"Dzień Dobry TVN" skontaktowało się z kierowcą warszawskiego autobusu. screen programu "Dzień Dobry TVN"; materiał "Kierowca autobusu zmienił trasę i zawiózł kobietę do szpitala. "Wyglądało to bardzo źle"
Źródło: screen programu "Dzień Dobry TVN"; materiał "Kierowca autobusu zmienił trasę i zawiózł kobietę do szpitala. "Wyglądało to bardzo źle"
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 14 Listopada 2020

W autobusie kobieta czuła, że umiera, kierowca podjął radykalną decyzję. Niesamowita historia opisana w "Dzień dobry TVN"

Bohater materiału "Dzień Dobry TVN" może być wzorem do naśladowania dla wielu osób. Radykalna decyzja i ludzki odruch pozwoliły na zapewnienie niezbędnej pomocy lekarskiej kobiecie, która zaczęła bardzo źle się czuć w autobusie. Szczegóły tego wydarzenia są nieprawdopodobne, w tle brak wolnych karetek oraz konieczność zmiany trasy autobusu stołecznej linii 204.

Kierowca będący głównym bohaterem nieprawdopodobnej historii przedstawionej widzom "Dzień Dobry TVN" udowadnia, że czasem brak obojętności na los drugiego człowieka może zaważyć na czyimś zdrowiu lub życiu. Historia opisana przez śniadaniówkę zdarzyła się naprawdę i godna jest uznania. Niemniej na usta ciśnie się stwierdzenie, że to gotowy scenariusz na chociażby odcinek jakiegoś serialu.

Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie ws. kardynała Dziwisza. Padły mocne słowa, nie hamował sięTadeusz Rydzyk przerwał milczenie ws. kardynała Dziwisza. Padły mocne słowa, nie hamował sięCzytaj dalej

Niesamowite zdarzenie opisywane przez "Dzień Dobry TVN" miało miejsce w Warszawie. To właśnie tam pasażerka linii 204 próbowała dotrzeć do szpitala, jednak jej stan z każdą minutą stawał się coraz poważniejszy. Kierowca, widząc to, postanowił skontaktować się z centralną ruchu i poinformować o konieczności zmiany trasy.

Kierowca autobusu bohaterem materiału "Dzień Dobry TVN", ale nie tylko

W tym przypadku słowo "bohater" odnosi się nie tylko do bycia najważniejszym aspektem nagłaśnianej przez "Dzień Dobry TVN" historii. Pan Wojciech zgodził się opowiedzieć o swoim niecodziennym kursie z czwartku 5 listopada. Fakty, jakie wyszły na jaw już po zmianie trasy i zawiezieniu pasażerki do szpitala, rzucają na całą sprawę zupełnie nowe światło.

Papież Franciszek pogrążył się w żałobie. Stracił bardzo bliską osobę, niezwykle przykre doniesieniaPapież Franciszek pogrążył się w żałobie. Stracił bardzo bliską osobę, niezwykle przykre doniesieniaCzytaj dalej

Pan Wojciech nie spodziewał się, że jedna z listopadowych zmian sprawi, iż jego zachowanie będzie szeroko komentowane w całej Polsce. O jego wyczynach nie dowiedzieli się tylko widzowie "Dzień Dobry TVN". O niecodziennym kursie pisała tak naprawdę ogromna ilość redakcji w całym kraju. Nagłośnienie tak szlachetnej postawy to czysta przyjemność oraz dowód, że wśród nas jest naprawdę wiele ludzi dobrej woli.

Na jednym z przystanków do pojazdu pana Wojciecha wsiadła kobieta z partnerem oraz dzieckiem. Od samego początku jasne było, że kobieta nie czuje się zbyt dobrze. Na pierwszy rzut oka widać było, że ma duże trudności z oddychaniem, a z każdą minutą jej stan mocno się pogarszał.

