Dziecko zostało uratowane przez stołecznych strażników miejskich.. (zdj. ilustr.) pxfuel.comŹródło: (zdj. ilustr.) pxfuel.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Lipca 2020

O włos od tragedii. 4-latek w ostatniej chwili uratowany przed pędzącymi samochodami, "to były dosłownie sekundy"

Dziecko, które straciło panowanie nad rowerem i z dużą prędkością zjeżdżało ze skarpy, pędząc wprost w kierunku Wisłostrady, cudem uniknęło śmierci. Niemal w ostatniej chwili 4-latka zatrzymali stołeczni przedstawiciele Straży Miejskiej. Od tragedii chłopca dzieliły jedynie sekundy.

"To były dosłownie sekundy. Czterolatek stracił panowanie nad swoim rowerkiem, który z ogromną prędkością zaczął staczać się ze skarpy – prosto w kierunku ruchliwej ulicy", czytamy w oficjalnym komunikacie warszawskich strażników miejskich. Na całe szczęście sytuację dostrzegli funkcjonariusze stołecznej Straży Miejskiej. Jak zapewniono, ich reakcja była błyskawiczna.

O pierwszej żonie Jacka Kurskiego wciąż wiadomo bardzo niewiele. Media dotarły do zaskakujących faktówO pierwszej żonie Jacka Kurskiego wciąż wiadomo bardzo niewiele. Media dotarły do zaskakujących faktówCzytaj dalej

Dziecko uratowane przez strażników miejskich

– Strażnicy miejscy w ostatniej chwili złapali pędzący jednoślad, na którym siedziało przerażone dziecko – przekazał Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej w Warszawie, cytowany przez serwis internetowy radia RMF FM. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 22 lipca, w okolicach godzin popołudniowych przy niezwykle ruchliwej Wisłostradzie, którą w zasadzie dzień i noc pędzą rozpędzone samochody.

Koniec emerytur dla księży? Polacy wyrazili jasne stanowiskoKoniec emerytur dla księży? Polacy wyrazili jasne stanowiskoCzytaj dalej

– To były dosłownie sekundy. Gdyby nie błyskawiczna reakcja strażników miejskich, doszłoby do tragedii – zapewnia Jabraszko. Szczegóły zdarzenia podano w opublikowanej na oficjalnej stronie internetowej Straży Miejskiej. Jak czytamy, strażnicy wsiadali właśnie do radiowozu po tym, jak zakończyli patrolowanie Skweru 1. Dywizji Pancernej WP, znajdującym się tuż przy wspomnianej Wisłostradzie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
2. Nie musisz pędzić 100 km/h, żeby fotoradar zrobił ci zdjęcie. Teraz wystarczy o wiele mniej, żeby dostać mandat

"Chwilę przed odjazdem zwrócili jednak uwagę na mężczyznę, który jechał rowerem po ścieżce znajdującej się na skarpie. Obok niego na rowerkach jechało troje dzieci. W pewnym momencie najmłodsze z nich straciło panowanie nad rowerkiem i zaczęło bardzo szybko, bez żadnej kontroli, zjeżdżać ze stromego zbocza – prosto w kierunku ruchliwej trasy", wynika z treści oświadczenia.

Reakcja mundurowych była na szczęście zdecydowana. Jeden z funkcjonariuszy w ostatniej chwili zdołał atrzymać rowerek 4-latka, zapobiegając jego wjechaniu na jezdnię. Zapewniono, że mimo tego, iż chłopiec był mocno wystraszony zaistniałą sytuacją, nie odniósł żadnych obrażeń. Wskazano, że podziękowania za uratowanie dziecka przekazał ojciec uratowanego 4-latka.

Sprawę szybko podchwyciły największe polskie media. Trudno się dziwić. Wyczyn przedstawicieli Straży Miejskiej należy bowiem uznać za heroiczny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne jest szkodliwe? Eksperci są zgodni
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Cała rodzina spała w namiocie. Nagle rozpoczął się koszmar, na oczach dziecka było o krok od tragedii

Źrodło: rmf24.pl / Straż Miejska