"Dzień Dobry TVN". Marcin Prokop ofiarą oszustwa.. (zdj. il.) TRICOLORS/East NewsŹródło: (zdj. il.) TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Lipca 2020

Prowadzący "Dzień Dobry TVN" padł ofiarą oszustów, bardzo przykre. O wszystkim opowiedział, ostrzega innych

"Dzień Dobry TVN", popularna śniadaniówka stacji, prowadzona jest przez licznych uznanych przez środowisko dziennikarzy. Jednym z nich bez wątpienia jest Marcin Prokop. Jak czytamy, prezenter padł ofiarą oszustwa. Twarz TVN-u przestrzega przed wyłudzaczami pieniędzy.

Szczegóły próby wykorzystania wizerunku dziennikarza dla celów reklamowych przytacza serwis dziendobry.tvn.pl. Marcin Prokop od lat pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w kraju, a duet, który stworzył z Dorotą Wellman, przysporzył stacji całą rzeszę fanów. "To osobowość, obok której nie można przejść obojętnie. Charyzmatyczny dziennikarz znany jest z niesamowitego poczucia humoru i dystansu do świata", czytamy na stronie poświęconej popularnej śniadaniówce i trudno nie zgodzić się ze stawianą tezą.

Nie dajcie się zmylić upałom. Weekend nie wszędzie będzie spokojny, plany mogą zostać zrujnowaneNie dajcie się zmylić upałom. Weekend nie wszędzie będzie spokojny, plany mogą zostać zrujnowaneCzytaj dalej

"Dzień Dobry TVN". Prokop przestrzega przed oszustami

I choć wspomniane poczucie humoru dziennikarza przywodzi na myśl ogromną otwartość, Prokop rzadko dzieli się z fanami szczegółami ze swego prywatnego życia, równie nieczęsto racząc ich publikowanymi w mediach społecznościowych wizerunkami najbliższej rodziny. Równie ostrożnie, jak się zdaje, prezenter podchodzi do oferowanych mu form współpracy.

Ziobro poszedł do Rydzyka, aby poskarżyć się na PiS. Takiej sytuacji jeszcze nie było, zadziwiające słowaZiobro poszedł do Rydzyka, aby poskarżyć się na PiS. Takiej sytuacji jeszcze nie było, zadziwiające słowaCzytaj dalej

Ów ostrożność wzmoże jeszcze zapewne próba przywłaszczenia wizerunku, która padł Marcin Prokop. Jak poinformował, jego nazwisko zostało wykorzystane w reklamie kryptowalut. Dowodem dziennikarz postanowił podzielić się za pośrednictwem Instagrama.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego 2. Rząd przyjął pakiet mieszkaniowy. Tysiące Polaków otrzyma dopłaty do czynszu. Nawet 1500 zł miesięcznie 3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

"Ostrzeżenie - kolejni oszuści próbujący wykorzystywać wizerunek rozpoznawalnych osób, w tym mój, do wyłudzenia od was pieniędzy. Nie dajcie się nabrać, nigdy nie miałem i nie będę miał nic wspólnego z podobnymi »ofertami«", czytamy we wpisie prowadzącego "Dzień Dobry TVN". Publicysta apeluje ponadto o udostępnianie opublikowanej informacji. "Podajcie dalej, żeby przestrzec innych", zaznacza.

Marcin Prokop padł ofiarą oszustów.

Jako dowód Prokop załączył screen rzekomego wywiadu, jakiego udzielić miał portalowi "Puls Biznesu", w którym to miał nazwalać nowo powstałą platformę inwestycyjną dla kryptowalut, zachęcając do inwestycji.

Wspomniany powyżej serwis dziendobry.tvn.pl zwraca uwagę, że wykorzystywanie wizerunku popularnych osób dla celów komercyjnych oraz, rzecz jasna, bez ich zgody jest coraz częściej dającym o sobie znać problemem. Przypomniano, że ostatnimi czasu ofiarom oszustów padli m.in. związani z TVN-em Filip Chajzer i Martyna Wojciechowska, a także Kayah czy Krzysztof Ibisz.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: dziendobry.tvn.pl / Instagram/Marcin Prokop

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!