Dzień dobry TVN. (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Listopada 2020

Jakimowicz wpadł w furię po ostatnim "Dzień dobry TVN". "Żeby księdza pobić?", kuriozalne zarzuty

W jednym z ostatnich wydań "Dzień dobry TVN" poruszono kwestię Strajku Kobiet. Dziennikarze próbowali zdefiniować męską rolę w manifestacjach. Jarosław Jakimowicz nie wytrzymał i skomentował, jego zdaniem, skandaliczne tezy, jakie padły na antenie.

Programy śniadaniowe poruszają nie tylko lekkie i przyjemne tematy. "Dzień dobry TVN" wielokrotnie skupiało się też na bieżących wydarzeniach społecznych. Jednym z nich był Strajk Kobiet. Od 22 października tłumy manifestują na ulicach w całej Polsce. W akcje ruchu zaangażowały się też gwiazdy z wielkiego świata show-biznesu.

Ksiądz poszedł na dwa Strajki Kobiet, ukazano reportaż. O co chodzi?Ksiądz poszedł na dwa Strajki Kobiet, ukazano reportaż. O co chodzi?Czytaj dalej

Przypomnijmy, że organizacja przedstawiła postulaty, które zamierzają zrealizować. Wśród nich możemy znaleźć pełną liberalizację prawa do aborcji, dymisję rządu, edukację seksualną w szkołach, czy też unieważnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Demonstracje miały charakter międzypokoleniowy. Jak wskazał gość "Dzień dobry TVN", kobietom udało się pociągnąć za sobą młodzież.

Gość "Dzień dobry TVN" oburzył Jakimowicza. "Ale po co? Żeby zdemolować?"

Rozmówcą w "Dzień dobry TVN" był Robert Janowski. Były prowadzący "Jaka to melodia" próbował wyjaśnić, dlaczego jego córki poparły strajkujące kobiety. Co ciekawe, przedstawione argumenty zbulwesrowały Jarosława Jakimowicza. Dziennikarz publicznej stacji postanowił w ostrych słowach skrytykować Janowskiego.

- […] A one mówią: "Tato nie dziw się, że tak się ruszyło w tej chwili, bo to się gromadziło tu latami, a my po prostu czujemy się gorsze. Albo jesteśmy LGBT, albo jesteśmy nieludźmi, bo jesteśmy filozofią. Kościół wchodzi nam do domów, to my wchodzimy do tego samego domu. Chcemy być równo traktowane - powiedział gość "Dzień dobry TVN".

Właśnie do tych słów odniósł się Jakimowicz. Prezenter opublikował wpis na Instagramie. Przypomnijmy, że dziennikarz nie mógł wygłosić swojego stanowiska na Facebooku, ponieważ jego konto zostało zablokowane z powodu mowy nienawiści.

Szef Szef "Straży Narodowej", Robert Bąkiewicz, który zrzucił kobietę ze schodów, żąda teraz ochrony policji. KuriozumCzytaj dalej

"Dzień Dobry TVN wczoraj. W studio Robert Janowski wypowiada się na temat tego, co dzieje się aktualnie i wypowiada zdanie: Kościół wchodzi nam do domów, to my wchodzimy do tego samego domu! Ale po co? Żeby zdemolować, sprayem pomazać? Księdza pobić?" - krytykował, po czym dodał. "W studio Marcin Prokop i Dorota Wellman, i zero reakcji na te słowa, jednego słowa refleksji, że może nie tędy droga? Straszne, widocznie wszystkim to się podoba".

DZISIAJ GRZEJE: 1.Nie żyje Sean Connery. Bardzo przykre informacje obiegają media
2. Kursy walut: Złoty na kolanach, tak źle nie było od 11 lat. Czy są szanse na poprawę?
3. Premier nagle się obudził? TVP Info podało zaskakujące informacje: "Odkupimy od handlowców kwiaty"

Przypomnijmy, że udział w protestach zadeklarował syn Jarosława Jakimowicza, Jovan. Wówczas zagorzały krytyk "Dzień dobry TVN" wypowiedział się w zupełnie innym tonie. - Powiem pani, jak zareagowałem jako ojciec. Zadzwoniłem do niego i powiedziałem tak: "Jovan, jak tam było? Czy było wszystko ok? Czy nie było jakichś niebezpiecznych sytuacji itd.?". On mi powiedział, że było wszystko ok, że było wesoło. Więc powiedziałem mu tak: "Synu, byłbym hipokrytą i byłbym ostatnim niesprawiedliwym, gdybym ci mówił teraz, co jest dobre, a co jest złe" - komentował dziennikarz dla "Faktu".

Dzień Dobry TVN

Godziny dla seniora. Kto i w jakich godzinach może robić zakupy? WyjaśniamyGodziny dla seniora. Kto i w jakich godzinach może robić zakupy? WyjaśniamyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające nagranie z lasu obiega sieć. Ciężko oglądać do końca, strażacy rzucili się na pomoc
  2. Tragiczne wiadomości o wypadku na torach. Nie żyją dwie osoby
  3. Wstawiła nagranie w obronie kobiet, które obiegło całą sieć. Teraz otrzymuje pogróżki, obelgi i nienawistne wiadomości o nieludzkich treściach, brak słów
  4. Żałoba w rodzinie Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk musiał pożegnać bliską osobę
  5. Uzbrojony ksiądz-kibol puszczony wolno. Będzie mógł znowu grozić demonstrantom
  6. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  7. Zajrzała do lodówki i wymyśliła jak ulepszyć placki ziemniaczane. Spróbowała i oniemiała, zdradziła przepis

  Źródło: [Dzień dobry TVN/Fakt]