działalność dziennikarzy odkryła kolejne nadużycia, do których miało dojść w diecezji kaliskiej. Zdaniem skrzywdzonych, Edward Janiak miał ukrywać wiedzę o krzywdzie, z jaką mierzyły się molestowane dzieci.

Wiadomości TVP przekroczyły granice żenady. Wymyślono postać, która nie istnieje, aby pochwaliła pierwszą damę, alternatywna rzeczywistośćWiadomości TVP przekroczyły granice żenady. Wymyślono postać, która nie istnieje, aby pochwaliła pierwszą damę, alternatywna rzeczywistośćCzytaj dalej

Edward Janiak, według GW, miał trafić do szpitala. Powodem może być upojenie alkoholowe

Gazeta Wyborcza ujawniła niepokojące doniesienia w sprawie stanu zdrowia Edwarda Janiaka. Zdaniem medium do duchownego miała przyjechać karetka. GW podaje, że kapłan w momencie interwencji medyków miał być kompletnie pijany. Dziennikarze uważają, że kontakt z nim miał być ograniczony, a on sam nie mógł się nawet wysłowić. Rzekome wydarzenia miały rozegrać się 2 czerwca, dwa tygodnie po przedstawieniu najnowszego filmu braci Sekielskich.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Beata Szydło została korespondentką TVP? Sceny, które przejdą do historii Wiadomości, niewiarygodne
2. Prawdziwy skandal nad Bałtykiem. Miały opiekować się dziećmi, efekt był druzgocący

Edward Janiak miał wówczas znaleźć się w Kaliszu, na szpitalnym oddziale ratunkowym. Gazeta Wyborcza podaje, że u biskupa podejrzewano udar mózgu. Wykonane przez medyków badania miały jednak wykluczyć pierwszą diagnozę. Medium przekazało, że Janiak miał rzekomo we krwi blisko 3.44 promila alkoholu. Szpital, według GW, miał opuścić o 3 w nocy po podaniu kroplówek. Odebrać go mieli znajomi, którzy później, zdaniem GW, mieli opiekować się kapłanem.

- Ksiądz Biskup, jak powszechnie wiadomo, kilka lat temu przeszedł chorobę nowotworową i związaną z nią terapię onkologiczną. Od tego czasu jest pod stałą opieką specjalisty i regularnie przechodzi badania, które od czasu do czasu związane są z pobytami w szpitalu - wyjaśniał Gazecie Wyborczej rzecznik kaliskiej kurii. Nasza redakcja również próbowała skontaktować się z rzecznikiem kurii w tej sprawie, lecz ten nie odebrał telefonu.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z wystąpienia Edwarda Janiaka na antenie TV TRWAM z 5 września 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Deszcz pieniędzy dla Polaków. Błyskawiczne decyzje, niemal 100% pozytywnych
  2. Nagłe oświadczenie ministerstwa zdrowia. Sklepy nie będą obsługiwały klientów bez maseczek?
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Kolejna konserwacja obrazu zakończona spektakularną porażką. Efekt woła o pomstę do nieba

Żródło: [Gazeta Wyborcza]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News