Edward Janiak przedstawił Wojciechowi Polakowi swoje zaskakujące teorie spiskowe.. YouTube/Rafał R/screenŹródło: YouTube/Rafał R/screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Lipca 2020

Edward Janiak nie wytrzymał. Grzmiał o "esbeckim spisku", nie chce się usunąć

Edward Janiak wystosował niecodzienne pismo do Prymasa Polski, Wojciecha Polaka. Zaskakujący list miał odnosić się do ostatniej produkcji braci Sekielskich. Biskup uważa, że jest ofiarą medialnej nagonki. Nie zabrakło też deklaracji o tajemniczym esbeckim spisku.

"Radzę się dobrze zastanowić. To esbecki spisek" - czytamy w liście ujawnionym przez reporterów Gazety Wyborczej. Przypomnijmy, że w filmie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" ofiary przemocy seksualnej oskarżyły Edwarda Janiaka o tuszowanie przestępstw, do jakich miało dochodzić w kaliskiej diecezji. Identyczne zeznania przedstawił kapłan, który został aresztowany przez wzgląd na wykorzystywanie nieletnich w kurii skandalizującego biskupa.

Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomocSądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomocCzytaj dalej

Edward Janiak oskarża Wojciecha Polaka o sojusz z Sekielskimi

Antybohater filmu Sekielskich nie wytrzymał i napisał list do Prymasa Polski, Wojciecha Polaka. Zarzuca kapłanowi jawne wspieranie reżyserów. Janiak nie od dziś deklaruje, że padł ofiarą medialnej nagonki. Zaskakujące pismo zostało wystosowane przez duchownego w związku z rosnącym oburzeniem społecznym. Wyjaśnimy, że kaliski biskup musi zmierzyć się z zawiadomieniem do prokuratury w sprawie rzekomego tuszowania pedofilii w swojej diecezji. 

"Złożenie zawiadomienia nie rozstrzyga o winie i daje rzeczywistą szansę ks. bp. Edwardowi Janiakowi na przedstawienie argumentów w swojej obronie. Osądzenie sprawy jest wyłączną kompetencją Stolicy Apostolskiej. Zgodnie z motu proprio papieża Franciszka «Vos estis lux mundi», po otrzymaniu wiarygodnej informacji o działaniach lub zaniechaniach mających na celu zakłócenie lub uniknięcie dochodzeń cywilnych lub kanonicznych dotyczących wykorzystania seksualnego osoby małoletniej przez duchownego, każdy ksiądz jest zobowiązany do poinformowania o sprawie władzę kościelną" - czytamy w oświadczeniu Prymasa Polski opublikowanym przez Polską Agencję Prasową. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów
2. RMF: Polscy turyści uwięzieni na Bałtyku. Niewiarygodna wiadomość z Polski

Edward Janiak w zaskakujący sposób odpowiedział na oświadczenie Wojciecha Polaka. Biskup wskazuje, że prymas ma uderzca w wizerunek Kościoła katolickiego. Jego zdaniem, działania Polaka są jedynie próbą wywołania zamieszania. Zdaniem kapłana wszelkie oskarżenia w jego sprawie są fałszywe. 

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z wystąpienia Edwarda Janiaka na kanale "Rafał R" z 8 września 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 70-latka dostaje tylko 1085 zł renty na miesiąc, ale wlepili jej 12 tys. zł mandatu. Zaskakujące stanowisko sądu
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. Usunięto 25 aplikacji kradnących dane użytkowników. Pobrano je ponad 2 miliony razy

Źródło: [PAP/Gazeta Wyborcza]