Dzień Dobry TVN. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Stycznia 2020

Prowadzący Dzień Dobry TVN są skończeni. Telewizja się odcina, dziennikarka obnaża kulisy

Dzień Dobry TVN jest programem, który w ostatnim czasie nie ma najlepszej passy. Głównym powodem jest postawa prowadzących, którzy niejednokrotnie dawali popis swojej ignorancji i braku przygotowania. Ostatnio para dziennikarzy przekroczyła kolejną granicę. Mamy nie tylko oświadczenie stacji ale i miażdżący komentarz Karoliny Korwin-Piotrowskiej.

Mowa oczywiście o jednym z ostatnich odcinków Dzień Dobry TVN, w którym prowadzący - Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik wykpili wybór najprzystojniejszego mężczyzny roku. Został nim niezwykle popularny wokalista koreańskiego zespołu BTS, Jungkooka. Dla pary prezenterów był to powód do seksistowskich i ksenofobicznych kpin. Całości dopełniała sonda i rozmowa, przekraczające nie tylko granice dziennikarskiej etyki ale i obnażająca brak warsztatu pary.

Nowy poziom żenady w Dzień Dobry TVN. Internet ma używanie jak nigdyNowy poziom żenady w Dzień Dobry TVN. Internet ma używanie jak nigdyCzytaj dalej

Teraz do sprawy odniosła się zarówno telewizja jak i jedna z jej gwiazd, Karolina Korwin-Piotrowska.

Dzień Dobry TVN bez pary prowadzących?

- Chcielibyśmy przeprosić Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków zespołu, artystów i fanów K-popu oraz wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w „Dzień Dobry TVN”. Wydźwięk programu był całkowicie niezgodny z naszymi wartościami. Dlatego wyjaśniamy tę sprawę wewnętrznie i dołożymy starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości - grzmi telewizja w oświadczeniu, wydanym na Facebooku.

Prawdopodobnie decydenci telewizji poczuli ciążącą na nich presję. Zwłaszcza, że fani i fanki k-popu zrobili wszystko, aby sprawa nabrała rozgłosu międzynarodowego.

Do sprawy odniosła się również popularna publicystka, Karolina Korwin-Piotrowska, swego czasu mocno związana ze stacją. Nie zostawiła na prowadzących suchej nitki. Przy okazji omawiania docinek, które padły w programie ujawnia, że wykpiane sposoby upiększania są stosowane przez większość mężczyzn w polskim show-biznesie.

- W studiu jest "zabawnie", bo prowadzący zauważają radośnie, że pan wygląda nie jak pan, tylko Mały Książę, bardzo śmiesznie się nazywa (no bardzo śmiesznie, szacuneczek), włosy ma farbowane (meeeehhh, ale śmieszne, polowa facetów w TVN, w szolbizie włosy doczepia i farbuje, ale to szczegół), ma kolczyki (fuj), no i ta twarz. Niemęska. Tak, mamy 21 wiek, dowcipaski z czyjegoś wyglądu, etniczności, rasy są passe...really? - napisała Korwin-Piotrowska.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Szykuj się na nową opłatę samochodową. Od wczoraj już obowiązuje

2. 10 tys. zł na rękę i loty luksusowymi samolotami. Prestiżowa linia lotnicza otwiera rekrutację w Polsce

3. Z ostatniej chwili: silne trzęsienie ziemi za granicą. Są ostrzeżenia, może być jeszcze gorzej

4. Politycy chcieli przepchnąć uchwałę przeciwko LGBT. Udało się, ale pomylili skróty

5. Tadeusz Rydzyk przekroczył granicę smaku. Ordynarne słowa i groźby

6. Słowikowa przerywa milczenie ws. Piotra Woźniaka-Staraka. Nikt się nie spodziewał, ujawniła wszystko