Dzień Dobry TVN. Dziennikarz tego programy wygrał walkę z poważnym uzależnieniem.. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Marca 2020

Prowadzący Dzień Dobry TVN przerwał milczenie ws swojego uzależnienia. Stoczył długą walkę

Dzień Dobry TVN jako poranny program śniadaniowy cieszy się dużą popularnością. Jego prowadzący także. Jednym z nich jest Andrzej Sołtysik, dziennikarz który od lat związany jest z TVN-em i właśnie programem Dzień Dobry TVN. Mało kto wie jednak o jego trudnej walce z poważnym uzależnieniem od alkoholu, którą szczęśliwie wygrał. W jednym z ostatnich wywiadów zdobył się na szczere wyznanie i opowiedział o swoich zmaganiach z tymi słabościami.

Andrzej Sołtysik wyznał, że ma teraz prawdziwe powody do radości. Dziennikarz Dzień Dobry TVN wygrał bowiem walkę z uzależnieniem od alkoholu i pozostaje w trzeźwości już od 7 lat. W rozmowie z Michałem Misiorkiem dla serwisu Plejada.pl opowiedział o trudnych chwilach i walce z problemem alkoholowym.

Magda Ogórek straci pracę? Padły mocne słowaMagda Ogórek straci pracę? Padły mocne słowaCzytaj dalej

Dziennikarz Dzień Dobry TVN Andrzej Sołtysik opowiedział o trudnej walce z uzależnieniem od alkoholu i wygranej z nałogiem

Dziennikarz Andrzej Sołtysik związany jest ze stacją TVN już od 1997 roku. Jest dziennikarzem i prezenterem, prowadził kilka programów oraz był nawet rzecznikiem prasowym telewizji TVN. Stąd też wszyscy najbardziej kojarzą go właśnie z tą telewizją.

W 2012 roku dziennikarz niespodziewanie nagle zniknął z ekranu TVN-u i innych mediów, co wszystkich nieco zaniepokoiło i dawało ludziom do myślenia, co stało się z popularnym i lubianym dziennikarzem.

Gdy w mediach pojawiały się liczne ploki i spekulacje na temat jego uzależnienia od alkoholu i cierpienia na depresję, Sołtysik nie komentował tych doniesień.

Na antenie telewizji pojawił się ponownie dopiero w 2014 roku jako prowadzący program "Bagaż doświadczeń", gdzie przeprowadzał wywiady ze znanymi osobistościami. Był to powrót do kariery i życia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tajemnicze nocne spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS. Spiskowali?
2. Policyjne psy zginęły od wrzątku. Wzruszający gest funkcjonariuszy, zapamiętają to na całe życie

Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 2015 roku, kiedy to wziął ślub z dużą młodszą od siebie kobietą i został ojcem. Dopiero od tamtej pory jego życie się zmieniło i zaczęło się układać, walka z uzależnieniem stała się łatwiejsza, a wygrana osiągalna.

Tak oto dziennikarz TVN Andrzej Sołtysik nie pije już od 7 lat i cieszy się szczęśliwym życiem, zapewniając, że choć wierzy, że już nigdy nie wróci do nałogu, to trudno to przewidzieć i mieć stuprocentową pewność - "nigdy nie mów nigdy".

- Dzisiaj czuję się na tyle mocny, że nie wyobrażam sobie, żebym mógł wrócić do dawnego życia, ale trudno mi przewidzieć przyszłość. W naszym klubie AA mówi się "nigdy nie mów nigdy", oraz że liczą się tylko 24 godziny. To wszystko jest bardzo złożone. Alkohol to jedno, alkoholizm to drugie, a alkoholizacja i bogate życie towarzyskie to trzecie. Do tego wszystkiego dochodzi chęć sprostania swoim ambicjom i wymaganiom. W pewnym momencie człowiek przestaje sobie z tym radzić i znajduje środek, który rozpuszcza stresy. Tak było w moim przypadku. Dziś też nie jestem doskonały, ciągle miewam problemy, gorsze dni, ale nie ciągnie mnie już do dawnego imprezowego życia. Z używek zostały tylko papierosy i kawa - powiedział Andrzej Sołtysik dla Plejady.pl.

- 11 stycznia minęło siedem lat od momentu, kiedy ostatni raz napiłem się alkoholu i rozpocząłem udaną terapię - wyznał dziennikarz.

Gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości i siły!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pech polskiego skoczka. Poważna kontuzja wykluczy go z konkursów Raw Air
  2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS
  3. Wrocławski ksiądz: epidemia to kara za homoseksualizm. Skandaliczne kazanie
  4. Nastolatek szkalowany przez sąd za tęczowy herb miast. Paranoja i kuriozum
  5. Choć płacił składki całe życie, nie dostał emerytury. Patologia systemu
  6. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie