Przejęzyczenie w "Dzień Dobry TVN" w dyskusji o szpitalach stało się hitem sieci. Instagram.com/dziendobrytvn
Źródło: Instagram.com/dziendobrytvn
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 20 Listopada 2020

Wpadka w "Dzień Dobry TVN". Fatalne przejęzyczenie gospodyni programu, szybko musiała się poprawić

Prowadząca "Dzień Dobry TVN" w czasie jednego z listopadowych wydań przejęzyczyła się — biorąc pod uwagę burzę w mediach wokół koronasceptyków — w wyjątkowo "aktualny" sposób. Małgorzata Ohme i Filip Chajzer rozmawiali z anonimowym lekarzem rezydentem Tomkiem o sytuacji, z jaką codziennie spotyka się w szpitalu. Jego słowa to ważne świadectwo, jednak uwagę wszystkich przykuło przejęzyczenie na temat "statystów" w szpitalach.

W wydaniu "Dzień Dobry TVN" z 11 listopada można znaleźć znaczącą wpadkę prowadzącej program śniadaniowy. Małgorzata Ohme i Filip Chajzer rozmawiali z rezydentem Tomkiem, który chce pozostać anonimowy, jednak za pomocą mediów społecznościowych nagłaśnia szpitalną codzienność osób pracujących w służbie zdrowia. To właśnie w czasie tej rozmowy prowadząca zaliczyła sporą wpadkę, która zaczęła żyć własnym życiem w sieci.

Niewielu wie o konflikcie Marcina Najmana z TVP. Dziś jest Niewielu wie o konflikcie Marcina Najmana z TVP. Dziś jest "ekspertem", niedawno poszedł do sąduCzytaj dalej

Słowa o "statystach" leżących na szpitalnych łóżkach to jednak nie temat, który został przypisany Małgorzacie Ohme z "Dzień Dobry TVN". Wybrzmiewa on zdecydowanie mocniej ze względu na niedawne oburzające słowa i stanowisko Edyty Górniak.

Wpadka w "Dzień Dobry TVN", prowadząca mówi o "statystach" w szpitalach

Programy na żywo, takie jak "Dzień Dobry TVN" mają to do siebie, że jakiekolwiek nieprzewidziane sytuacje są nie do ukrycia przed widzami. Prowadzący muszą na bieżąco reagować na wydarzenia na planie i w razie potrzeby improwizować, tak by zdarzenia na planie zawsze wyglądały jak najbardziej profesjonalnie. O ile przy problemach z połączeniem z gościem sytuacja wydaje się prosta, to już w przypadku awarii wyposażenia planu, czy właśnie przejęzyczeń, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Małgorzata Ohme, partnerująca Filipowi Chajzerowi, przekonała się o tym wyjątkowo boleśnie. W sieci krąży fragment jej rozmowy z rezydentem Tomkiem opowiadającym o tragicznych przypadkach, z jakimi walczą polscy medycy oraz o ich trudnej sytuacji.

Rekolekcje Góralskie, czyli cyrku ciąg dalszy. Ks. Dariusz Oko zaczął krytykować rodzinę Tischnera, Abp Jędraszewski aborcjęRekolekcje Góralskie, czyli cyrku ciąg dalszy. Ks. Dariusz Oko zaczął krytykować rodzinę Tischnera, Abp Jędraszewski aborcjęCzytaj dalej

Od samego początku prowadząca miała małe problemy z zebraniem myśli, a jej wypowiedź była najeżona błędami, które nieustannie poprawiała. Kiedy po wstępnej wymianie informacji prowadząca "Dzień Dobry TVN" chciała zapytać o stażystów i studentów medycyny wezwanych do pomocy, to słowo "stażyści" zamienione zostało na "statyści". Oczywiście Małgorzata Ohme natychmiast się poprawiła, ale czujni widzowie i internauci nie pozwolili, aby takie przejęzyczenie odeszło w niebyt. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że przed rozpoczęciem rozmowy sama dziennikarka ostrzegła jednak przed fake newsami na temat pandemii, pośrednio - wraz z Chajzerem - krytykując postawę Edyty Górniak.

