Dziecko. Pikist
Źródło: Pikist
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 21 Października 2020

Policjanci natknęli się na 4-latka w samej pieluszce. Chwilę później odkryli coś gorszego

Zaskoczeni policjanci znaleźli w Brzegu 4-letniego chłopca błąkającego się samotnie po mieście w samej pieluszce. Rodziców dziecka nie można było nigdzie wypatrzeć. Gdy policjanci wreszcie ustalili, kim są i ich znaleźli, okazało się, że opiekunowie są pijani. Jak potoczyły się dalsze losy chłopczyka?

Samotne dziecko wypatrzył przechodzień, który natychmiast zawiadomił służby.

Jurek Owsiak zakażony, najgorszy scenariusz się spełnia. Jaki jest jego stan zdrowia?Jurek Owsiak zakażony, najgorszy scenariusz się spełnia. Jaki jest jego stan zdrowia?Czytaj dalej

4-letnie dziecko w samej pieluszce na ulicach Brzegu

W niedzielny poranek przechodzący po ulicach Brzegu mężczyzna zauważył 4-letniego chłopca błąkającego się po okolicy w samej pieluszce. Przechodzień postanowił natychmiast zawiadomić policję i kiedy funkcjonariusze znaleźli się na miejscu, udali się jego śladem do domu, z którego wyszło.

Tam zastali pijanych rodziców. Badanie alkomatem wykazało, że 44-letnia matka miała we krwi trzy promile alkoholu, a 46-letni ojciec - dwa promile. Ze względu na to, że oboje byli całkowicie pijani, a chłopiec wyglądał na zaniedbanego, zawiadomiono pogotowie, które odebrało dziecko.

- Dziecko zostało przebadane przez lekarza. Na szczęście nie miało żadnych obrażeń. Ze szpitala czterolatek trafił do domu dziecka i tam na razie przebywa - przekazała Patrycja Kaszuba z brzeskiej policji.

Rodzicom za narażenie dziecka na utratę zdrowia lub życia grozi do 5 lat więzienia.

Przerażające statystyki - jak możemy je zmienić?

Nie od dziś wiadomo, że alkohol w Polsce płynie strumieniami. Spożycie przekracza średnią europejską i mimo, że Polacy piją głównie piwo (56% spożywanego w Polsce alkoholu), to mimo tego robią to bardzo często i przez to zmagają się z uzależnieniem alkoholowym. Polskie oddziały psychiatryczne lub terapii uzależnień wciąż są pełne i pokazują przykrą praktykę, że z alkoholizmu wyjść jest niezwykle trudno.

Nie tylko Dariusz Gnatkowski. Inna gwiazda Nie tylko Dariusz Gnatkowski. Inna gwiazda "Świata Według Kiepskich" także przeżywa osobisty dramatCzytaj dalej

Jak pokazują statystyki, w Polsce ponad 2,5 mln osób stale nadużywa alkoholu, z czego droga do choroby jest już bardzo prosta. Około 700 do 900 tys. osób cierpi na chorobę alkoholową, a w rodzinach z problemem alkoholowym żyje 3 do nawet 4 milionów dzieci. To zatrważające statystyki pokazujące, że sytuacje takie jak w Brzegu mogą zdarzać się właściwie codziennie, a nie są one najgorsze.

Problem alkoholowy nie jest również jedynie domeną osób biednych lub ubogich. Dotyka całego przekroju społeczeństwa - uzależnieni nie piją tylko taniego wina, ale również drogie prosecco. Rodzina z problemem alkoholowym może mieszkać obok nas i wcale nie będzie tego po niej widać.

Należy po prostu zrobić własny rachunek sumienia i sprawdzić, czy sięga się po alkohol po to, by coś zapić lub, co gorsza, z przyzwyczajenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce2. Pójdziesz do apteki i ostro się zdziwisz. Mało kto wie, że obowiązuje reglamentacja3. Policja interweniowała ws. mszy świętej. Ksiądz stanie przed sądem

źródło: [polsatnews.pl][stopuzaleznieniom.pl]

Kardynał Dziwisz ma nagłe i rzekome problemy z pamięcią, gdy mowa o ofiarach pedofilii w Kościele, kuriozum. Kardynał Dziwisz ma nagłe i rzekome problemy z pamięcią, gdy mowa o ofiarach pedofilii w Kościele, kuriozum. "Pierwszy raz słyszę"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przywoziliśmy je niemal kartonami. Czesi przestają produkować jeden z ulubionych słodyczy Polaków
  2. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo