Dzień Dobry TVN Magda Mołek Ula Chincz. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Lipca 2020

Była dziennikarka ujawniła kulisy pracy w "Dzień Dobry TVN" i kwestie pensji w mediach. Niespodziewane, mocne słowa

Dzień Dobry TVN było tematem rozmowy Magdy Mołek i Uli Chincz. Obie redaktorki komercyjnego medium postanowiły wymienić się swoimi przemyśleniami na temat pracy dziennikarskiej. W pewnym momencie padły mocne słowa w sprawie tego, jak obecnie wyglądają media.

Ula Chincz jest była pracowniczką stacji TVN. W ostatnich dniach została ona zaproszona do występu w programie "W Moim Stylu", Magda Mołek. Opowiedziała ona o swoich przemyśleniach na temat pracy w Dzień Dobry TVN. Zdradziła też kulisy powstania jej własnego kanału na platformie YouTube. Wyjaśnijmy, że prowadzi ona internetowy program "Ula Pedantula". 

Widok nekrologu Andrzeja Strzeleckiego chwyta za serce. Właśnie został opublikowanyWidok nekrologu Andrzeja Strzeleckiego chwyta za serce. Właśnie został opublikowanyCzytaj dalej

Dzień Dobry TVN: Magda Mołek i Ula Chincz opowiadają o swojej pracy

- Nie do końca odnajdywałam się w telewizyjnym świecie. Kiedy kończyłam dziennikarstwo, miałam z tatą rozmowę i powiedziałam mu, że nie chcę być dziennikarką, bo nie ma obiektywnego systemu oceniania pracy. Lubią cię albo nie, komuś się podobasz albo nie. Otaczają cię życzliwi ludzie albo nie. Nie do końca dobrze się w tym czułam. Ktoś doceniał mój warsztat, a ktoś inny pisał, że mam duży nos - powiedziała w rozmowie z Magdą Mołek na YouTube.

Prezent od ZUS dla bardzo wielu Polaków, będą mogli odetchnąć. Zostanie wprowadzony w przyszłym rokuPrezent od ZUS dla bardzo wielu Polaków, będą mogli odetchnąć. Zostanie wprowadzony w przyszłym rokuCzytaj dalej

Ula Chincz ujawniła, na co przeznaczała pieniądze z wynagrodzenia od komercyjnej stacji. Okazuje się, że znaczna większość środków na koncie byla przeznaczana na jej kanał, na platformie YouTube. - Czasy mojej pracy w Dzień Dobry TVN wyglądały mniej więcej tak, że 3/4 pensji szło na utrzymanie kanału. Nie wyobrażam sobie nie płacić ludziom. Wiem, że są takie przypadki, że ludzie pracują za dobre słowo, za możliwość współpracy z blogerką. Płacę operatorom, montażystom i innym osobom - tłumaczyła Ula Chincz w rozmowie z Magdą Mołek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tata pokazuje trojgu swoich dzieci, jak polować na zwierzęta. Jego zdaniem uczy kontaktu i jedności z naturą 2. Czy Agata Duda zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej? Głośna i skandaliczna sprawa

Dzień Dobry TVN było też miejscem niebywale ciężkiej pracy. Wielu z nas mogłoby się zdawać, że występowanie przed kamerą za niemałe pieniądze nie powinno stwarzać trudności. Okazuje się, że Ula Chincz wielokrotnie zmagała się z przepracowaniem.

- W Dzień Dobry TVN pracowałam bardzo intensywnie, non stop. Każdy dzień, który nie był przepracowany dla DDTVN, był przepracowany dla kanału. Zaczynał się dzień, otwierałam oczy i płakałam ze zmęczenia. Nie byłam w stanie patrzeć na mój kalendarz z miesięcznym wyprzedzeniem. Koszt, który ja poniosłam wtedy, był ogromny. Moje dziecko siadało na kanapie, żeby powąchać moje rzeczy - deklarowała Ula Chincz w rozmowie z Magdą Mołek.

Magda Mołek również odniosła się do sytuacji, jaka ma miejsce w polskich mediach - Nie ma miejsca na dialog, na ciekawość, na to co jest istotą dziennikarstwa - wskazywała swojej rozmówczyni.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z programu "W Moim Stylu" Magdy Mołek z 14 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Tragedia na Pomorzu. Pociągi zablokowane. Widok był druzgocący. Na miejscu są służby

Źródło: [YouTube/W Moim Stylu Magda Mołek]