Dziennikarz TVP zmierzył się z Barbarą Nowacką
Źródło: Twitter
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 11 Lutego 2020

Dziennikarz TVP próbował zadawać Nowackiej niewygodne pytania. Nagranie z Sejmu podbija internet

Dziennikarz TVP dołożył wszelkich starań, aby skonfundować Barbarę Nowacką podczas konferencji prasowej w Sejmie. Polityczka odpowiedziała mu jednak w mocnych słowach a nagranie ze zdarzenia podbija teraz internet.

Dziennikarz dopytywał Nowacką o wczorajszy incydent w Pucku. Andrzej Duda uczestniczył w obchodach setnej rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Kiedy zaczął wygłaszać przemówienie w Porcie Rybackim, pod jego adresem zaczęły padać inwektywy. Zebrani na miejscu członkowie KOD krzyczeli m.in. "będziesz siedzieć", "konstytucja" i "wolne sądy".

Możliwe, że nagranie za chwilę zostanie usunięte. Magda Ogórek na antenie TVP padła ofiarą żenujących żartów, zanim podjęła tam pracęMożliwe, że nagranie za chwilę zostanie usunięte. Magda Ogórek na antenie TVP padła ofiarą żenujących żartów, zanim podjęła tam pracęCzytaj dalej

Dziennikarz TVP pyta o incydent

- Działacze Komitetu Obrony Demokracji przypominali panu prezydentowi, o tym jak trzeba przestrzegać konstytucji. Jestem zdumiona, że telewizja publiczna zadaje pytania o hejt, ponieważ to Państwo jesteście od tego ekspertami i siejecie hejt od kilku lat za ciężkie, publiczne miliardy - powiedziała Nowacka.

Wówczas dziennikarz zadał kolejne pytanie. Chciał dowiedzieć się, czy zdaniem polityczki Małgorzata Kidawa-Błońska powinna przeprosić za to, że podeszła do przeciwników Andrzeja Dudy, którzy mieli wykrzykiwać "wulgarne hasła". Z niektórych doniesień medialnych wynika, że prezydent miał zostać przez nich nazwany "ch***m".

- Hasło "będziesz siedział", "konstytucja", "demokracja" to nie są wulgarne hasła. Ja tam byłam w przeciwieństwie do pana, więc wiem co było słychać, wiem co słyszał prezydent. Słyszał informację o czekających go konsekwencjach. Uważam, że język polityczny poszedł za daleko ale powodem takiej eskalacji agresji jest kampania PiS jeszcze z 2014, 2015 roku i działalność mediów publicznych, na które wydajemy 2 mld. To wstyd, że media publiczne nie mają cienia refleksji na temat swojej działalności - powiedziała Nowacka.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruiny

2. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Skandal jakich mało. Polski Kościół ustalił horrendalne ceny za pogrzeb, niektórzy nie zarobią tyle w ciągu całego roku