Dziecko. Pixabay/nmirandaŹródło: Pixabay/nmiranda
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 28 Lipca 2020

Przestępca z oddziału zamkniętego pisał SMS-y do 8-latki. Pytał ją czy lubi nosić spódniczki i rajstopki

Uwaga! TVN: Mężczyzna skazany za gwałt ze szczególnym okrucieństwem podał się za 12-letniego Patryka z Katowic, aby móc SMS-ować z 8-letnią Alicją. Niektóre jego wiadomości mogą przyprawić o gęsią skórkę.

8-letnia Alicja zaczęła otrzymywać dziwne wiadomości od osoby, która przedstawiała się jako 12-letni Patryk. Dziewczynka o całej sprawie powiedziała rodzicom, okazało się, że rozmówca nie jest tym, za kogo się podaje.
 

Przestępca pisał do 8-letniego dziecka
 

W materiale programu Uwaga! TVN przedstawiona została historia nieletniej Alicji, która zaczęła otrzymywać niepokojące wiadomości z nieznanego numeru. Nadawca podawał się za 12-letniego Patryka, który szuka przyjaciół do rozmowy. Okazało się, że w rzeczywistości jest to dorosły mężczyzna, przebywający na leczeniu w zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego. „Przyszła do mnie córki i powiedziała, że wypisuje do niej jakiś dziwny pan. Zaczęliśmy z mężem sprawdzać, kto to jest. Spytaliśmy go, czy się znamy, a on odpisał, że nie. Poprosiliśmy, żeby więcej się nie kontaktował. W końcu mąż napisał „Znasz Alę?”, a on: „Nie, ale chciałbym Alę poznać” – opowiada w Uwadze! TVN matka 8-latki. Gdy rodzice dziewczynki zapytali go, skąd ma numer Alicji, mężczyzna odpisał, że przypadkowo go wybrał. Po pewnym czasie SMS-ów było coraz więcej, zaczęły pojawiać się w nich pytania o to, jakie ubranka lubi nosić dziewczynka. Jedna z wiadomości brzmiała: „Chyba zakochałem się w tobie, mimo że cię nie znam”. Gdy wiadomości wciąż przychodziły na numer 8-latki, rodzice postanowili zgłosić sprawę na policję. Matka dziewczynki na komisariacie usłyszała, że te wiadomości nie są wystarczającym dowodem, mimo że podczas prób rozmowy telefonicznej, rodzice wyraźnie słyszeli, że na numer Alicji dzwoni osoba dorosła.

Monika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduMonika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduCzytaj dalej


 
Odkrycie prawdziwej tożsamości mężczyzny, który pisał do dziecka
 

Po kolejnych nieudanych próbach kontaktu z Alą, "Patryk" skorzystał z telefonu stacjonarnego, z którego zadzwonił do dziewczynki. To dzięki jego nieostrożności udało się ustalić, skąd zostało wykonane połączenie. Okazało się, że „12-letni Patryk”, który dzwonił ze szpitala psychiatrycznego w Toszku, to tak naprawdę Patryk J. Jego nazwisko widniało w oficjalnym Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. „To był szok całkowity. To rejestr najgorszych zwyrodnialców w Polsce” – mówi w programie Uwaga! TVN pan Michał, ojciec dziewczynki. Okazało się, iż mężczyzna dwa lata temu został skazany za gwałt ze szczególnym okrucieństwem. Ze względu na częściową niepoczytalność został skierowany na leczenie psychiatryczne. Personel szpitala uważa, że pacjenci mają prawą do kontaktowania się ze światem zewnętrznym. „Nie wiem, co mnie bardziej zaskoczyło. Czy to, że d mojego dziecka wypisuje pedofil, który został skazany za gwałt na dziecku, czy to, że taka osoba ma na oddziale więziennym w szpitalu psychiatrycznym dostęp do telefonu prywatnego i stacjonarnego. Jakie my mamy prawo w tej Polsce?” – mówi oburzona matka Alicji.

Widok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałWidok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej


 
Ponowna próba zgłoszenia sprawy na policję
 

Rodzice postanowili podjąć kolejne kroki, aby zgłosić sprawę na policję. „Znowu trafiła na tego samego policjanta i znowu usłyszałam, że nie ma pewności, czy te SMS-y i telefonu to jakiś dowód. Pytał mnie też, co myślę, że ten mężczyzna chciał osiągnąć, pisząc do mojego dziecka. Powiedziałam mu, że moim zdaniem to satysfakcję seksualną” – mówi kobieta.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Minister Szumowski postawił sprawę jasno. Wielu Polaków nie może uwierzyć 2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem 3. Lidl szarżuje z promocjami. Kiełbasa po złotówce, ćwiartki z kurczaka za niecałe 3 zł

Sprawą zajęła się prokuratura, która ma ustalić w jaki sposób mężczyzna zdobył numer telefonu do 8-latki i czy jego działanie nie dotknęło też innych małoletnich. „Nie wiadomo do kogo on jeszcze wypisywał, czy nie ma więcej ofiar. Na szczęście udało mi się w porę przechwycić telefon córki. Ktoś nie musi być na wolności, żeby skrzywdzić dziecko. Nie wiadomo co, byłoby potem, co by wysłał” – mówią rodzice Alicji w programie Uwaga! TVN.
 
Źródło: [Uwaga! TVN]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kim tak naprawdę jest Agnieszka Kotońska z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia
  2. Pilne: Byłeś na tej imprezie? Koniecznie zgłoś się do sanepidu
  3. Pieniądze z UE uzależnione od praworządności? Niejasna sytuacja Polski
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!