Dziecko. Facebook/DOBRO
Źródło: Facebook/DOBRO
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Lipca 2020

8-latek o kulach pokazał klasę nad Morskim Okiem. Pozostali turyści wybrali bryczki, symboliczne zdjęcie

Dziecko nad Morskim Okiem pokazało, co myśli o wykorzystywaniu zwierząt do ciężkiej pracy fizycznej. 8-latek o kulach odmówił skorzystania z powozu, do którego zaprzęgane są konie. Zdjęcia chłopca obiegły media społecznościowe i z pewnością skłaniają do refleksji.

Od wielu lat organizacje prozwierzęce w Polsce i na świecie prowadzą walke o prawa naszych młodszych braci. Szczególnie w ostatnim czasie działania na rzecz poprawy sytuacji czworonogów są niezwykle ważne. Wydarzenia, jakie rozgrywają się nad Morskim Okiem i w Dolinie Chochołowskiej budzą głębokie oburzenie. Przypomnijmy, że jeden z koni, który prowadził powóz opadł z sił. Gdy wycieńczony wierzchowiec padł na ziemię dorożkach zmusił go do powstania i dalszej pracy.

GW: Syn Jacka Kurskiego miał molestować 9-latkę. Były prezes TVP wydał pilne oświadczenieGW: Syn Jacka Kurskiego miał molestować 9-latkę. Były prezes TVP wydał pilne oświadczenieCzytaj dalej

Dziecko o kulach nad Morskim Okiem stawiło się za wykorzystywanymi koniami

Akty przemocy wobec czworonogów nagłaśnia wielu, zasłużonych w tej dziedzinie aktywistów. Jednym z nich jest Konrad Kuźmiński, prezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. W ostatnich dniach brał on udział w procesie w sprawie kota bitego metalową pałką. Szczególne oburzenie budził wówczas wyjątkowo łagodny wyrok sądu w Kwidzynie, który wysłał oskarżonego na prace społeczne.

Pilna, niespodziewana konferencja Mateusza Morawieckiego. Padły najnowsze informacje, chodzi o miliardy dla PolskiPilna, niespodziewana konferencja Mateusza Morawieckiego. Padły najnowsze informacje, chodzi o miliardy dla PolskiCzytaj dalej

Ze szczególnym brakiem zrozumienia zmagają się też konie, które w sezonie wakacyjnym są zmuszane do niezwykle ciężkiej pracy. Są one zaprzęgane do prowadzenia wozów na wielu szlakach turystycznych. Muszą one prowadzić ten środek transportu przez wiele kilometrów w wyjątkowy upał mierząc się ze znacznym obciążeniem, który wywołują wsiadający do bryczek ludzie.

W mediach społecznościowych ujawniono sytuację wierzchowca, który nie wytrzymał presji i padł na środku drogi w Dolinie Chochołowskiej. Niczym niewzruszony dorożkach nakazał zwierzęciu powrót do pracy. Zarówno on, jak i siedzący w bryczce ludzie nie przejęli się stanem zdrowia swojego "kierowcy". Fundacja "Viva" przygotowała w tej sprawie specjalną petycję, w której apelują do dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego o zakazanie tych skandalicznych praktyk.

"Kwestie wykorzystywania koni do ciągnięcia wozów z turystami na trasie do Morskiego Oka i naruszania ich dobrostanu poprzez przeciążanie ich zbyt dużym ładunkiem o około 1 tonę, podnoszone są od wielu lat w dyskursie publicznym oraz licznej korespondencji z Tatrzańskim Parkiem Narodowym" - czytamy w piśmie do dyrekcji TPN.

W ramach protestu fundacja przedstawiła na swoim Facebooku zdjęcie dorosłego mężczyzny z niepełnosprawnością, który mimo utrudnień, nie wsiadł na powóz konny. Zdjęcie to obiegło media i dało do myślenia.

Dziecko

DZISIAJ GRZEJE: 1. Woda zmieniła kolor na czerwony. Niewyobrażalna tragedia tysięcy zwierząt
2. Niemcy masowo wykupują ze sklepów jeden produkt. Hurtownie też już puste

Dziecko postanowiło pójść śladami meżczyzny z niepełnosprawnością. 8-letni Daniel z Ustronia nad Morskie Oko wszedł o własnych siłach. Chłopiec porusza się o kulach, czym z pewnością zawstydził pełnosprawnych turystów siedzących na bryczkach. Dzielny człowiek w deszczu o własnych siłach pokonał szlak odciążając tym samym i tak już przepracowane i przemęczone wierzchowce.

Link do petycji w obronie koni znajdziecie TU.

Dziecko

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Ile wynoszą wydatki na pierwszą damę? Kancelaria Prezydenta tego nie wie
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Kinga Duda pojechała na luksusowe wakacje. Wiemy gdzie wypoczywa

Źródło: [Facebook/DOBRO/Fundacja Viva/Ratujkonie.pl]