Dziecko cierpiące na afazję padaczkową potrzebuje pomocy. Rodzice Damiana wystąpili z ważnym apelem.. Facebook/1 % dla DamianaŹródło: Facebook/1 % dla Damiana
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Września 2020

Damian ma 6 lat i chciałby coś powiedzieć, ale nie potrafi. Cierpi na rzadką chorobę, potrzebuje pomocy

Dziecko cierpiące na chorobę, w zwalczeniu której może pomóc jedynie kosztowna rehabilitacja – oto codzienność, z jaką muszą zmagać się rodzice Damiana. Chłopiec urodził się zdrowy. Sześć lat później zdarzył się pierwszy atak. Wraz z nim nadszedł wyrok: afazja padaczkowa i uszkodzenie lewej półkuli mózgu.

"Damian rozwijał się świetnie. Był mądrym i zdolnym 6-latkiem, który z coraz większą ciekawością poznawał świat. Razem snuliśmy wiele planów, przed Damianem była szkoła, nowe wyzwania, kolejne znajomości. Niestety, wszystko, co związane było z naszymi zamierzeniami, rozsypało się jak domek z kart…", czytamy w opisie akcji zamieszczonej w serwisie Siepomaga.pl, za pomocą której rodzice chłopca proszą o pomoc w walce z chorobą.

Po pierwszym ataku Damian trafił do szpitala. Diagnoza, którą przekazali lekarze, brzmiała jak wyrok. U chłopca wykryto nabytą afazję padaczkową, uszkodzenie lewej półkuli mózgu odpowiadającej za mowę, a także torbiel na szyszynce. "Nagle każdy dzień stał się wyzwaniem, przez który musieliśmy przejść razem", informują rodzice dziecka.

Przełomowa chwila. Właśnie zapadł wyrok w sprawie, w której Tomasz Komenda został niesłusznie skazanyPrzełomowa chwila. Właśnie zapadł wyrok w sprawie, w której Tomasz Komenda został niesłusznie skazanyCzytaj dalej

Dziecko potrzebuje pomocy

Od kilku lat Damian ma znaczne problemy w rozumieniu, co się do niego mówi. Chłopiec boryka się też z trudnościami w układaniu zdań czy zadawaniu pytań. "Przekazywanie informacji odbywa się niesamowicie wolno, a czasem widzę w jego oczach rezygnację", czytamy na stronie zbiórki. "Damian bardzo często nie rozumie zadanego pytania. Trzeba mu wytłumaczyć, bardzo powoli, najlepiej najkrótszymi zdaniami, żeby wszystko zrozumiał", pisze mama chłopca na Facebooku, gdzie również można wspomóc Damiana.

Produkty za mniej niż złotówkę. Biedronka szykuje się na szturmProdukty za mniej niż złotówkę. Biedronka szykuje się na szturmCzytaj dalej

Problemy pojawiają się również w szkole. "Najsmutniejsze jest to, że rówieśnicy Damiana nie rozumieją, że jego stan wynika z choroby. W krótkim czasie moje dziecko stało się obiektem drwin. Każdy dzień to powolne wycofywanie się z życia towarzyskiego. Uśmiech znikający z twarzy. Stach przed każdym opuszczeniem domu. Pojawiły się deficyty koncentracji i uwagi – zespół ADD" przekazano.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Kilka miesięcy w areszcie za złamanie kwarantanny. Mieszkanka Torunia przebywa tam od maja
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Rodzice chorego na afazję padaczkową Damiana proszą o pomoc.

Akcję wspomogło już przeszło 700 osób. Do celu nadal brakuje jednak niemałej kwoty, a do końca zbiórki pozostało zaledwie 5 dni. "Gdy w grę wchodzi zdrowie dziecka, nic nie ma znaczenia. Nic nie liczy się tak bardzo, jak to, by dać szansę na normalne zwyczajne życie. Wiemy, że przed nami najtrudniejsza misja! Proszę, pomóż mojemu dziecku stoczyć walkę o przyszłość!", apelują rodzice Damiana.

Prawie milion Polek i Polaków może otrzymywać niższe emerytury, niż do tej pory. Rozpoczęły się prace nad projektemPrawie milion Polek i Polaków może otrzymywać niższe emerytury, niż do tej pory. Rozpoczęły się prace nad projektemCzytaj dalej

źrodło: Siepomaga.pl / Facebook

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki tysięcy Polaków ze zmniejszoną emeryturą. Fatalne konsekwencje nie do uniknięcia
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News