edukacja seksualna. Pixnio
Źródło: Pixnio
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 21 Lutego 2020

Brak edukacji seksualnej. 12-letnia dziewczynka urodziła dziecko w Bielsku – Białej rok temu

Edukacja seksualna powinna z teorii wychodzić ze strony rodziców oraz z oficjalnych programów szkolnych i kampanii na rzecz zdrowia publicznego. Brzmi to obiecująco, ale w Polsce nie istnieją takie zajęcia. W zamian szkoły prowadzą przedmiot dobrowolny ,,wychowanie do życia w rodzinie", który jest przestarzały i nie odnosi się nawet do dzisiejszych realiów.

Nie istnieje możliwość, aby móc pominąć seksualność człowieka na całym etapie jego życia. To nieodzowny element, z którego powinno się edukować m.in. po to, aby dziecko wiedziało, czym jest zły dotyk, czy wiek zgodny. Niestety w naszym kraju seks jest nadal tematem tabu.

Zły człowiek związał łapki i pyszczek psa. Sprawca pilnie poszukiwanyZły człowiek związał łapki i pyszczek psa. Sprawca pilnie poszukiwanyCzytaj dalej

Edukacja seksualna jest konieczna - dziecko urodziło dziecko w Bielsku-Białej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Skandal w Warszawie. Zbezcześcili dorobek zmarłego powstańca. Wyrzucili książki i dokumenty z Powstania na śmietnik

W lipcu 2019 roku 12-letnia dziewczynka urodziła dziecko w Bielsku-Białej. Wiadomość ta wstrząsnęła lokalną społecznością i następnie opinią publiczną. Okazało się, że ojcem dziecka jest również nieletni chłopiec. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył szpital i sąd rodzinny.

Sprawa była zgłoszona do sądu rejonowego w Bielsku – Białej. Zaczęto poszukiwać rodziny zastępczej dla dziecka. W końcu udało się przydzielić prawda do wychowywania babci, a tym samym umożliwić kontakt z maleństem nastoletniej mamie. Cała sytuacja nadal wywołuje skrajne emocje. Jak mogło do tego dojść? Kto zawinił i dlaczego tak się stało? Historia ta została opisana przez Dziennik Zachodni, 27 kwietnia 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę

2. Nawet 10 tysięcy złotych dla rodzin z dziećmi. Już niedługo mogą liczyć na przypływ gotówki

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów