Dziecko chore na autyzm nie przystąpi do komunii (zdjęcie ilustracyjne). Air Force Medical Service
Źródło: Air Force Medical Service
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Lutego 2020

Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza

Dziecko cierpiące na autyzm zdaniem księdza z New Jersey nie jest odpowiednim kandydatem do przyjęcia sakramentu pierwszej komunii. O skandalicznej decyzji kapłana poinformował ojciec 8-letniego chłopca.

Sprawa obiegła zachodnie media po opublikowaniu posta przez ojca autustycznego chłopca. Jimmy LaCugna w swoim wpisie opisuje decyzję księdza Johna Bambricka z Kościoła Świętego Alojzego w New Jersey.

Jak czytamy, ojciec 8-latka został poinformowany, że jego syn nie ma prawa przystąpić do pierwszej komunii. Powód podany przez duchownego wywołał oburzenie nie tylko pana LaCugna, ale również opinii publicznej.

Nowy komunikat Ministerstwa Zdrowia ws. koronawirusa. Przebadano kolejne próbki, są wynikiNowy komunikat Ministerstwa Zdrowia ws. koronawirusa. Przebadano kolejne próbki, są wynikiCzytaj dalej

"Dziecko nie odróżnia dobra od zła"

Zdaniem księdza Bambricka chorujący na autyzm chłopiec nie jest w stanie odróżnić dobra od zła. Co za tym idzie – chłopiec nie jest w stanie w pełni pojąć powagi sakramentu. Dodajmy, że autyzm 8-latka został przez duchownego nazwany "niepełnosprawnością".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. "Coś okropnego"
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Nie trzeba dodawać, że decyzja kapłana oburzyła rodziców chłopca. Zapewniają, że mimo iż 8-latek ma zaburzenia mowy, doskonale odróżnia dobro od zła. W swoim wpisie ojciec dziecka zapewnia, że jego syn nie byłby w stanie zgrzeszyć jedynie dlatego, że jest "najbardziej niewinną z istot".

Prosił o rozpowrzechnianie jego wpisu, by inne rodziny mogły uniknąć tego, co przeżywają obecnie rodzice 8-latka. "Ojciec Bambric z Kościoła Świętego Alojzego i archidiecezja Trenton powinni się za to wstydzić", zaznaczył na koniec.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursu
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Kierowca Porsche ranił kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Żenująca postawa służb
  4. Niepokojące informacje na temat zdrowia papieża Franciszka. Kolejny dzień, w którym odwołał audiencję, powodem ma być kaszel i katar
  5. Nagranie z przerażającej sytuacji na drodze. 20-latek gnał busem
  6. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek

Źródło: Facebook / O2