Błędnie uznane za zmarłe dziecko spędziło 6 godzin w kostnicy.. dailymail.co.uk (screen)
Źródło: dailymail.co.uk (screen)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Października 2020

Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii

Błędnie uznane za zmarłe dziecko spędziło sześć godzin w kostnicy. Zszokowani przedsiębiorcy pogrzebowi odkryli, że urodzony po zaledwie 23 tygodniach wcześniak żyje. Meksykańscy lekarze stwierdzili poprzednio śmierć noworodka.

Wcześniak, który przyszedł na świat po zaledwie 23 tygodniach, został niesłusznie uznany za zmarłego przez pracowników meksykańskiego szpitala. W efekcie noworodek spędził sześć godzin w należącej do kostnicy lodówce. Przybywszy na miejsce, przedsiębiorcy pogrzebowi ku własnemu przerażeniu odkryli, że dziecko oddycha. Mężczyźni zostali wezwani na miejsce, by odebrać ciało i przekazać je w ręce rodziców.

Do trudnego do uwierzenia zdarzenia doszło w szpitalu La Margarita położonym w mieście Puebla w Meksyku. Szefowie placówki podjęli już decyzję o wszczęciu postępowania, podaje brytyjski dziennik "Daily Mail".

Jakie lektury i podręczniki znikną z podstawy programowej? Przyglądamy się groźbom Przemysława CzarnkaJakie lektury i podręczniki znikną z podstawy programowej? Przyglądamy się groźbom Przemysława CzarnkaCzytaj dalej

Dziecko przetrwało 6 godzin w kostnicy

Opublikowane nagranie (materiał odnaleźć można pod tym LINKIEM), na którym ojciec malucha prosi łkającego wcześniaka, by ten pozostał silny i walczył o własne życie, z wolna staje się hitem internetu.

Nadal nieposiadający imienia noworodek przyszedł na świat przedwczoraj o 4:29 czasu lokalnego. Wcześniak został uratowany w okolicach godziny 10 rano. Dane mogą być jednak nieco zakłamane. Jeden z raportów mówi bowiem, że dziecko spędziło w lodówce pełne sześć godzin.

Obrazy WTV"Nie czeka się aż zadzwoni telefon". Marcin Prokop ostro o koleżance, która odeszła z "Dzień dobry TVN"Czytaj dalej

Pracujący w placówce lekarze przekazali miejscowej prasie, że dziecko przeżyło, jednak przebywa na obserwacji na oddziale intensywnej opieki noworodkowej. Cytowany przez "Daily Mail" Miguel Angel Flores, do którego należy wspomniana powyżej firma zajmująca się usługami pogrzebowymi, przekazał: "Kiedy przyjechaliśmy, zdaliśmy sobie sprawę, że dziecko płacze i się porusza".

I dalej: "Zadzwoniliśmy do ojca i on również zobaczył, że dziecko popłakuje, więc poprosiliśmy lekarza, który podpisał akt zgonu, aby pilnie przyszedł. [...] Nie potrafię zrozumieć, w jaki sposób nie umarł, kiedy tam był. Lodówka, w której był, jest zwykle używana do przechowywania kończyn osób po amputacji. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłem".

DZISIAJ GRZEJE: 1.Dziennikarze dotarli do nagrania rozmowy Jarosława Kaczyńskiego. "Podobno jest źle"
2. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
3. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę

Doniesienia dotyczące toczącego się dochodzenia potwierdziło również IMSS w Puebla, rządowa organizacja będąca częścią meksykańskiego systemu opieki zdrowotnej. "We wczesnych godzinach rannych w środę, 21 października, doszło do porodu, który nastąpił przedwcześnie, w 23. tygodniu", czytamy w oficjalnym oświadczeniu przytaczanym przez brytyjski dziennik.

I dalej: "Wobec braku oznak życiowych stwierdzono zgon i przeniesiono je [wcześniaka – przyp. red.] do szpitala w kostnicy. Kiedy ciało miało zostać przekazane krewnemu, personel medyczny i przedstawiciel zakładów pogrzebowych zorientowali się, że dziecko żyje".

Zaznaczono, że po dokonaniu trudnego do wyobrażenia odkrycia noworodek otrzymał niezbędną opiekę medyczną. Niestety, ze względu na fakt, że dziecko urodziło się tak wcześnie, nie sposób jednoznacznie stwierdzić, co przyniesie przyszłość.

"Władze szpitala rozmawiały z ojcem dziecka i będą na bieżąco informować rodzinę o stanie zdrowia dziecka", przekazano.

Źródło: dailymail.co.uk

Skarbówka będzie mogła wejść na wasze prywatne konto. Są osoby, które powinny się baćSkarbówka będzie mogła wejść na wasze prywatne konto. Są osoby, które powinny się baćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niedawno był ślub, teraz Martyna Wojciechowska przekazała kolejną radosną wiadomość. Fani są zachwyceni
  2. Ksiądz skrytykował maseczki z ambony. Policja wyniosła go z kaplicy na oczach zrozpaczonych wiernych (VIDEO)
  3. Wiele osób będzie oburzonych. Wiadomości TVP wzięły się za kultowego dziennikarza
  4. Nieodpowiedzialne zachowanie gwiazdy TVP. Wyjechała na Kanary, wywołała skandal i oburzenie wśród internautów
  5. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  6. Lekki i puszysty, po prostu ideał. Najlepszy przepis na biszkopt, który zawsze się udaje