. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 28 Stycznia 2020

Nowy poziom żenady w Dzień Dobry TVN. Internet ma używanie jak nigdy

Dzień Dobry TVN, spośród polskich, telewizyjnych śniadaniówek, zdaje się wzbudzać najwięcej emocji. Upatruję dwa powody tego stanu rzeczy - po pierwsze kontrowersyjni prowadzący, pokroju udającego na antenie atak paniki Filipa Chajzera, po drugie dobór tematów. DDTVN z jednej strony sili się na omawianie jak najświeższych wydarzeń i zjawisk, próbując puszczać oko do młodszej widowni, z drugiej, producenci i dziennikarze często omawiają je w niedelikatny bądź zwyczajnie ignorancki sposób.

Wspomniany atak paniki Filipa Chajzera pozostaje w społecznej świadomości. Zdał się bowiem być gwoździem do wizerunkowej trumny prezentera - po jego wybryku i niezgrabnym, seksistowskim tłumaczeniu, został nie tylko głównym bohaterem krytycznych artykułów, ale i vlogów.

Niewiele osób pamięta jednak wyczyn innego prowadzącego ten sam program, w tym samym studio. Pod koniec 2017 roku Marcin Prokop prowadził DDTVN, którego gościem była Miss xRonix, znana ze swoich modyfikacji ciała. Dziennikarz wbrew wszelkiej etyce zaczął zwracać się do transpłciowej kobiety... w rodzaju męskim.

Pielęgniarki opublikowały zdjęcie, które powinien zobaczyć każdy rodzic. Czasem niewiele potrzeba do tragediiPielęgniarki opublikowały zdjęcie, które powinien zobaczyć każdy rodzic. Czasem niewiele potrzeba do tragediiCzytaj dalej

Ostatni odcinek programu doskonale komponuje się z wymienionymi przykładami braku delikatności (bądź przygotowania) prowadzących. Tym razem popis dali Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik.

Dzień Dobry TVN żenuje

O dokonaniu dziennikarzy alarmują za pośrednictwem Twittera fani i fanki k-popu. Zdziwiłam się widząc hashtag #dziendobrytvnisoverparty wśród dzisiejszych trendów. Okazuje się, że prowadzący program na tapetę wzięli ranking najprzystojniejszych mężczyzn świata, którego tegorocznym zwycięzcą jest Jungkook z niezwykle popularnego zespołu BTS. Kalczyńska i Sołtysik kpili z jego urody, określając ją, jako zbyt mało męską.

- Nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz... powiedziałabym, no, niespecjalnie bardzo męska - powiedziała Kalczyńska.

Prowadzący zaczęli następnie zachodzić w głowię, czy urody chłopakowi dodają kolczyki, czy może wynik w rankingu zawdzięcza... dużej ilości głosujących w "Azji".

Jakby tego było mało do programu dołączono sondę uliczną, w której reporter chodzi ze zdjęciem artysty przyłożonym do twarzy i pyta przechodniów o opinię. Problem polega na tym, że na fotografii nie widnieje nawet Jungkook a jego kolega z zespołu, Hoseok.

Jedna z respondentek porównała wokalistę do swojej krowy, która "też ma kolczyk".

- Facet musi być facet a kobieta, kobieta a tutaj nie wiadomo jak to jest - skomentował pan ze stoiska z kiełbasami. Ostatnia z pytanych nazwała wokalistę "zniewieściałym małolatem".

Podbijający Twittera fani i fanki k-popu nagłaśniają sprawę. Pojawił się już nawet tweet z przetłumaczonym na angielski nagraniem. Jeśli rzeczywiście się rozejdzie, dziennikarze będą mogli sobie pogratulować dobrej reklamy Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Przepadły pieniądze na 500 plus. Wypłaty świadczenia zagrożone

2. 11 osób nie żyje, doszło do wielkiego wybuchu. Wiadomości zza granicy wprawiają w osłupienie

3. Niech nam ktoś powie, że tylko śnimy. Rozważają zakaz rozwodów w Polsce

4. Politycy chcieli przepchnąć uchwałę przeciwko LGBT. Udało się, ale pomylili skróty

5. Tadeusz Rydzyk przekroczył granicę smaku. Ordynarne słowa i groźby

6. 14-latek bezlitośnie zabił macochę. Wcześniej wypowiedział przyprawiające o ciarki słowa, ale wszyscy je zignorowali