E-papierosy niebezpieczne dla zdrowia. Pxfuel
Źródło: Pxfuel
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 17 Grudnia 2019

Tajemnicza choroba zabija palaczy e-papierosów? Wszystko, co wiemy do tej pory

E-papierosy, wchodząc na rynek, reklamowane były, jako zdrowa alternatywa dla papierosów. Jednak podobnie, jak w przypadku klasycznych skrętów z tytoniem, wiarodajne badania przeprowadzić będzie można po latach ich używania. Pierwsze doniesienia na temat "elektryków" są jednak bardzo niepokojące.

Jedyne, czego możemy być na ten moment pewni, to że palenie e-papierosów w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem, może skończyć się tragicznie. Tych kilka przypadków hospitalizacji, powinno dać do myślenia osobom, które korzystają z elektronicznych papierosów.

Dla Tony`ego Halika rzuciła męża i podbiła świat. Po latach ujawniła, że jej życie nie było usłane różamiDla Tony`ego Halika rzuciła męża i podbiła świat. Po latach ujawniła, że jej życie nie było usłane różamiCzytaj dalej

E-papierosy zagrożeniem dla życia?

20-letni Alexander Mitchell z Utah był jedną nogą w grobie po tym, jak liquid dostał się do jego płuc. Pewnego dnia doznał ostrego ataku kaszlu, zaczął się dusić. Powodem było lipoidalne zapalenie płuc. "Pojemność moich płuc obniżyła się o 25%. E-papierosy promowane są jako zdrowsza alternatywa, ale to nie jest prawda" - mówił później. W podobnej sytuacji znalazła 18-letnia Maddie Nelson. Nim zdiagnozowano u niej "ostre eozynofilowe zapalenie płuc", paliła codziennie przez 3 lata

Lipoidowego zapalenia płuc doznał również, przebywający w śpiączce 31-letni Sean Bills. Jego żona obwinia właśnie e-papierosy. Wiemy o przynajmniej dwóch przypadkach śmierci osób uzależnionych od tej formy palenia. Do części hospitalizacji dochodziło na skutek wymieszania liquidów z niebezpiecznymi substancjami, bądź THC.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Dopłaty do remontów obejmą cały kraj. Zyska nawet 12 milionów Polaków

2. Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie chora

3. Zdrowotne właściwości świątecznej przyprawy. Wystarczy odrobinka dodana do dania

4. Świadczenia opiekuńcze w 2020 roku. Ile możemy w sumie zainkasować?

5. Polexit jednak realny? Przygnębiające badanie daje do myślenia

6. Rozpacz w rodzinie Don Vasyla. Nie ma już wyjścia