Dziennikarz Gazeta Wyborcza. Wikipedia / Szczebrzeszynski
Źródło: Wikipedia / Szczebrzeszynski
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 24 Lutego 2020

Dziennikarz w szale po głośnej publikacji "Gazety Wyborczej". "Zera, powinny zniknąć"

Dziennikarz Dawid Wildstein jest oburzony jedną z ostatnich publikacji "Gazety Wyborczej". W odpowiedzi na nią opublikował na Twitterze serię wpisów, w których nie stronił od wyzwisk. Kilkukrotnie nazwał w nich medium "szmatą".

Dziennikarz związany w przeszłości między innymi z "Frondą" oraz "Gazetą Polską", Dawid Wildstein wściekł się po zapoznaniu się z głośną publikacją "Gazety Wyborczej". Opisano w niej sytuację z 2018 r., kiedy to Jolanta Turczynowicz-Kieryłło ugryzła w rękę jednego z mieszkańców Milanówka. Jak wynika z relacji przechodnia, szefowa kampanii Andrzeja Dudy w czasie ciszy wyborczej roznosiła prześmiewcze wobec jednego z kandydatów ulotki. Kiedy wspomniany mężczyzna ją na tym nakrył i chciał powstrzymać, działaczka miała się na niego rzucić.

ZUS rozpoczął obławę. Wcześniej zatrzymał wypłatę świadczeń dla 40 tys osóbZUS rozpoczął obławę. Wcześniej zatrzymał wypłatę świadczeń dla 40 tys osóbCzytaj dalej

Sama Turczynowicz-Kieryłło przekazała, że to ona została zaatakowana przez przechodnia. Rzeczywiście doszło do pogryzienia, jednak miała się go dopuścić w samoobronie, aby po chwili wezwać na miejsce zdarzenia policję. Sposób, w jaki "Gazeta Wyborcza" zrelacjonowała to wywołujące dziś ogromne emocje zdarzenie, oburzył Wildsteina. Dziennikarz opublikował na swym profilu na Twitterze serię wpisów, zawierających liczne wyzwiska pod adresem redakcji.

Dziennikarz w mocnych słowach zaatakował "Gazetę Wyborczą"

- Zapamiętajcie te kilka nazwisk. Np. Sadurski czy Grochal. To są po prostu zera. W polityce widziałem już wiele świństwa, ale atakować kobietę za to, że broniła swojego dziecka przed bandytą? Bo jest związana z prezydentem Dudą? Brawo GW. Nienawiść wam do wyżarła resztki mózgów - napisał Wildstein.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Żałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psów
2. Papież Franciszek przyjrzy się abp Głódziowi. Mamy szansę poznać wszystkie jego brudy

- Red. nacz. GW stwierdził, że artykuł uderzający w rzeczniczkę Prezydenta to dowód na wolność słowa. Nie. To kolejny dowód na to, że GW to zwykła szmata, która powinna zniknąć. Szmata gotowa uderzyć w kobietę, która broniła dziecko. Szmata, która jest zaprzeczeniem wolności słowa - dodał dziennikarz, nie hamując kolejnych inwektyw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw
  2. Fiskus dobierze się do majątku, który dostałeś od rodziców. Ulg nie przewiduje
  3. Zapukają ci do drzwi, a potem dostaniesz karę. W kilka miesięcy zmusili 9,5 tys Polek i Polaków do zapłaty
  4. Siostra Młynarskiego ujawniła jego ostatnie chwile. Niezwykle poruszające wyznanie
  5. 11-latka urodziła dziecko, którego ojcem może być jej brat. Niewiarygodne próby obrony rodziców
  6. Ostrzeżenia GIS przed wyjazdem w jedno miejsce. Wizyta w europejskim kraju może zakończyć się bardzo źle

Źródło: Do Rzeczy