Edukacja seksualna a ciąże
Źródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 14 Listopada 2019

Edukacja seksualna niepotrzebna? Przypominamy najmłodszych rodziców w Polsce, padł niechlubny rekord

Edukacja seksualna od jakiegoś czasu, pozostaje jednym, z kluczowych punktów debaty publicznej. Wszystko, przez groźby "seksualizacji dzieci", jakie rozsiewała część polityków i prawicowych organizacji. Dyskutując o edukacji, warto przyglądać się przypadkom, które dowodzą, do czego prowadzi jej brak. Przypominamy historię najmłodszych, polskich rodziców.

Ola miała 13 lat a Piotr 17, kiedy w 2011 roku, o ich przypadku zaczęły rozpisywać się polskie media. Para spodziewała się wówczas dziecka.

- Wiem, że będzie to synek. Chciałbym, by miał na imię Andrzej, po moim tacie, by być w zgodzie z tradycją. Jednak tę decyzję podejmiemy wspólnie z Olą, po narodzinach - mówił dla portalu slaskie.naszemiasto.pl, Piotr.

Chłopak miał wiele szczęścia. Mógł zostać skazany na nawet 12 lat więzienia, za współżycie z nieletnią. Sąd Rejonowy w Chodzieży potraktował go w bardzo wyrozumiały sposób. Piotr nie krył szczęścia, kiedy dowiedział się, że jego "kara" ograniczona zostanie do dozoru kuratora.

13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesieniaCzytaj dalej

- Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności łagodzące, sąd zdecydował się na nadzwyczajne złagodzenie kary. Wymierza Piotrowi Wysocie rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na cztery lata - mówił na rozprawie sędzia Marcin Bratkowski.

Nastolatkom pomogli rodzice. Również szkoła, do której chodziła Ola, traktowała ją ulgowo. Nie jest łatwo łączyć naukę w pierwszej klasie gimnazjum z wychowywaniem dziecka.

- Cieszę się, że mamy maleństwo, ale też trochę się tego obawiam. Zdaję sobie sprawę z tego, że czeka nas sporo obowiązków, że będę musiał stanąć na wysokości zadania. I nie do końca mam na myśli mój wiek. Bo nie ma chyba przyszłych rodziców, którzy nie mieliby podobnych obaw. Przy pierwszym dziecku człowiek przecież dopiero wszystkiego się uczy - zdradził śląskiemu portalowi Piotr.

Edukacja seksualna jest potrzebna

Edukacja seksualna typu holistycznego, czyli taka, która łączy naukę o ludzkiej biologii z nauką o uwarunkowaniach kulturowych, uznawana jest za najskuteczniejszą. Nasz wywiad, w którym obalamy, dotyczące jej mity, znajdziecie nad artykułem.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jaką emeryturę dostanie Tadeusz Rydzyk? Znacznie wyższą, niż formalnie powinien

2. Szczeniaki z krzyżówki jamnika i pitbulla są niesamowite. Nieziemski wygląd

3. Dantejskie sceny na fermie futerkowej. Aktywiści proszą o pomoc, właściciel próbuje tuszować sprawę

4. Jak zaspokajają się księża? Seksualność duchownych nie jest prosta