W sieci krążą fragmenty wydania "Dzień Dobry TVN" z 11 listopada, jednak nie trzeba specjalnie nagimnastykować się, aby znaleźć ten fragment, gdyż materiał w całości dostępny jest w Player.pl. Przejęzyczenie jest o tyle ciekawe, że niedawno wyjątkowo szkodliwe tezy prezentowała swoim obserwatorom właśnie wspomniana Edyta Górniak. Tam również pojawiali się rzekomi statyści, których umowy na odgrywanie pacjentów COVID-19 diwa piosenki widziała na własne oczy... w internecie.

Natchniona Edyta Górniak daje świadectwo swojego koronasceptycyzmu

O ile pomyłka Małgorzaty Ohme na antenie "Dzień Dobry TVN" to wynik jedynie błędu językowego w czasie wypowiedzi, o tyle już słowa, które z uporem maniaka prezentuje swoim odbiorcom Edyta Górniak, to nic innego jak teorie spiskowe.

Diwa postanowiła podzielić się swoim oświeceniem z innymi i przekazać "całą prawdę" na temat pandemii oraz samego koronawirusa. Kontrowersyjne słowa padały w trakcie audycji na żywo na Instagramie, która miała być pożegnalnym spotkaniem w mediach społecznościowych z fanami. Niestety Edyta Górniak niezbyt długo wytrzymała w swoim postanowieniu i szybko pojawiła się na Facebooku z długim i pełnym oburzenia postem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Jej wypowiedź była pełna żalu do "kolegów" z branży krytykujących jej stanowisko. Nie postanowiła jednak odnieść się do słów autorytetów medycznych, w tym profesora Andrzeja Horbana, komentujących jej wypowiedzi jako kłamliwe, niepoparte badaniami naukowymi i wręcz szkodliwe. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka zdań z obszernego oświadczenia Edyty Górniak na Facebooku. Przy tym wpadka prowadzącej "Dzień Dobry TVN" wydaje się niczym nieznaczącym zdarzeniem.

Diwa zaprzecza sama sobie, jednak kieruje swoje słowa do "obudzonych"

Czy osoby zdobywające zasięgi oraz sławę ze względu na swój dorobek artystyczny powinny być brane pod uwagę w kwestiach medycznych? O ile wypowiedź wydaje się w tym przypadku oczywista, to Edyta Górniak uważa, że jej zakres wiedzy medycznej jest większy niż lekarzy, którzy spędzili lata na ratowaniu ludzkiego życia i medycznym kształceniu się.

- [...] wy barany bezmyślne jeden z drugim [...]. [...] powstają na zlecenia „sceny grozy”, które mają uwiarygodnić dla Naszych oczu ZAGŁADĘ dla wszystkich. Nagrywają to sami aktorzy, pokazują kontrakty z opisem postać w roli pt. „pacjent covid” i pokazują proces charakteryzacji [...] nie mają warunków uwierzyć, że pokonają chorobę. Miliony ludzi pokonywało nawet nowotwory. Udało im się bo uwierzyli, że się uda. [...] Z ukłonem dla Przebudzonych i Prawdziwych Edyta Górniak - czytamy w poście na Facebooku diwy. Warto zaznaczyć, że chociaż na początku postu zaprzecza, iż kiedykolwiek mówiła o "statystach w roli pacjentów COVID-19", to już w treści przytoczonego przez nas posta powiela swoje słowa.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z publicznego kanału "Dzień Dobry TVN" w mediach społecznościowych, znaleźć je można pod adresem Instagram.com/dziendobrytvn

Źródło: player.pl "Dzień Dobry TVN / Facebook.com

Kolejna wpadka na planie Kolejna wpadka na planie "Dzień Dobry TVN", Małgorzata Ohme może żałować. Czy będzie afera?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. "Nie wyrzucajcie pacjentów z łóżek!" Jurek Owsiak apeluje i zwraca uwagę na poważny problem
  2. Babcia Stasia dokonała niemożliwego i stworzyła najlepsze mielone pod słońcem. Dodatek boczku okazał się strzałem w 10
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Jest decyzja, przedłużają kolejny zakaz. Co najmniej do grudnia nie będzie lotów
  7. Lego Masters: Prokopa aż zatkało. Uczestniczyli stworzyli genialne konstrukcje, odcinek przejdzie do historii