Dziewczynka. (zdj. Il. ) ; Pexels / Markus SpiskeŹródło: (zdj. Il. ) ; Pexels / Markus Spiske
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 31 Lipca 2020

Niewyobrażalnie tragiczne, roczna dziewczynka wypadła z okna. Do mediów przekazano stan zdrowia dziecka

Dziewczynka w ten piątek wypadła z okna swojego mieszkania. Niespodziewany wypadek wywołał natychmiastową reakcję służb. Dziecko wciąż znajduje się pod opieką medyków, którzy w ostatnim czasie przekazali najnowsze informacje na temat stanu zdrowia pociechy.

Do niepokojących wydarzeń doszło dziś, 31 lipca. W Rudzie Śląskiej doszło do wypadku rocznego dziecka, który spadł z balkonu na pierwszym piętrze. Dziewczynka trafiła prosto na trawnik. Polska Agencja Prasowa wskazuje, że znajdowała się wówczas pod opieką babci. 61-latka wezwała służby ratunkowe. W pełni przytomny maluch został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie został dokładnie przebadany.

Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówJacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówCzytaj dalej

Dziewczynka leży w szpitalu. Lekarze informują o stanie zdrowia pociechy

Policjanci przeprowadzili wstępne śledztwo. W pierwszych doniesieniach prasa podała, że kobieta znajdowała się pod wpływem alkoholu. Należy jednak wyjaśnić, że u seniorki wykryto jego śladową ilość - 0,08 mg. Funkcjonariusze wytłumaczyli w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że może być to efektem spożycia cukierka z dodatkiem rumu lub innego środka. Na miejscu zdarzenia stawili się też rodzice dziewczynki, którzy również zostali przebadani alkomatem. Najprawdopodobniej oboje przyjechali z pracy, więc byli w pełni trzeźwi.

Nie dajcie się zmylić upałom. Weekend nie wszędzie będzie spokojny, plany mogą zostać zrujnowaneNie dajcie się zmylić upałom. Weekend nie wszędzie będzie spokojny, plany mogą zostać zrujnowaneCzytaj dalej

Aspirant Roman Aleksandrowicz, przedstawiciel komendy policji w Rudzie Śląskiej podał, że dziewczynka po wejściu na balkon weszła na krzesło. Niespodziewanie straciła równowagę i wypadła prosto na trawnik. Nie wiemy, czy 61-latka usłyszy zarzuty za ewentualne zaniedbanie. Przypomnijmy, że zaledwie kilkanaście dni temu, w Warszawie miał miejsce podobny incydent. 4-letni chłopiec spadł z czwartego piętra. W wyniku szczegółowych badań okazało się, że maluch miał niezwykłe szczęście. TVN podało wówczas, że malec doznał jedynie urazu ręki. Polska Agencja Prasowa wskazuje, że stan rocznej dziewczynki również jest stabilny. Już w najbliższej przyszłości zostanie ona wypisana ze szpitala. Obcenie przebywa ona na obserwacji. Medycy chcą się upewnić, że maleństwu na pewno nie stała się żadna krzywda. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emeryta

Dziewczynka mogła stać się ofiarą wypadku przez możliwe niedopatrzenie seniorki. Wyjaśnijmy jednak, że to policja i prokuratura będą decydować nad ewentualnym postawieniem kobiety przed wymiarem sprawiedliwości. Kodeks karny wskazuje, że "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.". Nie wiemy jednak, czy zachowanie kobiety wyczerpuje znamiona przepisu. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wszystko jasne. Rzecznik rządu właśnie przekazał co z obostrzeniami
  2. Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Ponad 100 osób na kwarantannie
  3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. Rzecznik rządu przekazał pilne informacje o kwarantanne. Zaskakująca wiadomość

Źródło: [Polsa Agencja Prasowa/Polsat News]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!