. https://www.facebook.com/RadioGdansk/
Źródło: https://www.facebook.com/RadioGdansk/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Stycznia 2020

Dziennikarz państwowej rozgłośni zostanie zwolniony. Za polubienie komentarza na Facebooku

Dziennikarz Łukasz Wojtowicz, wydawca strony internetowej Radia Gdańsk, może został zwolniony z pracy po tym, jak w mediach społecznościowych polubił post byłego pracownika stacji. Mimo że związkowcy radia negatywnie odnieśli się do pomysłu zwolnienia dziennikarza, ostateczna decyzja należy do zarządu.

O sprawie informuje portal wirtualnemedia.pl. Brzemienna w skutkach dyskusja miała miejsce na facebookowym profilu Jacka Naliwajka. Warto zaznaczyć, że dziennikarz pożegnał się z Radiem Gdańsk w marcu ubiegłego roku. Choć sam Wojtowicz nie brał udziału w dykusji, polubił jeden z komentarzy Naliwajka. To mocno nie spodobało się zarządowi rozgłośni.

Jak czytamy, już w kilka dni później dziennikarz został wezwany na rozmowę z prezesem Adamem Chmieleckim, Olgą Zielińską, nowo wybraną szefową serwisu internetowego radia oraz dyrektorem do spraw rozwoju Mariuszem Romanem.

Prezes Chmielecki miał "utracić zaufanie" do Wojtowicza. W efekcie do Syndykatu Dziennikarzy Radia Gdańsk trafiło pismo z prośbą o wydanie opinii w sprawie zwolnienia dziennikarza.

Starszym mężczyzna zmarł w tłumie ludzi. Nikt nie zareagował, nikt nie pomógłStarszym mężczyzna zmarł w tłumie ludzi. Nikt nie zareagował, nikt nie pomógłCzytaj dalej

Dziennikarz Radia Gdańsk: bez komentarza

– Łukasz Wojtowicz nie wygłaszał publicznie negatywnych komentarzy, nie naraził pracodawcy na straty, nie złamał tajemnicy służbowej – twierdzą cytowani przez wirtualnemedia.pl związkowcy, którzy negatywnie odnieśli się do ewentualnego zwolnienia dziennikarza.

Zaznaczono również, że na Facebooku prezesa Chmielewskiego widnieje informacja dotycząca prywatnego charakteru profilu. Zdaniem Syndykatu prezes nie powinien odmawiać tego samego prawa swoim pracownikom. Ostateczne zdanie w kwestii zwolnienia Wojtowicza należy jednak do szefostwa stacji.

– Bez komentarza – mówi krótko dziennikarz, zapytany o sprawę przez "Wirtualne Media".

Łukasz Wojtowicz jest związany ze stacją od 2013 roku. Wcześniej pracował m.in. dla TVN 24.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Za spacer po lesie możesz zostać ukarany karą pozbawienia wolności. Specustawa podpisana przez prezydenta

2. Rosja podjęła zaskakującą decyzję nt. granic. Wszystko przez groźnego wirusa z Chin

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Wybuch na południu Polski. Bilans jest fatalny, trwa akcja służb