- Generalnie pani z mężem, małym dzieckiem wsiadła do autobusu, ciężko oddychała, mdlała, mąż czy partner cucił ją co jakiś czas, więc wyglądało to dosyć ciężko. [...] Wydawało jej się, że już jest w takim stanie, że należy się z mężem żegnać i mówiła, że go kocha. Wyglądało to bardzo źle - relacjonował w rozmowie z reporterem "Dzień Dobry TVN" kierowca warszawskiego autobusu. Zdecydował, że zdrowie i życie kobiety jest ważniejsze niż przemierzana przez niego trasa i skontaktował się z centralną.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrzymani po Marszu Niepodległości zostali zbadani alkomatem. Wynik zatrważa
2. Ważne słowa wicepremiera o zniesieniu obostrzeń. Podał termin, który zaskoczył wielu
3. OKO.press: Jarosław Kaczyński pilnuje, czy pod kościołami stoją policjanci

Kobieta zaczęła żegnać się z mężem. Kierowca podjął radykalną decyzję

W autobusie, prócz pana Wojciecha oraz kobiety z mężem i dzieckiem, nie było nikogo. Kierowca postanowił, że sytuacja jest tak poważna, iż bez szybkiej pomocy medycznej może stać się coś złego. Skontaktował się z pracownikami nadzoru ruchu Miejskich Zakładów Autobusowych, gdyż to do nich należała ostateczna decyzja, lecz ci po zawiadomieniu pogotowia skierowali kierowcę na trasę do Szpitala Bródnowskiego.

- Ostateczną decyzję w tym momencie podejmuje centrala ruchu i z nimi kontaktowałem się, i konsultowałem sytuację, tak żeby po prostu ich też poinformować, że jest sytuacja ciężka - mówił szczerze, aczkolwiek wyjątkowo skromnie bohater reportażu "Dzień Dobry TVN". Okazało się, że kobieta nie planowała dostać się wcześniej do szpitala komunikacją miejską, lecz sytuacja w szpitalu nie pozwalała na zagwarantowanie jej transportu medycznego.

Brakło dla niej karetki, do szpitala zawiózł ją kierowca autobusu

Warto podkreślić, że nikt nie poniósł w związku z decyzją kierowcy żadnych konsekwencji. W autobusie nie było innych pasażerów, których należałoby wyprosić. Kobieta przewieziona autobusem linii 204 przyjęta została na SOR, gdzie natychmiast udzielono jej pomocy medycznej. Na jaw wyszło, że wcześniej para próbowała wezwać karetkę, jednak poinformowano ich, że w rejonie ma żadnego wolnego ambulansu mogącego przetransportować ją do placówki.

Kiedy skończy się nauczanie zdalne? Ministrowie podają sprzeczne informacje, rodzice całkowicie zdezorientowaniKiedy skończy się nauczanie zdalne? Ministrowie podają sprzeczne informacje, rodzice całkowicie zdezorientowaniCzytaj dalej

Zachowanie kierowcy relacjonowane przez "Dzień Dobry TVN" to prawdziwy dowód, że czasem warto wyłamać się ze służbowych schematów i spojrzeć na otaczających nas ludzi z większą dozą empatii oraz człowieczeństwa. Nie jest wiadome, jak dalej potoczyłaby się historia kobiety z linii 204, gdyby nie zdecydowane działanie pana Wojciecha.

Zdjęcie to fragment materiału "Kierowca autobusu zmienił trasę i zawiózł kobietę do szpitala. "Wyglądało to bardzo źle" ". Całość reportażu dostępna jest na stronie dziendobry.tvn.pl

Źródło: "Dzień Dobry TVN"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia przekazało wstrząsające informacje. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, jakie kroki podejmie rząd?
  2. Najszybsza, najpyszniejsza i oszałamiająco serowa zapiekanka ziemniaczana. Możemy jadać ją codziennie, nigdy się nie znudzi
  3. 36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia
  4. Rozpoznajesz tych narodowców? Policja prosi o pomoc
  5. Policja i Strajk Kobiet pod domem lidera narodowców. Niepokojąca, nocna akcja
  6. Naukowcy chcą panować nad pogodą. Aż ciężko uwierzyć czego dokonali, ogromna rewolucja