Dziecko zostało pobite. facebook.com
Źródło: facebook.com
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 16 Listopada 2020

7-letni Gabryś został brutalnie pobity w Anglii tylko za to, że jest Polakiem. Przemoc i szykany trwały ponad pół roku, rodzice bezradni

Dziecko zostało brutalnie pobite przez kolegów w jednej z brytyjskich szkół. Powodem miało być polskie pochodzenie chłopca. Na Wyspach coraz częściej dochodzi do przemocy wobec osób polskiej narodowości. Brexit wydaje się przyczyną poszerzania się tego zjawiska.

Ojciec dziecka został telefonicznie powiadomiony o potrzebie natychmiastowego przyjazdu do szkoły. Po przybyciu na miejsce okazało się, że jego 7-letni syn został dotkliwie pobity przez swoich rówieśników. Agresja spowodowana była najprawdopodobniej polskim pochodzeniem chłopca.

Obrazy WTV"Czuję, jakby ktoś na mnie s***". Ostro w ostatnich "Wiadomościach" TVPCzytaj dalej

Dziecko pobite z powodu pochodzenia

Ten dzień nie miał wyróżniać się niczym spośród innych. Rano, jak codziennie, mama Gabrysia odwoziła dziecko do szkoły. 7-letni chłopiec jak zwykle z uśmiechem na twarzy pożegnał się z rodzicem, wysiadł z samochodu i udał się na zajęcia lekcyjne. To, co wydarzyło się jednak później, mrozi krew w żyłach.

Gabryś jest dzieckiem małżeństwa, które od jakiegoś czasu mieszka w Wielkiej Brytanii. Uczęszcza do szkoły w Halifax, jest rezolutnym i miłym chłopcem. Nic nie wskazywało na to, by miało dojść do tak tragicznej sytuacji.

KRRiT bierze się za TVP. Materiał KRRiT bierze się za TVP. Materiał "Wiadomości" przekroczył wszelkie graniceCzytaj dalej

Jak relacjonuje pan Karol, który jest ojcem dziecka, ok godz. 11 otrzymał telefon z prośbą, by jak najszybciej przyjechał do szkoły. Mężczyzna natychmiast stawił się na miejscu, a to, co zobaczył było naprawdę trudne do uwierzenia. Twarz chłopca była posiniaczona i pełna zadrapań.

Dziecko zostało dotkliwie pobite przez swoich rówieśników. Opiekunowie szkolni poprosili pana Karola, by jak najszybciej odwiózł chłopca do szpitala.

Skandaliczne okoliczności pobicia

Pan Karol, rozmawiając z dziennikarzem "Faktu" opowiedział o okolicznościach pobicia swojego dziecka. Na 7-latka napaść miał jego rówieśnik z innej klasy. Oprawca miał uderzać chłopca po twarzy drewnianym narzędziem.

- W pewnym momencie podszedł do niego chłopak z innej klasy, przewrócił Gabrysia i uderzył w głowę piętnastocentymetrowym drewnianym kołkiem. Z relacji dzieci wynika, że syn upadł i przez chwilę się nie ruszał - opowiadał pan Karol.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czarnek się wygadał. Chce wprowadzić przerażającą reformę, studenci będą zupełnie bezbronni wobec przemocowych wykładowców
2. Biedronka przedłuża hitową akcję. Do zdobycia nagrody warte nawet 3 tys. zł, czas tylko do soboty
3. Giertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje Czarneckiemu

W swoim wpisie na Facebooku, w którym pan Karol zamieścił również zdjęcie dotkliwie pobitego chłopca, mężczyzna sugeruje, że atak miał być spowodowany polskim pochodzeniem Gabrysia.

Gwiazda Gwiazda "Świata według Kiepskich" w dramatycznej sytuacji życiowej. Nie ma z czego żyć, choć zna ją cała PolskaCzytaj dalej

"To nie był wypadek. Szykany i zastraszanie trwały od początku roku. W końcu doszło do pobicia. Za to tylko, że jest Polakiem" - napisał o ataku na swoje dziecko pan Karol.

facebook.com/karol.mizgalski.5

Zdjęcie przedstawia pobitego chłopca. Zamieszczone zostało na Facebooku ojca dziecka.

Gdy rodzice zawieźli swoje dziecko na komisariat by zgłosić pobicie, policja odmówiła im pomocy. Funkcjonariusze tłumaczyli, że skoro chłopiec nie był w wyniku napadu hospitalizowany, to znaczy, że nie stała mu się dotkliwa krzywda. Zadziwiająca argumentacja policjantów była dla rodziców chłopca prawdziwym szokiem.

To nie pierwsza tego typu sytuacja, gdy w Wielkiej Brytanii dochodzi do ataków na osoby o polskim pochodzeniu. Zdarzenie wydaje się jednak tym bardziej skandaliczne, że ofiarą pobicia stało się 7-letnie, niczemu nie winne dziecko. Coraz więcej słyszy się na temat tego, że Brexit uaktywnił drzemiące nacjonalizmy wśród brytyjskiej młodzieży. Polacy, których na Wyspach mieszka ponad 905 000 coraz częściej spotykają się z aktami przemocy na tle ksenofobicznym.

źródło: natemat.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Starasz się schudnąć, ale nie udaje ci się osiągnąć efektów? Być może popełniasz 5 podstawowych błędów
  2. Ugryzła kawałek ogórka i natychmiast go wypluła. Popełniła najgorszy błąd dodając 3 składniki, które całkowicie zmieniają smak ogórkow
  3. "Kryli? Mogli nie wiedzieć". Tadeusz Rydzyk zacięcie broni Gulbinowicza i Dziwisza
  4. Wraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnie
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. RMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożone
  7. Bardzo dziwne zjawisko dotyczy całego wszechświata. Naukowcy nie wierzą we własne odkrycie